У другій частині інтерв’ю сайту KampSport видатний український футзаліст Ігор Москвичов розповів свої думки про півфінальні матчі плей-офф чемпіонату України, іноземних тренерів в українському футзалі, порівняв сучасний та минулий футзал, а також розповів чи продовжує тренерську діяльність після того, як завершив співпрацю з рівненським «Кардиналом».

– Ігоре Євгеновичу, наскільки цікавим є чемпіонат у FAVBET Екстра-Лізі? Які Ваші прогнози у півфінальних парах «Продексім» – «Енергія» та «Ураган» – «ХІТ»?
– Чемпіонат був цікавим, адже до останнього не було зрозуміло хто пройде. Так само і в парах 1/4 фіналу: хоч у наступну стадію і вийшли всі фаворити, навіть восьма команда чемпіонату (АФФК «Суми») в одному з матчів нав’язала боротьбу «Продексіму».

У парі «Продексіму» та «Енергії» я прогнозую прохід перших. Нехай у «збірників» херсонців і відчувається уже втома, це не повинно відіграти визначальну роль. Зрозуміло, що їм буде важче без Миколи Білоцерківця, адже «Продексім» з ним та без нього – дві різні команди. Не знаю, як зіграє «Енергія»: якби команда грала зараз так, як на початку чемпіонату – я б засумнівався. А так прогнозую, що в серії вони можуть претендувати на перемогу в якомусь конкретному матчі, але у фінал пройдуть херсонці.

Те, що я бачу зараз в парі «Ураган» – «ХІТ», натякає на вихід у фінал франківців. Вони кращі і у фізичному, і в тактичному плані зараз. Боротьба повинна бути запеклою, але, завдяки командній грі, далі повинен проходити «Ураган». Робота Максима Павленка мені також імпонує. «Ураган» має різні моделі ведення гри.

– Що дав «Продексіму» прихід Андре Броканелло на посаду головного тренера?
– Після Хаві Родрігеса, команда Броканелло стала більш прагматичною. Помітно хорошу тактичну виучку та підготовку. Але не можу сказати, що сильно змінився рівень команди. Бачимо ж чимало осічок або натужних перемог. Чогось їм не вистачає.

– Чи потрібно українському футзалу запрошувати іноземних тренерів? Що це дає?
– Все ж таки, іноземні спеціалісти – це інший менталітет, бачення гри. Це добре для росту чемпіонату. Це не є крайньою потребою, але одним з хороших способів для підвищення рівня команди та змагань у цілому.

– Ваші прогнози у півфіналі натякають на фінал «Продексім» – «Ураган». Хто в такому випадку буде фаворитом у боротьбі за чемпіонство?
– Якщо попередні роки можна було сказати, що «Продексім» є фаворитом, то зараз ситуація 50/50. Обидві команди можуть здобути перемогу, не варто забувати й про непростих суперників у півфіналі.

– В чому основна відмінність від футзалу, в який грали Ви, та сучасного футзалу?
– Можу сказати, що раніше футзал був орієнтований на індивідуальні дії. Було дуже багато протистоянь 1х1, індивідуальний клас окремих гравців був вищим, звідти й такі великі результати.

Зараз же чимало уваги приділяють зонному чи змішаному захисту, де з’являється підстраховка. Індивідуальний обіграш вже не обов’язково призводить до гольового моменту, пройти таку оборону важче, звідси і зменшення результативності. Варіативність тактик зросла, команди додали в цьому компоненті.

– Відеоаналіз суперника сильно вплинув на розвиток футзалу? Адже раніше такого було набагато менше.
– Ми й раніше переглядали відео з матчів суперника. Так, раніше зробити це, дістати сам запис, було складніше. Інколи хтось їздив для зйомок, інколи просили інших. Просто варіативність дій команд тоді і зараз дуже відрізняється.

Можливо, треба говорити і про зміну тренерського підходу. Радянська школа наполягала на великій кількості вправ на фізику. Яка команда була краще готова фізично, та й перемагала. Зараз же куди більший упор робиться на тактику. 

– Чим Ви займаєтеся після відходу з рівненського «Кардинала»?
– Зараз відпочиваю вдома, в Запоріжжі, та допомагаю кільком командам. Мова йде про аматорські команди.

– Запоріжжя залишилося без команди у FAVBET Екстра-лізі. Болить серце за це?
– Не лише у FAVBET Екстра-лізі, а й у Першій теж нема команди з Запоріжжя. Прикро, адже місто з досить великими футзальними традиціями. Запоріжжя – мекка українського футзалу. Навіть той один рік, що «АРПІ Запоріжжя» виступало у FAVBET Екстра-лізі дало чимало для розвитку футзалу в Запоріжжі. Чи є зараз перспектива появи нової сильної команди в місті, я сказати не берусь.

– Чи готові повернутися тренувати у FAVBET Екстра-Лігу?
– Якщо буде цікава пропозиція – чому ні? Завжди є бажання рости та розвиватися, отримувати нові напрацювання та реалізовувати їх.

За матеріалами сайту KampSport
Фото: Роман ЦУПРУК

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.