Наставник клубу «Миколаївськи тигри»-ДЮСШ № 3 (Миколаїв) Олег Позняк підбив підсумки минулого сезону, поділився враженнями від нововведень в форматі змагань, інші вікові групи та роботу з гравцями під час карантину.

– Олеже Васильовичу, розкажіть, будь-ласка, про чемпіонат України (U-13). Що вдалося чи не вдалося зробити?
– У чемпіонаті України ми брали участь уперше. Перед командою задачі поставленої не було, ми грали для розвитку та награвали склад команди. Моя команда тільки вчиться грати в футзал, і хлопцям це дуже подобається, тому що ця гра розвиває швидке мислення.

– Цьогоріч формат проведення фінальної частини чемпіонату України (U-13) зазнав змін. Розкажіть про ці зміни, а також сподобався чи ні цей формат?
– Так як ми граємо вперше, мені і хлопцям з команди дуже сподобався формат проведення чемпіонату України. Було багато цікавих ігор.

– Як загалом оцінюєте рівень чемпіонату?
– Якщо оцінювати від 1 до 12, я за Чемпіонат поставлю максимум 12, тому що Чемпіонат проведений на дуже високому рівні. Дуже все сподобалось, організаційні моменти були виконані на високому рівні, до кожної команди ставляться с повагою. І взагалі коли приїжджаєш до інших міст на тур, усе – від організації до суддівства та підготовка залу – виконано з максимальною самовіддачею.

– Які команди Вам особисто сподобались під час ігор у Конференції та фінальної частини і чим? З ким було складніше за всіх грати?
– Можу виділити дві команди, які дуже сподобались мені – це одеські «Чорне море» м. Одеса та «Флагман». На мою думку, це дві команди, з якими було дуже цікаво і складно грати. У цих командах дуже поставлені тактичні дії на полі, і діти виконують усе те, що тренери від них вимагають, і з цього виходить результат.

– Розкажіть, будь-ласка, про інші вікові категорії, які у вас є в клубі?
– На даний час я працюю тільки з однією віковою групою це U-12 (2008 р. н.). В тому році, наша команда брала участь у Кубку України (U-12) у Шостці. Результатом я був задоволений, так як ми вперше брали участь у таких змаганнях. Хлопці побачили в цьому турнірі, над чим потрібно працювати. Хоча ми і не посіли високе місце, але і хлопцями для биття теж не були, намагалися в кожному матчі давати бій супернику.

– Як розвивається дитячо-юнацький футзал у вашому регіоні? Хто займається цим розвитком? Які регіональні змагання проводяться у Миколаєві?
– У Миколаєві тільки починається розвиватися дитячо-юнацький футзал. У нас є Асоціація Футзалу міста Миколаєва і Миколаївської області, керівником якої є Віталій Олександрович Скарлат, який зараз допомагає в розвитку дитячого футзалу. Він відкрив школу футзалу на базі КДЮСШ «Олімп». У цій спортивній школі дуже гарний директор, Світлана Володимирівна Капур, яка робить усе, щоб діти займались у прекрасних умовах, а також надала весь інвентар для тренувань. Зал у цій спортивній школі дуже класний, дітям подобається займатися в такому залі. Вони хочуть досягати високих результатів.

Що стосується розвитку дитячого футзалу, то цим займаюсь поки що я. Я тільки починаю робити перші кроки у дитячому футзалі в якості тренера та функціонера, але за підтримки Віталія Олександровича Скарлата, президента Асоціації футзалу, та директора спортивної КДЮСШ «Олімп», сподіваюсь, що Миколаїв у футзалі досягне високих результатів. У Миколаєві, мною був організований чемпіонат міста у вікових категоріях U-12 та U-9. У чемпіонаті брали участь разом десять команд. На мою думку, це дуже мало, але я сподіваюсь, що в подальшому команд буде більше, і ми з гордістю будемо представляти наш регіон на Всеукраїнських змаганнях під егідою Комітету ДЮФ АФУ.

– Як обстоять справи з залами у Миколаєві?
– На базі КДЮСШ «Олімп» є прекрасний зал для гри, на даний час це єдиний зал у місті, де займаються футзалом. У цьому сезоні ми вперше приймали один з турів Конференції «Південь» у цьому залі. Крім цього, в місті є ще зали, але, на превеликий жаль, вони не відповідають стандартним розмірам, і займатися великими групами та проводити турніри в них неможливо.

– Чи є у Вашої команди меценати, які надають допомогу?
– На жаль, немає, все за рахунок батьків. Але зараз ми перешли до КДЮСШ «Олімп», і я сподіваюсь на підтримку від спортивної школи та управління спорту м. Миколаєва, що будуть підтримувати дітей, які будуть приймати участь на регулярній основі в чемпіонаті та Кубку України з футзалу.

– Окрім чемпіонату України з футзалу, Ваша команда ще десь бере участь?
– Як я вже говорив, поки в нас нема постійного фінансування, і все за рахунок батьків, ми не маємо можливості брати участь у різних турнірах. Але я дуже сподіваюсь на те, що найближчим часом ситуація зміниться, і наша держава зверне увагу на дитячий футзал.

– Розкажіть про плани та цілі на наступний сезон.
– Наша команда планує брати участь у чемпіонаті та Кубку України у наступному сезоні. Вже з наступного сезону ми будемо ставити перед собою високі цілі та досягати їх поступово.

– Поділіться думками, що би Ви покращили в наступному сезоні у чемпіонатах та Кубках України? Також скажіть кілька слів про сайт Комітету ДЮФ АФУ, чого ще не вистачає на ньому?
– На мою думку, в чемпіонах та Кубках України все дуже класно організовано, тому дуже цікаво брати участь. Що стосується сайту, то він дуже цікавий, на ньому є дуже багато корисної інформації, особливо інтерв`ю тренерів, у яких вони діляться своїми проблемами та розвитком дитячого футзалу у своєму регіоні. Крім цього, з`явилась інформація про кожного футболіста (статистичні дані, паспорти футболістів), що в подальшому унеможливить питання «підстав» у дитячому футзалі. Ну, а взагалі сайт дуже корисний і легкий в користуванні.

– Як Ви працюєте з вихованцями під час карантину?
– Діти мої отримують комплекси вправ для підтримки спортивної форми. Вони вже дуже хочуть на тренування в загальній групі.

– Ваші побажання нашим юним футзалістам, батькам та тренерам.
– Юним футзалістам бажаю навчатися та займатися улюбленим видом спорту, а також слухати батьків та тренерів своїх. А батькам та тренерам бажаю більше терпіння та досягати високих цілей у цій непростій роботі.

За матеріалами офіційного сайту КДЮФ АФУ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.