Нещодавно з’явилася інформація щодо розформування полтавського «ПЗМС» – одного з найтитулованіших українських жіночих клубів. З цим питанням, а також за думою щодо підсумків сезону, ми звернулися до головного тренера полтавської команди Миколи Кудацького.

– Миколо Миколайовичу,  до нас дійшла інформація, нібито команду «ПЗМС» розформовано. Можете це підтвердити чи спростувати?
– Розформовується або ж знімається зі змагань – можна казати хоч так, хоч по-іншому. Як це не називай, а команда більше існувати не буде.

– В чому полягає причина такого рішення?
– Немає однієї глобальної причини. Можна назвати десяток, а то й більше міні-причин, що підвели до такого рішення. Є багато різних нюансів і моментів. Коли ми зібрали їх до купи, то вийшло більше мінусів, ніж плюсів.

– Це рішення остаточне чи ви не виключаєте можливості повернення?
– Не можна казати, закривається повністю чи ні. Однією з причин закриття став коронавірус. У березні почався карантин, а дівчат треба було якось утримувати, допомагати їм.

Я прекрасно розумію, бо це не велика таємниця, що восени буде друга хвиля COVID-19, і знову під кінець жовтня виникнуть питання про дату початку чемпіонату. Все зжужмлено. Як в таких умовах готуватися? Це одна з причин, які призвели до цього рішення.

Складно сказати тимчасово чи ні. Одному Богу відомо, що завтра буде. А може ми завтра приймемо рішення зібрати, припустимо, чоловічу команду? Може завтра буде все стабільно, добре, існуватиме кадровий потенціал, інтерес в іграх. А грати першість, де 4 команди… Ну що це за чемпіонат? Це теж одна з маленьких причин закриття. Якби було команд 8-10 з роз’їздами… А то виходить, що ти з однією командою за сезон граєш 6 разів. Це не зовсім те, що хотілося б. Ми прекрасно розуміємо, що в цьому не винна ні Асоціація, ні хтось інший. Є в когось бажання – він утримує команду, а нема бажання – нема й команд.

– Але ж і зараз роз’їзди присутні.
– У нас же ж постійно ігри з одними й тими самими команди. Ми ж з «Будстар-НПУ» скільки провели матчів (5 ігор: 3 в чемпіонаті, 2 в Кубку – прим. ред.), а скільки б ще зіграли (ще 1 матч в чемпіонаті – прим. ред.). Ми вже тільки з ними награлися. Так само, наприклад, в сезоні 2016/17 ми награлися з «IMS-НУХТ» (5 матчів в чемпіонаті – прим. ред.). Стільки матчів з ними зіграли, що вже плуталися, хто чий тренер і де чий гравець.

– Яка ситуація з дівчатами, які грали в команді?
– Всі дівчата стали вільними агентками. Я висловив свою точку зору кому за кого краще грати і куди їхати тим, хто мене про це питав. Але рішення що робити і куди переходити приймають вони самі, бо це їхня доля, їхнє життя. 1 вересня стане відомо куди роз’їхалися дівчата – хто залишився у футзалі, хто перейшов у футбол. Всі наші гравчині затребувані, бо «ПЗМС» же не був колективом, який боровся за виживання – нормальна команда зі своїм характером. Думаю, що всі дівчата знайдуть собі місце для подальшого спортивного життя.

– Дуже прикро, що слідом за «Біличанкою» зникає ще один найтитулованіший жіночий клуб.
– Це все життя. А хто думав, що харківський «Локомотив» зникне? Багато таких команд припинило своє існування. Може завтра знайдеться інша людина, яка захоче це все реанімувати – було б бажання.

– Принаймні в Полтаві ще є команда жіночої Першої ліги, ДЮСШ імені О. Бутовського. Після зникнення «ПЗМС» ви будете з ними співпрацювати? Наприклад, допомагати із залом чи фінансами.
– Хай звертаються – ми нікому ще не відмовили. Ми в хороших відносинах і з Олександрою Лясковською, і з Оксаною Катулевич. Якраз нещодавно розмовляв з Оксаною Юріївною щодо цього питання. Ми їм завжди допомагали і ніколи не відмовляли в таких проханнях.

– Як підсумуєте останній сезон для команди, де ви опинилися на 4 місці в турнірній таблиці?
– Якщо уважно придивитися, то можна помітити, що між другим і четвертим місцем два очки різниці. Кожен наступний тур міг стати вирішальним. «ПЗМС» мав шанси як опинитися на другому місці, так і завершити сезон на четвертій сходинці. Так само, якби продовжили чемпіонат, то «Будстар-НПУ» міг опинитися на другому місці, а «IMS-НУХТ» на першому, хоча «будстарівкам» і залишалося здобути два очка, але ж їх ще треба набрати.

Які можуть бути підсумки сезону, якщо його не дограли? Зрозумло, що всі дівчата, тренерський штаб і президент засмучені, що склалася така ситуація. Але що вже зробиш? Це життя і потрібно йти далі. Ми були готові продовжувати грати.

– Яким, на вашу думку, мало б бути ідеальне завершення сезону, зважаючи на обстановку, що склалася? Наприклад, визначити розподіл місць на момент зупинки чемпіонату, анулювати результати сезону чи може зіграти один матч, як пропонував Володимир Колок, щоб у всіх була рівна кількість зіграних матчів і т.д.
– Завершити сезон не було можливості – це було визначено на відеоконференції. Треба було б робити тести на коронавірус, а це додаткові витрати. Також не в усіх зали готові до того, щоб грати влітку. В нашому спорткомплексі в таку погоду дуже спекотно – за 30 градусів тепла, а ставити кондиціонери ніхто не буде. Думаю, що в інших залах подібні проблеми. Була й маса інших нюансів.

У кожного з перерахованих варіантів є свої плюси і мінуси. Проте, на мою думку, сезон треба вважати незавершеним і анулювати всі результати. Якби «Будстар-НПУ» був недосяжний і йому не потрібні були ці два очки, то однозначно можна було б привітати киянок з першим місцем і на цьому поставити крапку. Якщо хоч одна команда їх може наздогнати, то не все так однозначно. Можна багато прикладів наводити. Ось як у футболі команда за три хвилини забиває два м’ячі і виграє Лігу чемпіонів.

Якщо ці два очки не набрані, то недограний чемпіонат анулюється, як би сумно це не було. Навіть якби я був в такому ж положенні, що і «Будстар-НПУ». Але це треба було б прийняти, бо так сталося. Тим паче, що мені реально все одно присудять їм перше місце чи ні. Якщо «ПЗМС» присудять 4 місце, то хай буде так. Чесно, мені байдуже до розподілу місць, бо є про що думати, крім таких тем.

Примітка. Розмова відбулася напередодні оголошення рішення АФУ щодо визначення остаточного розподілу місць у чемпіонаті.

За матеріалами сайту «Футзал України»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.