Голова Комітету дитячо-юнацького футзалу Федерації футзалу Києва (ФФзК) Микола Соколовський підбив підсумки сезону в дитячих змаганнях столиці, розповів про виступи київських команд на всеукраїнській арені і поділився планами на майбутнє.
– Чи все заплановане вдалося провести в цьому сезоні? І наскільки вдало все пройшло?
– Найголовніше, що ми встигли провести останні матчу чемпіонату та Кубку і завершити сезон до початку карантину. Останні матчі і нагородження ж ми провели 1 березня. Якщо не помиляюся, то на початку березня наші змагання в минулі сезони ще не закінчувалися. Плануючи сезон восени, ми враховували побажання команд, які у своїй більшості у березні виходять на вулицю і починають готуватися до футбольного сезону. Ми тоді точно не могли припустити, які сюрпризи на нас чекають навесні!
Головний критерій успішності – позитивні відгуки від команд, які брали участь у змаганнях. Більшість із них є постійними учасниками змагань під егідою Федерації футзалу Києва (ФФзК). Присутність у чемпіонаті Києва другий рік поспіль команд з Одеської області говорить сама за себе.
Радує, що нам вдається зберігати команди і хлопців, які вже практично випускаються з дитячих шкіл. Тенденція така, що чим старші діти, тим менше команд. Втім, юнаки 2003-2004 р. н. все-таки були представлені у нас у цьому році.
Все це було б неможливим без злагодженої роботи усієї команди ФФзК. Хотів би подякувати всім співробітникам за допомогу в організації дитячого чемпіонату. Окрема подяка компанії «Select» за підтримку та забезпечення нас усім необхідний інвентарем, а також за чудові подарунки для учасників змагань.
– Які були зміни порівняно з попереднім сезоном?
– З кожним роком кількість команд збільшується, а це значить, що ми на правильному шляху. Нам вдалося провести вже другий Кубок Києва. І якщо в минулому році було тільки три вікові групи, то цього сезону їх було аж шість.
З року в рік основною проблемою і нашою головною ціллю є забезпечення дитячих змагань якісними залами. Щороку конкуренція за кожну годину стає більшою. В цьому сезоні ми отримали в своє розпорядження «Горай Арену», де вдалося провести половину ігор. Вважаю, що це найкращий зал за роки проведення дитячого чемпіонату. Він теплий, у ньому чудове світло, є трибуни і роздягальні – все на найвищому рівні. Знаю, що орендувати його Федерації було дуже непросто, але зусилля були варті того.
Другим завданням було забезпечити відеозйомку абсолютно всіх матчів. І ми з ним впоралися. Відео ігор дуже важливе як для тренера, бо можна зробити розбір і підготуватися до наступних матчів, так і для батьків із дітьми, адже це пам’ять на все життя і можливість створення портфоліо юного спортсмена.
– Які успіхи у представників Києва на всеукраїнській арені?
– Нинішній сезон однозначно можна назвати одним з найкращих в історії для київських дитячих команд. Чемпіоном України в категоріях U-11 і U-15 стала команда ДЮСШ № 25.
Старші хлопці грали у Вищій лізі і зі стартових турів піднялися на першу сходинку, після чого нікому її не віддали до завершення чемпіонату. Дуже важливо, що команда показувала якісний футзал, а не грала в футбол у залі. Судячи з чуток, багато хлопців вже на олівці у тренера юнацької збірної України. Саме гравці 2004-2005 рр.н. стануть кістяком збірної, яка боротиметься за потрапляння на Юнацькі Олімпійські ігри 2022 року. Сподіваємося, що там будуть представлені і кияни.
Команда U-11 впевнено виграла центральну зону (17 перемог в 18 іграх). У фінальній частині вона теж не дала підстав засумніватися у своїй силі і заслужено стала чемпіоном. Вдвічі цінно, що перемога здобута хлопцями 2009-2010 р. н. без участі «піздняків». Переважна більшість команд «виїжджала» тільки за рахунок старших хлопців.
І не випадковий успіх, оскільки у цій школі футзал існує не тільки на папері, а дійсно культивується та розвивається.
У категорії U-13 брала участь команд «СК-179». На жаль, відсутність досвіду не дозволила їй подолати зональний етап.
У категорії U-10 брав участь київський «Ураган». При дуже незручному календарі, хлопці змогли вийти з групи, але у чвертьфіналі їм не вистачило сил. Знаю, що в цьому клубі футзал люблять, а тому сподіваємося, що вони продовжать свої виступи в чемпіонатах України.
Також у категорії U-13 грав «Переможець», а в U-11 – «Каштан», але ці колективи не є учасниками чемпіонату Києва з футзалу.
Впевнений, що охочих з Києва було б більше, якби чемпіонат України проводили не за спареними віковим групам, а за кожним роком народження окремо. Допуск до змагань «піздняків» іноді призводить до того, що на майданчику можуть грати діти з різницею в два роки.
– Які є плани на наступний сезон?
– Ми знаємо, над чим нам потрібно працювати. Будемо допрацьовувати регламаент змагань, щоб максимально його адаптувати під дітей.
Зараз ми недостатньо активно розвиваємо нашу сторінку на «Фейсбуці», але будемо цим займатися. Також у планах є вихід і в інші соцмережі, бо потрібно йти в ногу з часом.
У сезоні 2020/2021 має запрацювати новий сайт Федерації. Основним завданням буде перенесення всієї інформації по дітях, оскільки це великий обсяг роботи. За кожним гравцем буде закріплений свій профайл і можна буде відстежувати всю його кар’єру. Також є ідея проводити чемпіонати в наймолодших вікових категоріях у форматі фестивалів, тобто без таблиць, очок і непотрібної боротьби за місця. Іноді в іграх шести-семирічних дітей відбуваються «рубки» на рівні дорослих гравців, а тренери і батьки тільки розпалюють пристрасті. Не вважаю, що це правильно і сприяє розвитку дітей. Подивимося як до такої ідеї поставляться команди. Проте, для реалізації всіх планів потрібно розширювати штат Комітету дитячого-футзалу ФФзК.
А найважливіше, щоб жоден вірус більше ніколи не заважав дітям займатися спортом і отримувати задоволення від улюбленої гри! Вони повинні радіти кожній хвилині, проведеній на майданчику. Як виявилося, це все дуже легко відібрати…
За матеріалами офіційного сайту Федерації футзалу Києва