З 25 по 27 січня у Луцьку відбудеться третій з’їзний тур чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги. І цей тур вже зараз можна назвати унікальним. Мало того, що це буде фактично скорочений за своїми датами (ми вже звикли, що з’їзний тур «вишки» розтягується на п’ять днів. – А. Т.), так ще матчі цього туру гратимуться на двох майданчиках одразу – на паркеті та тарафлексі (тобто, на майданчику з тарафлексовим покриттям). Завдяки тому, що у спорткомплексі ТРЦ «Адреналін-Сіті» є аж чотири майданчики (три – з тарафлексовим покриттям, і один – з паркетом), можна використовувати цей ресурс. Такий підхід не є новим. Свого часу, коли Луцьк приймав у себе Всеукраїнський та Елітний фінал Аматорської футзальної ліги України, то там матчі теж грались на кількох майданчиках. Зокрема, поєдинки Елітного фіналу проходили на двох майданчиках з тарафлексовим покриттям, а вже Всеукраїнський фінал АФЛУ проходив на тарафлексі та паркеті. До того ж, не будемо забувати, що і матчі чемпіонату Волині з футзалу теж граються на кількох майданчиках (враховуючи те, що у чемпіонаті Волині є кілька ліг, то такий варіант з залучанням усіх майданчиків ТРЦ «Адреналін-Сіті» є цілком прийнятним, хоча там подекуди ще і майданчик у Ковелі додається, але це вже інша справа. – А. Т.). Але з іншого боку – такий формат проведення з’їзного туру буде справжнім тестом на витривалість для всіх команд-учасниць. Річ у тім, що фактично під час кожного з ігрових днів цього з’їзного етапу командам доведеться зіграти по два тури в день. З одного боку – тут нічого нового, адже багато хто вже звик грати в таких умовах, хоча за тих умов, коли етап розтягнений на п’ять днів, а не на три, можливо, командам вдавалося трохи краще розділити свої сили на матчі. Але ж тут ще даватиметься взнаки і той факт, що команди гратимуть на майданчиках з різним покриттям. А це буде додаткове навантаження на організм. Тому, переможцем третього етапу чемпіонату може стати та команда, яка швидше та краще адаптується до цих умов. А поки що давайте глянемо на поточну турнірну таблицю.

Турнірна таблиця чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги сезону 2020/2021 р. р. 

Як ми бачимо, наразі перегони очолює маневицька команда «ДЮСШ-Respect». Але відставання від конкурентів дуже невелике. І по факту відстань від першого місця до умовного сьомого є не такою вже і катастрофічною. Тому, кожна втрата очок для кожної з команд може призвести до змін у турнірній таблиці, зокрема і до зміни лідера. Хоча якщо ми говоримо саме про «ДЮСШ-Respect», то у підопічних Андрія Шевчука є певна перевага в тому контексті, що для них майданчики спорткомплексу ТРЦ «Адреналін-Сіті» дуже знайомі, майже рідні. Але з іншого боку – вони так само знайомі «Феніксу», «Соколу» та ДЮСШ № 4, які брали участь у передсезонному Ярмарку футзалу, котрий проходив у Луцьку. Тому, зважаючи на це, можна сказати, що фактор свого майданчику навряд чи буде таким вагомим для маневичан. Але тут, скоріше за все, на перше місце вийде фактор психології. Чи вистачить саме психологічної витримки маневичанам? Якщо так, то вони зможуть і надалі триматися на вершині турнірної таблиці. Якщо ні, то можливі варіанти.

Взагалі перед цим з’їзним туром накопичилось багато питань. Чи втримає своє лідерство «ДЮСШ-Respect»? Чи зробили правильні висновки зі своєї фактично провальної гри в Івано-Франківську гравці ДЮСШ № 25? Чи зможуть підопічні Олександра Кривенди повернути собі лідерство? Що обере ДЮСШ № 4 – стабільність у плані поточного результату чи ризик у боротьбі за першу сходинку? Чи будуть так само ризикувати «Чорне море» та «Фенікс», які теж ведуть боротьбу за медалі? На кого робитиме основну ставку тренер «Енергії» Юрій Шукатка – на Гілку, Шевчика та Линьова, чи все-таки на Березяка, Шумила та Пециляка? Чи зможе «Ураган» зіграти краще, ніж на домашньому етапі в контексті результату? Чи здивує ще раз «Кристал» своєю грою? Чи дійсно у «Кристала» вся гра так залежить від присутності Лебедєва? Чи зможе подолати свою чорну смугу «Сокіл»? І чи порадують нас несподіванками «Барса» та «Іллічівець»? Відповіді на ці питання ми вже дізнаємось протягом трьох ігрових днів третього з’їзного туру чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги, який вже наступного туру проходитиме у Луцьку. А поки ми познайомимо вболівальників з календарем матчів цього етапу.

Розклад матчів третього з’їзного туру чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги. 

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: ФК «Фенікс» (Харків)  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.