Напередодні старту чемпіона України, херсонського «Продексіма», в Лізі чемпіонів головний тренер команди Жоао Карлос Барбоза в ексклюзивному інтерв’ю клубному сайту поділився своєю думкою про найкращому клубі Європи двох останніх років, в цілому про іспанський футзал і і про новий формат єдиного клубного єврокубкового турніру.

– У середу «Продексім» проведе свій перший матч у новому турнірі – Лізі чемпіонів, і одразу складне випробування – гра з кращим клубом Європи двох останніх років. Можете пригадати свої враження, коли дізналися, що починати вашій команді доведеться проти «Мовістар Інтера»?
– Враження були найкращими – я цього був радий. Тому що кожній команді хотілося б зіграти проти такого сильного суперника. У цій команді грають такі футболісти, як Рікардіньо, Даніель, Гадейя, Солано та інші, і, думаю, що нашій команді пощастило, що нам випав жереб грати проти кращого клубу Європи. Ми, природно, повинні бути повністю сконцентровані, проявити максимальну мотивацію, щоб діяти якнайкраще. Ми повинні взяти досвід з цього матчу, щоб використовувати його в наступних іграх.

– На ваш погляд, перша гра проти очевидного фаворита групи, в цьому більше плюсів чи мінусів?
– «Мовістар Інтер» дуже сильний в атаці, і діючи сильно один в один, футболісти можуть вирішити долю матчу. Але це команда, яка дозволяє грати. Про порядок матчів краще говорити вже після турніру. Якщо ми почнемо з «Мовістар Інтера» і пройдемо далі, тоді можна буде сказати, що це було на удачу, що це було плюсом. В іншому випадку доведеться говорити навпаки. Але головне, що ми не повинні зациклюватися тільки на цьому першому матчі, і йти від гри до гри.

– За рахунок яких основних факторів «Мовістар Інтер», який має дуже сильних конкурентів в особі «Барселони Ласса» і «Ель Посо Мурсії», зміг виграти 5 останніх чемпіонатів Іспанії? 
– Дійсно, іспанський футзал це одна з кращих ліг світу. Є багато хороших команд, як «Мовістар Інтер», «Барселона Ласса», «Ель Посо Мурсія», «Хаен». Причина цього – великий вибір гравців. У кожній команді комплект дуже хороших гравців, і тренерам є, з кого вибирати. У кожному з матчів можна використовувати якісь варіанти. Саме тому помітно, що з кожним роком для «Мовістар Інтера» стає все складніше домінувати в Іспанії. У попередньому сезоні «Мовістар Інтер» тільки в п’ятому матчі дотиснув каталонський клуб. Але поки головна перевага «Мовістар Інтера» – це набір дуже хороших гравців, які в будь-якій ситуації можуть досягати успіху.

– У футзалі іноді кажуть, що хороший воротар – це півкоманди. А в скільки відсотків ви б оцінили внесок Рікардіньо в перемоги «Мовістар Інтера» в цих чемпіонатах?
– Рікардіньо – це гравець такого масштабу, якого можна порівняти з Фалькао. Тому що ніколи не знаєш, що від нього можна очікувати. Він завжди готовий вийти і влаштувати супернику сюрприз. Часом і його тренери не чекають від нього нічого подібного. Тому, Рікардіньо для «Мовістар Інтера» це не 50 відсотків, це 200 відсотків і навіть більше. Тут немає меж, щоб оцінити його значення для чемпіона Іспанії.

– Влітку Рікардіньо мав дуже вигідне фінансове пропозицію з лісабонського «Спортинга», але вирішив залишитися в Іспанії. Що такого магічного є в команді «Мовістар Інтер», що навіть дуже великі гроші не спокусили кращого гравця світу?
– Гроші це, звичайно, добре, але це далеко не все. Думаю, що Рікардіньо враховував багато факторів. Наприклад, він постійно живе в Мадриді. Йому подобається структура команди, йому подобається колектив, партнери по команді, атмосфера в ній. При прийнятті рішення він враховував різні аспекти, і виключно тільки на гроші не повівся. Він залишився тому, що його все влаштовує в цій команді, і він вважав за краще залишитися в Іспанії.

– Головний тренер «Мовістар Інтера» Хесус Веласко дуже вдало працював в Італії з «Лупаренсе», потім в Іспанії з «Каха Сеговиєю», і ось тепер з «Мовістар Інтером». У чому секрет його досягнень, що таке він знає, що дозволяє його командам постійно перемагати?
– Хесус Веласко тренер, який домігся всього, чого зміг, своєю працею. У нього є своя методика, свій підхід, своє ставлення до роботи, і можна сказати, що з футболістами він говорить однією мовою. Думаю, що завдяки цьому він і досяг всіх своїх успіхів.

– Тим не менше, і «Мовістар Інтер» програє, як це сталося з чемпіоном Іспанії у 2-му турі. На ваш погляд, після поразки від «Леванте» можна зробити якісь висновки про готовність команди на єврокубок і на чемпіонат в цілому?
– Тут немає якоїсь певної залежності – програти у 2-му турі, або в 10-м, або в 15-м. Ця команда дуже пізно завершила попередній сезон, футболістів переслідували травми, «мовістаровци» провели дуже складний сезон, і зараз вони тільки входять в новий сезон. Тому, так і вийшло в Валенсії. Але я впевнений, що «Мовістар Інтер» буде готовий знову поборотися за чемпіонський титул. Так що зараз немає ніяких підстав судити, чи стала команда слабша за результатом тільки однієї гри.

– Ви добре знайомі з футзалом Бразилії, працювали в Іспанії і Росії. На ваш погляд, футзальна ліга якої країни може претендувати на звання кращої в світі?
– Що стосується Росії, то тут кожен тягне ковдру на свій бік і каже, що його чемпіонат найкращий. Але я думаю, що найкращий футзал – це іспанський та бразильський. Наприклад, у Бразилії 7-8 команд борються за фінал, і дуже складно передбачити, хто ж у результаті виграє. В Іспанії ряд дуже сильних команд – «Хаен», «Барселона Ласса», «Мовістар Інтер», «Ель Посо Мурсія», які конкурують за перемогу в чемпіонаті. У Росії чемпіонат теж дуже сильно змінився, але він трохи не дотягує. Тому, я віддаю перевагу іспанському і бразильському чемпіонату.

– Після чемпіонату Європи-2018, який був у Словенії, у пресі обговорювалися зміни в правилах. Серед них найцікавіше – це введення м’яча з ауту руками. Свого часу так грали в Іспанії – на ваш погляд, чи можуть такі зміни зробити футзал привабливіше для глядачів і телебачення?
– Я в курсі, що з приводу зміни правил в футзалі було багато дискусій, і не тільки того, про яке ви запитуєте. Справа в тому, що такі рішення в даний момент приймаються людьми, які самі не грають і не тренують. Вважаю, що коли починається розмова про такі зміни, то потрібно збирати консиліум з провідних гравців і тренерів і приймати рішення вже з урахуванням їх думки.

Що стосується вашого питання, то вводити м’яч руками з ауту – це дуже цікаве рішення, тому що у гравця, який вводить м’яч, є багато різних варіантів для цього – зіграти через ближнього, або зробити закид під удар зльоту. В ті часи, коли діяло таке правило, я сам і грав, і потім тренував, і мені подобався такий варіант. Він дуже цікавий, і має право на існування. Але тут потрібно визначитися – не можна, щоб було можливо вводити м’яч і руками, і ногами. Потрібно вибирати. Якщо тільки ногами, то у тренерів є більше можливостей розвивати стратегію гри. Якщо йтиметься про те, щоб було дозволено вводити м’яч з ауту і руками, і ногами, то мені такий варіант не подобається.

– Яке ваше ставлення до ребрендингу Кубка УЄФА в Лігу чемпіонів? Це стане новим імпульсом у розвитку футзалу в Європі?
– Давайте подивимося, як все буде на практиці. Думаю, що будь-які зміни на краще, і нова назва турніру – Ліга чемпіонів – це хороший маркетинговий хід. Тільки подальший розвиток подій покаже, наскільки все буде ефективним.

За матеріалами офіційного сайту МФК «Продексім» (Херсон)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.