24 та 25 листопада на майданчиках ТРЦ «Адреналін-Сіті» були зіграні матчі 1/8 фіналу в усіх чотирьох Кубкувох турнірах, які проходять під егідою Асоціації футзалу Волині: Кубку Волині, Кубку АФВ, Кубку Прогресу та Кубку Мрії. І в кожному з цих змагань не обійшлося без несподіванок. Пропонуємо Вашій увазі саммарі всіх кубкових поєдинків останнього уїк-енду листопада.

Кубок Волині 

Головний кубковий турнір Волинської області був багатий н цікаві результати. Серед них були і деякі несподіванки. Але водночас зазначимо, що більшість фаворитів таки пройшла у наступне коло змагань.

Безумовно, центральним у 1/8 фіналу Кубку був матч між «Надією» та «Вотрансом». Два фаворити турніру зійшлись в очному двобої – яка ще преамбула може бути кращою для такого поєдинку! І обидві команди дійсно показали, що готові до кінця боротись за прохід до чвертьфіналу. І це бажання в обох суперників було настільки великим, що в підсумку переможець дуелі визначився у серії післяматчевих пенальті – ним стала «Надія».

Друга команда «Вотрансу» також вилетіла на стадії 1/8 фіналу Кубку Волині. Хоча варто сказати, що такого розвитку подій мало хто очікував. Здавалось, що у «Вотранса-2» не має бути проблем з «Динамо». А вийшло навпаки. Нічия в основний час та перемога у серії 6-метрових – це здобуток «динамівців», які трохи несподівано стали чверть фіналістами Кубку Волині.

Не обійшлось без серії пенальті у ще одній грі – між «Агроматом» та «Вілією». І що цікаво – цей поєдинок, як і два попередніх, де проводилась серія пенальті, мав той же самий рахунок за підсумками основного часу – 1:1. Але у вирішальний момент нерви гравців з Млинова виявились міцнішими, тому саме «Вілія» здобула перемогу, а резом з нею і путівку до 1/4 фіналу Кубку Волині.

Якби «Хорів» та «Камаз-Агро» проводили свій очний поєдинок у той же день, що і «Надія» з «Вотрансом» (та ще й після цього протистояння), то можна було би сказати, що «Хорів» підтримав переможний почин своїх земляків з «Надії» та склав їй чудову компанію, внаслідок чого Хорів у чвертьфіналі Кубку Волині. Але оскільки «Хорів» грав раніше, то скажемо, що саме він своєю перемогою над «аграріями» зробив хороший почин, який потім підтримала «Надія». Що стосується результату, то, в принципі, перемога хорівчан прогнозувалась. І, як ми бачимо, прогнози виправдались.

Чинний володар Кубку Волині, «Вокар-Ковель», розпочав захист свого титулу дуже переконливо. «Агропродукту» залишається тільки поспівчувати, оскільки він не мав проти «Вокара» жодних шансів. І це, до речі, один з небагатьох поєдинків 1/8 фіналу Кубку Волині, де перевага однієї з команд була очевидною.

Другий такий матч був між «Куражем» та «Любартом». У цьому сезоні «Любарт» ставить перед собою серйозні завдання. І, вочевидь, перемога у Кубку Волині також входить до цього списку завдань. Перший крок «Любарт» зробив, здолавши «Кураж». Яким буде наступний крок – побачимо у чвертьфіналі.

І ще один поєдинок стадії 1/8 фіналу, в якому однією з команд було забито більше трьох м’ячів. Цим «щасливчиком» став «ЛСТМ», який розгромив «Мідас» з рахунком 4:1. Хоча від «Мідаса» такої розгромної поразки ніхто не чекав. Можливо, ця команда ще входить у сезон. Але наразі відомо тільки те, що він триватиме для «Мідаса» вже без участі у Кубку Волині.

Протистояння між «Боратином» та «Олімпією» було з розряду таких, де зустрічаються приблизно рівні за класом команди. Але «Олімпія» за два дні до гри з «Боратином» зіграла з «Neris-Авангардом», і теоретично у «Боратина» мала би бути невеличка перевага. Але натхненні перемогою над «авангардистами», «олімпійці» не тільки звели нанівець цю перевагу суперника, а і змогли вирвати звитягу – другу за три дні. Тому, в цьому випадку «Олімпії» можна лише висловити повагу.

Результати матчів 1/8 фіналу Кубку Волині  

24 листопада
17.30. «Камаз-Агро» – МФК «Хорів» – 0:2
18.30. «Агропродукт» – «Вокар-Ковель» – 1:8
19.30. «Мідас» – «ЛСТМ» – 1:4
20.30. «Кураж» – «Любарт» – 1:5

25 листопада
17.30. «Агромат» – «Вілія» – 1:1 (по пенальті – 1:2)
18.30. «Надія» – «Вотранс» – 1:1 (по пенальті – 2:0)
19.30. «Боратин» – «Олімпія» – 1:2
20.30. «Динамо» – «Вотранс-2-Екоресурси» – 1:1 (по пенальті – 3:2)

Кубок Асоціації футзалу Волині 

Останній уїк-енд листопада став буквально нефартовим для «Neris-Авангарда». Спочатку «авангардівці» програли «Олімпії» у перенесеному матчі чемпіонату Волині. А потім вони додали до свого титулу володаря Кубку Асоціації футзалу Волині префікс «екс». А все «завдяки» поразці від «Модерн-Експо». Вочевидь, вдалося взнаки те, що для «Neris-Авангарда» це був другий матч за три дні. Тому, в цьому плані «Модерн-Експо» мав перевагу, якою і скористався.

Після поразки у стартовому турі чемпіонату Волині «Мар’янівка» хотіла виправитись, і кращої нагоди, ніж поєдинок Кубку Асоціації футзалу Волині, де кожна помилка може стати фатальною, годі було й чекати. Можна було чекати, що «Торпедо» потрапить під гарячу руку «Мар’янівці». Але й «автозаводці» теж мали свої плани на путівку до чвертьфіналу. Щоправда, втілити їх не вдалося, оскільки «Мар’янівка» змогла здобути нехай і мінімальну, але перемогу. І, мабуть, це один з несподіваних результатів на цій стадії.

Ми вже писали про те, що на передсезонних турнірах «СпецТех-Сахарадо» показав себе як «команда настрою». У «техніків» був настрій перемогти «Топільно» та вийти до чвертьфіналу Кубку Асоціації футзалу Волині. Так само як були і бажання, і мотивація. До того ж, «СпецТех-Сахарадо» вдалося забити на один м’яч більше, і це перекрило всі зусилля «Топільно» в цій грі. Відповідно, саме «техніки» йдуть далі.

Найдраматичнішим поєдинком усієї стадії 1/8 фіналу Кубку Асоціації футзалу Волині, мабуть, варто вважати матч між «Рятівником» та «Теремно Хлібом». І в цьому двобої все сталося так, як ми і передбачали. Обом командам було мало основного часу для виявлення переможця. Тому, доля путівки до чвертьфіналу вирішилась у серії пенальті, яку краще провели «пекарі». Саме вони і пройшли до наступного кола змагань.  

Від протистояння «Олики» та «Фіміама» очікували більшого. Очікували ми, що «Фіміам» буде чинити такий опір, що «Олика» матиме певні проблеми. А в результаті вийшов суцільний бенефіс «Олики». Чотири рази вона змусила «християн» капітулювати, і, в принципі, логічно, що саме вона пройшла далі.

«Бережанка» була фаворитом у протистоянні зі «Стеллою». І цей статус вона підтвердила. Наразі «Бережанка» перебуває у чудовій формі. І якби «Стеллі» вдалося зупинити цю «машину», то це був би невеличкий спортивний подвиг. Однак, дива не сталося. Рахунок 4:1 вивів «Береданку в 1/4 фіналу.

Нововолинський «Шахтар» зміг не просто витримати іспит від «Вікторії», а й скласти його на «відмінно». В цьому випадку «відмінно» – це ті чотири голи, які принесли перемогу «гірникам». Хоча був один суттєвий мінус – це три пропущених голи від «Вікторії», яка теоретично була фаворитом пари. Але цього разу «вікторіанцям» не вдалося виправдати цей статус, тому вони пропустили вперед команду з Нововолинська.

24 листопада
11.30. «СпецТех-Сахарадо» – «Топільно» – 4:3
12.30. «Рятівник» – «Теремно Хліб» – 3:3 (по пенальті – 3:4)
13.30. «Олика» – «Фіміам» – 4:0
14.30. «Колос» – «Вілія-2» – 2:3
15.30. «Бережанка» – «Stella» – 4:1
16.30. «Вікторія» – «ТТІ Шахтар» – 3:4

25 листопада
11.30. «Neris-Авангард» – «Модерн-Ескпо» – 3:6
16.30. «Мар’янівка» – «Торпедо» – 3:2

Кубок Прогресу 

Перш за все, варто сказати кілька слів результат яких були більш-менш очікуваними. Це, перш за все, стосується перемоги «Забіяки» над «Юністю» (8:1) та «Надії-2» – над «Волинню U-16» (5:0). Але скажемо одразу, що від «Волині» ми, якщо чесно, очікували більшого. Та друга команда «Надії» показала свій клас та вирішила питання про переможця, як то кажуть, за явною перевагою. Варто відзначити, що всі три команди, які представляють Хорів, здобули перемоги та вийшли до чвертьфіналів тих кубкових турнірів, у яких беруть участь. Що стосується «Забіяки», то перемога цього клубу була прогнозованою та переконливою. І якщо «Забіяка» не зустрінеться з кимось із фаворитів Кубку Прогресу до фіналу (зокрема, з FC «Respect»), то ця команда може цілком реально претендувати на перемогу.

Багато чого можна було чекати від поєдинку FC «Respect» та «РадиМо». Очікувалось, що «молочники» зможуть нав’язати боротьбу «респектабельним» і, можливо, довести справу до післяматчевих пенальті. Але «картаті» мали іншу думку. Чинні володарі Кубку Прогресу, вочевидь, не захотіли залишати титул вакантним та просто декласували «молочників», про що говорить і рахунок – 4:0.

Здивував зі знаком «мінус» такий колектив, як «Волиньсталь-Любарт». Теоретично ця команда мала би бути фаворитом у протистоянні з «Joma-Луцьк», про що ми і писали. Однак, наданий їм статус «сталевари» не виправдали – вони мінімально поступились «хомівцям» та вибули з подальшої боротьби за Кубок Прогресу. Певною несподіванкою також стала і поразка «West Side». Хоча, звичайно, тут варто відзначити те, що і «Волинь-АТО» – цілком гідний суперник. Що «АТОвці»і підтвердили, перегравши «West Side» у дуже драматичному та результативному поєдинку. І ця гра, безумовно, стала однією з найкращих за підсумками всього кубкового уїк-енду.

Чинний володар Кубку Мрії, «Духче», дебютував на новому для себе рівні. Однак, дебют у Кубку Прогресу виявився невдалим. Точніше, він міг би і стати вдалим, але «Духче» забив на гол менше за «Луцьктепло», який і пройшов до чвертьфіналу Кубку Прогресу.

«Олімп», після вдалого початку чемпіонату (про що свідчить перемога над «West Side»), продовжив свою переможну ходу і в Кубку Прогресу. Однак, «Akcent» виявився ще тим суперником та дав гідний спротив «олімпійцям». Щоправда, одного тільки спротиву не вистачило для того, щоб перемогти та пройти далі. Тому, мінімально поступившись «Олімпу», «Akcent» припинив боротьбу за Кубок Прогресу.

«Гранітбуд-Ексклюзив» у поєдинку проти «Tatrafan» скористався знаменитою тезою бразильців: «Ви нам заб’єте, скільки зможете, а ми вам – скільки захочемо». Ось і тут цей вислів був актуальним. Захотів «Гранітбуд-Ексклюзив» забити чотири голи – він забив. І завдяки цьому забезпечив собі вихід до чвертьфіналу Кубку Прогресу. І навіть один пропущений м’яч не зіпсував настрою «будівельникам».

Результати матчів 1/8 фіналу Кубку Прогресу

24 листопада
09.30. «Respect» – «РадиМо» – 4:0
10.30. «Забіяка» – «Юність» – 8:1
17.30. «Гранітбуд-Ексклюзив» – «Tatrafan» – 4:1
18.30. «Joma-Луцьк» – «Волиньсталь-Любарт» – 3:2
19.30. «Волинь U-16» – «Надія-2» – 0:5
20.30. «Олімп» – «Akcent» – 3:2

25 листопада
09.30. «West Side» – «Волинь-АТО» – 4:6
10.30. «Луцьктепло» – «Духче» – 4:3

Кубок Мрії 

Всі матчі 1/8 фіналу Кубку Мрії були зіграні 24 листопада. Зазначимо, що більшість поєдинків завершилась розгромною перемогою однієї з команд. І лише у двох іграх були зафіксовані мінімальні звитяги. Якщо перемогу «Волиньобленерго» ми передбачали (але тут варто зазначити, що «KroshLutsk» все-таки гідно протистояв «енергетикам», і цього слідувало чекати), то на перемогу «Імпульсу» ми не чекали, віддаючи перевагу «Атлетіку». Але на те вони і кубкові матчі, що від них неможливо чогось чекати. «Імпульс» зміг спростувати наші прогнози та здобув мінімальну перемогу, а разом з нею і перепустку до чвертьфіналу.

По-різному зіграли дві «канонірські» команди. І якщо поразка «Лішні» читалася (все-таки, «Вілія-Дежа» була фаворитом у цій парі, і, як виявилось, свій статус підтвердила), то перемога «Арсеналу» над «Вартою», та ще і з розгромним рахунком, відверто кажучи, трохи здивувала. Втім, як би то не було, а «переможці» цього разу були переможені та змушені завершити свій кубковий похід.

Розчарував «Фіміам-2». Так само, до речі, як і основна команда «християн». «Фіміам-2» був буквально декласований «Прип’яттю», про що свідчать сім пропущених м’ячів. Взагалі для двох команд «Фіміама» ця стадія 1/8 фіналу кубкових змагань стала провальною. Одинадцять пропущених м’ячів на дві команди та жодного забитого.

Як ми вже писали, «Феміда Юнайтед» та «OGGO Team» розпочали сезон надто невдало, поступившись у матчах першого туру чемпіонату Волині, не забивши своїм опонентам жодного м’яча у відповідь. Свій гольовий «голод» ці команди втамували, але краще це вдалося зробити «OGGO Team». Саме ця команда і здобула паво зіграти у чвертьфіналі Кубку Мрії.

«Кременець» залишив за собою перемогу в протистоянні з «Бельбеком». Ця команда краще за суперника змогла реалізувати свої моменти, що і вилилось у розгром «бельбеківців». А ось що стосується останнього поєдинку 1/8 фіналу Кубку Мрії, то, як ми і передбачали, «Острожець» прогнозовано переграв «Ротан плюс». І не просто переграв, а розгромив суперника, забивши у ворота «ротанівців» дев’ять м’ячів. Рахунок 9:1 на користь «Острожця» став найбільшим серед усіх результатів 1/8 фіналу Кубку Мрії. Та поки що ми не наважимось нзвати саме цю команду явним фаворитом турніру.

Результати матчів 1/8 фіналу Кубку Мрії

24 листопада
09.30. «Феміда Юнайтед» – «OGGO Team» – 2:5
10.30. «Кременець» – «Бельбек» – 6:2
11.30. «Ротан плюс» – «Острожець» – 1:9
12.30. «Волиньобленерго» – «KroshuLutsk» – 2:1
13.30. «Лішня» – «Вілія-Дежа» – 1:5
14.30. «Варта переможці» – «Арсенал» – 2:6 
15.30. «Фіміам-2» – «Прип’ять» – 0:7
16.30. «Імпульс» – «Атлетік» – 3:2

Жеребкування стадії 1/4 фіналу всіх кубкових змагань відбудеться 29 листопада.

Фотографії запозичені з офіційної сторінки Асоціації футзалу Волині у соцмережі «Фейсбук»

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.