Голова Комітету дитячо-юнацького футзалу Федерації футзалу Києва (ФФзК) Микола Соколовський підбив підсумки сезону в дитячих змаганнях столиці, розповів про виступи київських команд на всеукраїнській арені і поділився планами на майбутнє.

– Чи все заплановане вдалося провести в цьому сезоні? І наскільки вдало все пройшло?
– Найголовніше, що ми встигли провести останні матчу чемпіонату та Кубку і завершити сезон до початку карантину. Останні матчі і нагородження ж ми провели 1 березня. Якщо не помиляюся, то на початку березня наші змагання в минулі сезони ще не закінчувалися. Плануючи сезон восени, ми враховували побажання команд, які у своїй більшості у березні виходять на вулицю і починають готуватися до футбольного сезону. Ми тоді точно не могли припустити, які сюрпризи на нас чекають навесні!

Головний критерій успішності – позитивні відгуки від команд, які брали участь у змаганнях. Більшість із них є постійними учасниками змагань під егідою Федерації футзалу Києва (ФФзК). Присутність у чемпіонаті Києва другий рік поспіль команд з Одеської області говорить сама за себе.

Радує, що нам вдається зберігати команди і хлопців, які вже практично випускаються з дитячих шкіл. Тенденція така, що чим старші діти, тим менше команд. Втім, юнаки 2003-2004 р. н. все-таки були представлені у нас у цьому році.

Все це було б неможливим без злагодженої роботи усієї команди ФФзК. Хотів би подякувати всім співробітникам за допомогу в організації дитячого чемпіонату. Окрема подяка компанії «Select» за підтримку та забезпечення нас усім необхідний інвентарем, а також за чудові подарунки для учасників змагань. 

– Які були зміни порівняно з попереднім сезоном?
– З кожним роком кількість команд збільшується, а це значить, що ми на правильному шляху. Нам вдалося провести вже другий Кубок Києва. І якщо в минулому році було тільки три вікові групи, то цього сезону їх було аж шість.

З року в рік основною проблемою і нашою головною ціллю є забезпечення дитячих змагань якісними залами. Щороку конкуренція за кожну годину стає більшою. В цьому сезоні ми отримали в своє розпорядження «Горай Арену», де вдалося провести половину ігор. Вважаю, що це найкращий зал за роки проведення дитячого чемпіонату. Він теплий, у ньому чудове світло, є трибуни і роздягальні – все на найвищому рівні. Знаю, що орендувати його Федерації було дуже непросто, але зусилля були варті того.

Другим завданням було забезпечити відеозйомку абсолютно всіх матчів. І ми з ним впоралися. Відео ігор дуже важливе як для тренера, бо можна зробити розбір і підготуватися до наступних матчів, так і для батьків із дітьми, адже це пам’ять на все життя і можливість створення портфоліо юного спортсмена. 

– Які успіхи у представників Києва на всеукраїнській арені?
– Нинішній сезон однозначно можна назвати одним з найкращих в історії для київських дитячих команд. Чемпіоном України в категоріях U-11 і U-15 стала команда ДЮСШ № 25.

Старші хлопці грали у Вищій лізі і зі стартових турів піднялися на першу сходинку, після чого нікому її не віддали до завершення чемпіонату. Дуже важливо, що команда показувала якісний футзал, а не грала в футбол у залі. Судячи з чуток, багато хлопців вже на олівці у тренера юнацької збірної України. Саме гравці 2004-2005 рр.н. стануть кістяком збірної, яка боротиметься за потрапляння на Юнацькі Олімпійські ігри 2022 року. Сподіваємося, що там будуть представлені і кияни.

Команда U-11 впевнено виграла центральну зону (17 перемог в 18 іграх). У фінальній частині вона теж не дала підстав засумніватися у своїй силі і заслужено стала чемпіоном. Вдвічі цінно, що перемога здобута хлопцями 2009-2010 р. н. без участі «піздняків». Переважна більшість команд «виїжджала» тільки за рахунок старших хлопців.

І не випадковий успіх, оскільки у цій школі футзал існує не тільки на папері, а дійсно культивується та розвивається.

У категорії U-13 брала участь команд «СК-179». На жаль, відсутність досвіду не дозволила їй подолати зональний етап.

У категорії U-10 брав участь київський «Ураган». При дуже незручному календарі, хлопці змогли вийти з групи, але у чвертьфіналі їм не вистачило сил. Знаю, що в цьому клубі футзал люблять, а тому сподіваємося, що вони продовжать свої виступи в чемпіонатах України.

Також у категорії U-13 грав «Переможець», а в U-11 – «Каштан», але ці колективи не є учасниками чемпіонату Києва з футзалу.

Впевнений, що охочих з Києва було б більше, якби чемпіонат України проводили не за спареними віковим групам, а за кожним роком народження окремо. Допуск до змагань «піздняків» іноді призводить до того, що на майданчику можуть грати діти з різницею в два роки. 

– Які є плани на наступний сезон?
– Ми знаємо, над чим нам потрібно працювати. Будемо допрацьовувати регламаент змагань, щоб максимально його адаптувати під дітей.

Зараз ми недостатньо активно розвиваємо нашу сторінку на «Фейсбуці», але будемо цим займатися. Також у планах є вихід і в інші соцмережі, бо потрібно йти в ногу з часом.

У сезоні 2020/2021 має запрацювати новий сайт Федерації. Основним завданням буде перенесення всієї інформації по дітях, оскільки це великий обсяг роботи. За кожним гравцем буде закріплений свій профайл і можна буде відстежувати всю його кар’єру. Також є ідея проводити чемпіонати в наймолодших вікових категоріях у форматі фестивалів, тобто без таблиць, очок і непотрібної боротьби за місця. Іноді в іграх шести-семирічних дітей відбуваються «рубки» на рівні дорослих гравців, а тренери і батьки тільки розпалюють пристрасті. Не вважаю, що це правильно і сприяє розвитку дітей. Подивимося як до такої ідеї поставляться команди. Проте, для реалізації всіх планів потрібно розширювати штат Комітету дитячого-футзалу ФФзК.

А найважливіше, щоб жоден вірус більше ніколи не заважав дітям займатися спортом і отримувати задоволення від улюбленої гри! Вони повинні радіти кожній хвилині, проведеній на майданчику. Як виявилося, це все дуже легко відібрати…

За матеріалами офіційного сайту Федерації футзалу Києва

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.