Початок поєдинку між двома претендентками на жіночий PARIMATCH Суперкубок України навряд чи можна було би назвати вибуховим. Проте, було видно бажання господарок майданчику, футзалісток «Тесли», забити швидкий гол, Більше того – в одному з епізодів помилка Шульги біля своїх воріт призвела до того, що слобожанки ледь не відкрили рахунок. Для Шульги та її партнерок по «Будстару» все минулося в цьому епізоді, проте Олександрові Ратичу майже одразу довелося брати тайм-аут. І, вочевидь, ця «хвилина» позитивно подіяла на київських футзалісток, які після цього вийшли на паркет Палацу спорту «Локомотив» ім. Г. Кірпи з іншим настроєм. Більше того – «левицям» вдалося «привезти» своїм опоненткам три фоли вже станом на першу 5-хвилинку. І саме фол з боку «Тесли» призвів до першого забитого м’яча у цьому поєдинку. Шульга продемонструвала свій гарматний удар, і Сагайдачна була змушена діставати м’яч з сітки власних воріт – 0:1.
Після забитого голу «левиці» ледь не подвоїли одразу свою перевагу, але тепер вже Сагайдачна впоралася з ударом Дубицької. Можливо, якби Дубицька забила цей гол, то в подальшому киянкам було би трохи легше. А так – фактично одразу прийшла розплата від «Тесли». Десь за сорок секунд після того, як Шульга забила у ворота Сагайдачної, харків’янкам вдалося зрівняти рахунок після розіграшу ауту, і Бурлаченко змусила Кислову капітулювати. Але це було тільки початком тих проблем, які потім з’явились у «Будстар-НПУ/Leonas». Вже на 8-й хвилині Костюк потужним дальнім ударом вивела «Теслу» вперед, і тепер «левиці» були змушені відіграватись. Однак, «Tesla-ЗХО» вже почала діяти більш впевнено, намагаючись контролювати м’яч. На це киянки намагались відповідати високим пресингом. Однак, цей самий високий пресинг і підвів підопічних Олександра Ратича на 9-й хвилині, коли Дичко вийшла на побачення з Кисловою та холоднокровно переграла її – 3:1. І тепер становище для столичної команди було близьким до критичного.
Те, що у «Будстар-НПУ/Leonas» не все вдається, було видно і потім, коли столичні футзалістки помилялись, внаслідок чого у «Тесли» виникали моменти. Могла оформити дубль, могла забити Рубан, якби вона трохи швидше обробила м’яч та придумала правильне рішення для закінчення атаки своєї команди. По ходу першої половини гри стало помітно, що гравчині «Тесли» почали свідомо віддавати ініціативу суперницям, чекаючи на контратаки. А враховуючи той момент, що команда Василя Сухомлинова грала у повноцінні дві четвірки, в той час як у «Будстар-НПУ/Leonas» фактично грали лише шість польових футзалісток, а Шульга та Дятел фактично не мінялись, то це, мабуть, було непогане тактичне рішення. Щоправда, незадовго до кінця першого тайму киянки могли скоротити своє відставання до мінімуму. Дубицька віддала розрізну передачу на Шульгу, яка замість того, щоб віддати пас фактично на дальній кут спорожнілих воріт «Тесли», де вже відкривалась Дятел, вирішила пробити у дотик, але ця спроба була невдалою. Зазначимо також, що під кінець першої 20-хвилинки обидві команди намагались грати більш обережно, тому що мали у своєму пасиві по п’ять фолів, проте до дабл-пенальті справа не дійшла.
Практично на початку другого тайму столичній команді вдалося скоротити своє відставання до мінімуму. Дубицька змогла знайти Шульгу на «п’ятачку» воріт «Тесли», і 21-й номер «Будстар-НПУ/Leonas» оформила дубль. Такий «гол з роздягальні», звісно, не входив у плани харківської команди, проте відтепер підопічним Василя Сухомлинова довелося звикати до такого рахунку. Що стосується гостей (як номінальних, так і фактичних), то вони одразу намагалися зрівняти рахунок, але при цьому у київської команди відкривались вільні зони, якими харківські опонентки могли би скористатися, якби вони вдало реалізовували свої контратаки. Зрештою, на 26-й хвилині Степаненко, яку абсолютно ніхто не накрив при розіграші ауту, за що Христина і покарала своїх суперниць – 4:2. Щоправда, одразу слобожанки і пропустили від Дятел, і знову відставання «Будстар-НПУ/Leonas» від «Тесли» було лише один м’яч. І скоро ця перевага харків’янок взагалі нівелювалась – це Шульга оформила хет-трик, і рахунок, відповідно, став 4:4. Але і це було далеко не все. За кілька миттєвостей Степаненко знову вивела свою команду вперед, а заодно й оформила дубль. Це, звичайно, було своєрідним полегшенням для харків’янок, у яких гра під час другого тайму практично не йшла. Це, до речі, після екватору другої половини гри підтвердила і Василюк, яка скористалася своїм моментом та зробила рахунок 5:5.
Фактично після цього обидві команди намагались грати більш обережно. Проте, все-таки моменти подекуди виникали як біля воріт «Тесли», так і біля воріт «будстарівок». До того ж, візуально складалося враження, що киянки були трохи ближчими до взяття воріт Сагайдачної, проте чогось підопічним Олександра Ратича не вистачало. Але на останній хвилині основного часу поєдинку, коли вже все йшло до серії післяматчевих пенальті, «Будстар-НПУ/Leonas» вдалося вперше у цій зустрічі вийти вперед у рахунку. Це сталося після того, як Скибіна перехопила м’яч у цертальному колі та вирвалась на рандеву з Сагайдачною. Удар Скибіної сагайдачна відбила, проте прямо на Шульгу, яка стала автором свого четвертого голу в цій зустрічі. Харків’янки одразу пішли вп’ятьох, проте врятувати своє становище вони не змогли, і фінальна сирена зафіксувала одне: вже вдруге «Tesla-ЗХО» поступилась у матчі за трофей на майданчику Палацу спорту «Локомотив» ім. Г. Кірпи. А «Будстар-НПУ/Leonas» вперше у своїй історії став володарем Суперкубку України серед жіночих футзальних команд.
«Тesla-ЗХО» (Харків) – «Будстар-НПУ/Leonas» (Київ) – 5:6
Голи: Бурлаченко (6), Костюк (8), Дичко (9), Степаненко (26, 28) – Шульга (6, 22, 27, 40), Дятел (26), Василюк (32)
«Tesla-ЗХО»: Сагайдачна – Бурлаченко, Рубан, Степаненко, Дичко – Калягіна, Коваленко, Кузнєцова, Костюк –
«Будстар-НПУ/Leonas»: Кислова – Дятел, Шульга, Васковець, Скибіна – Василюк, Дубицька
Попередження: Бурлаченко (32), Костюк (37)
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Асоціація футзалу України