Ось і розпочався новий сезон в українському футзалі. У матчі за Суперкубок України одна з команд мала вперше у своїй історії завоювати цей почесний трофей.
Перед початком поєдинку відбулась церемонія нагородження найкращих гравців та найкращого тренера за підсумками минулого сезону. Другий рік поспіль найкращим воротарем був визнаний Кирило Ципун. Віталій Радевич також знову став найкращим молодим гравцем. А приз найкращого голвного тренера дістався Валерію Легчанову.
Вже на початку матчу матчу «Продексім» мав три нагоди для того, щоб відкрити рахунок. Спочатку Пітуля ліквідував теоретичний вихід на свої ворота Фумаси, а потім голкіпер «Енергії» двічі впорався з ударами Шотурми. «Енергія» ж відповіла кількома випадами, але коли справа доходила до ударів, то вони блокувались. А вже на 4-й хвилині Ланко став автором першого гола нового сезону. Такий хід подій, безумовно, тепер змушував «енергетиків» відіграватись. Однак, херсонці грамотно захищались, намагаючись знизити до мінімуму рівень небезпеки біля воріт Ципуна. Фактично за перші шість з половиною львів’яни не нанесли жодного акцентованого удару в ствір воріт Ципуна. Точніше, удари-то були, але, знову ж таки, вони або блокувались, або були неточними.
А от «Продексім» на 7-й хвилині вів вже 2:0. Колишні «ураганівці» – Корсун та Шотурма – організували контр випад на ворота Пітулі. В результаті Корсун зробив паузу та зробив точну передачу на хід Шотурмі, який і пробив у дальній кут. Легчанов одразу був змушений брати тайм-аут. Але після поновлення гри перша четвірка «мельників» могла цілком реально зробити рахунок 3:0 на свою користь. Взагалі треба сказати, що херсонці здебільшого контролювали гру та тримали той ритм, який їм було потрібно. Однак, на 10-й хвилині «Енергії» вдалося зробити атаку, яка стала гольовою. Фактично гол зробив Радевич, який видав Пелеху розрізну передачу прямо на порожній кут воріт, і 49-му номеру «енергетиків» фактично залишалось тільки не схибити. І це, до речі, був перший удар підопічних Валерія Легчанова у ствір воріт Ципуна. Так рахунок став 2:1.
На цьому «зелено-білі» не зупинились, і вже через хвилину Ковальчук виходив на побачення з Ципуном, але пробив повз дальній кут. По суті, після того, як «Енергія» змогла забити, гра пожвавішала. Більше того – у деяких епізодах вона почала поступово виходити з-під контролю «Продексіма». Це, звичайно, не сподобалось Жоао Карлосу Барбозі, який одразу взяв тайм-аут. А після цієї взятої «хвилини» «Продексім»… пропустив у свої ворота другий м’яч. «Енергія» розіграла чудову комбінацію, використавши ширину рідного майданчику Палацу спорту «Галичина», і Легендзевич класно вивів Пелеха на ударну позицію. А той пробив поміж ніг Ципуну – 2:2. На крилах успіху «Енергія» могла тут же забити третій м’яч. Спочатку удар був заблокований, а трохи згодом Ципун завадив Пелеху зробити «класичний» хет-трик.
Варто зазначити, що після того, як рахунок став 2:2, на паркеті Палацу спорту «Галичина» стало більше боротьби, але, як то кажуть, в межах допустимого. А тим часом «Енергія» на 18-й хвилині могла забивати втретє. Знову пройшла прострільна передача – цього разу від Писька. Але цього разу Ковальчуку все-таки встигли завадити відзначитись у воротах Ципуна. Відповідь херсонців була більш переконливою. Клаудіньо поборовся за м’яч неподалік від штрафного майданчику «Енергії» та зміг віддати пас на Волянюка, який мало того, що знаходився у напівпозиції, так ще і був ніким не прикритим. І це дозволило «стовпу» «мельників» розвернутись та пробити у дальній кут воріт Пітулі – 3:2 на користь чинних чемпіонів України, які пішли на перерву в якості переможців.
Хоча «Енергії» потрібно було відіграватись, та перші небезпечні моменти у другому тайму були саме у «Продексіма». І в кількох епізодах Войтовичу, який після перерви замінив Пітулю у воротах «Енергії», довелося вступити у гру. Це були дуже важкі хвилини для «енергетиків», які ледь не пропустили вчетверте. Підопічним Валерія Легчанова знадобився час для того, щоб відвести гру від своїх воріт та перейти на половину майданчика «мельників». Кілька разів львів’яни виводили на удар Коваля, але його спроби блокувались. А на 26-й хвилині рахунок міг стати рівним, однак м’яч після удару Радевича влучив у поперечину воріт Ципуна. «Зелено-білі» на цьому не зупинились та продовжили шукати шанс біла воріт «біло-синіх».
По такій грі «Продексіму», вочевидь, треба було спробувати якимось чином збити такий наступальний порив «Енергії». І підопічні Жоао Карлоса Барбози знайшли спосіб: вони стали відповідати своїми атаками на ворота Войтовича. Однак, вже «енергетики» почали більш грамотно грати у захисті, особливо зі «стовпами». Це призвело до того, що гравцям «Продексіма» не завжди вдавалося доводити свої атаки до логічного завершення. Десь в районі екватору другого тайму темп гри на кілька миттєвостей впав, однак дуже скоро обидві команди почали його збільшувати. Ініціатива більше надходила від «Продексіма», який на 32-й хвилині міг забивати четвертий гол, але Волянюк не скористався шансом шансом оформити дубль. У «Енергії» відповідь намагався зробити Гасюк, але його удар після відносно непоганої комбінації мети не досяг.
Чим менше часу залишалось до кінця другого тайму, тим активніше почала грати «Енергія» біля воріт Ципуна. Підопічні Валерія Легчанова шукали різні шляхи до воріт «мельників», однак херсонці стримували тиск своїх львівських опонентів. І, тим не менш, в одному з епізодів фортуна усміхнулась «енергетикам», коли Ковальчук опинився на м’ячі після того, як помаранчева куля відлетіла в його бік від Ципуна. І так рахунок став 3:3. Майже одразу «Продексім» міг забити у відповідь, однак Войтович впорався з ударом Клаудіньо, перевівши м’яч у штангу. Трохи пізніше бразилець ще раз перевірив пильність 20-річного воротаря «Енергії», але той без проблем впорався з ще одним пострілом.
Коли до кінця основного часу залишалось близько трьох хвилин, то стало зрозуміло, що перемогу отримає та команда, яка буде більше ризикувати. «Енергія» намагалася йти вперед за рахунок стрімких атак та командних швидкостей. «Продексім» же шукав можливість організувати випад та доставити м’яч до когось з гравців. В одному з таких епізодів Білоцерківець вийшов на ударну позицію, але не зміг переграти Войтовича, який вчасно вийшов з воріт. А от «енергетики» у відповідь організували атаку, яка закінчилась голом Легендзевича на 38-й хвилині. «Продексім» тут же перейшов на гру з п’ятим польовим. І вже наприкінці основного часу «мельники» могли двічі зрівняти рахунок. Однак, спочатку Корсун не зміг переграти Войтовича у ближньому бою, а потім Ланко не зміг влучити у ворота з близької відстані. «Енергетики» змогли вистояти в обороні, і в результаті здобули перемогу в цьому фантастичному за своєю емоційністю двобої.
Отже, «Енергія» з сьомої спроби все-таки здобула Суперкубок України.
«Продексім» – «Енергія» – 3:4
Голи: Ланко (4), Шотурма (7), Волянюк (19) – Пелех (10, 14), Ковальчук (34), Легендзевич (38)
«Продексім»: Ципун – Фумаса, Шотурма, Корсун, Фетько – Ланко, Білоцерківець, В’яч. Чуднов, Скорий – Волянюк
«Енергія»: Пітуля (Войтович, 21) – Ковальчук, Гасюк, Струк, Кузь – Легендзевич, Радевич, Пелех, Коваль – Писько
Попередження: Фумаса (40) – Струк (40)
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Андрій РОМАНОВСЬКИЙ