Чемпіонат України серед закладів вищої освіти сезону 2019-2020 рр. стартував з матчу  команд Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба і Сумського Державного педагогічного університету ім. А Макаренка.

Фаворитами поєдинку були досвідчені сумчани – підопічні Гладова і Кравченка. Нещодавно вони переможно стартували на ЧУ серед команд Другої ліги нового сезону – і  у Харків приїхали у піднесеному настрої.  Дрога вже на 7-ій хвилині відкрив рахунок і став автором першого голу Чемпіонату України.  Коли ж «педагоги» збільшили рахунок до 3:0 за одну 9-ту хвилину першого тайму, стало зрозуміло: пахне смаженим, і якщо не зупинити сумчан, рахунок може стати непристойним.

Треба віддати належне харків’янам. Вони  зібрались і після екватору першого тайму прийшли до тями. Голи Тернового і Гончарука показали, що «льотчиків» рано списувати з рахунків. Рахунок 2:3 відновив інтригу. Та на 18-й хвилині Курило,  гравець СДПУ, змусив Петренка знову виймати м’яч із сітки власних воріт, а «льотчиків» нервувати.

Другий тайм цієї зустрічі стартував з відносно швидкого голу Савченка. 11-й номер СДПУ не тільки оформив дубль, а й повернув своїй команді фору у три м’ячі. Це по-спортивному розлютило господарів. Миритися з таким перебігом подій вони не хотіли. Гончаруку і Кулішу вдалось вдруге скоротили відставання ХНУПС до мінімуму ще до середини другої 20-хвилинки.

До нічийного результату було наче рукою подати. Та всі сподівання харків’ян «зруйнував» Пимоненко, який довів рахунок до 6:4. Харків’яни не полишали надії врятувати гру. Підопічні Артема Гришка могли спробувати це зробити на 33-й хвилині. Та Терновий не зміг забити дабл-пенальті у ворота Балухти. Покарання прийшло майже одразу. Гості не тільки забили у відповідь, а й розвинули перевагу у рахунку. Фінальна сирена зафіксувала перемогу команди СДПУ ім. А. Макаренка з рахунком 10:4. І хоч на перший погляд, дивлячись на рахунок, може здатись, що перемога підопічних Гладова і Кравченка була легкою, це не так: двічі вони були на межі та ледь не дозволили суперникам відігратись.

ХНУПС ім. І. Кожедуба (Харків) – СДПУ ім. А. Макаренка (Суми) – 4:10
Голи:
Терновий (14), Гончарук (15, 26), Куліш (28) – Дрога (7, 36), Окопний (9), Савченко (9, 24), Курило (18, 32, 33), Пимоненко (35), Растаргуєв (39)

ХНУПС ім. І. Кожедуба: Петренко – Базилевич, Терновий, Гапон, Гончарук – Шипиня, Ківшар, Гура, Куліш, Осадчук, Броцький, Валовий, Муленко, Назарук.
СДПУ ім. А. Макаренка: Балухта – Лисенко, Козуб, Растаргуєв, Єрмолов – Дрога, Пимоненко, Сліпухін, Курило, Савченко, Окопний, Мусеєнко, Чернишев, Сенченко.
Попередження: Шипиня (12)
На 33-й хвилині Терновий (ХНУПС ім. І Кожедуба) не реалізував 10-метровий.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.