Збірна Анголи була останньою командою з числа тих, які вже офіційно дебютували на чемпіонаті світу з футзалу. Нагадаємо, що трохи раніше це зробили збірні Литви та Венесуели. І ось тепер – збірна Анголи, якій належало зіграти матч проти досвідченої збірної Японії.
Але старт чемпіонату світу для збірної Анголі був, чесно кажучи, не дуже вдалим. Японці одразу за рахунок досвіду взяли гру під свій контроль та змусили своїх візаві грати переважно на оборону. З кожною хвилиною тиск на ворота Гомідо зростав, але у завершальній стадії атак азійській команді здебільшого не вистачало не вистачало фарту: то Гомідо вдало грав у воротах, то на допомогу воротареві приходила поперечина. Здавалося, що по такій грі збірна Анголи приречена на поразку. А коли японці таки змогли забити у ворота Гомідо (причому, двічі протягом двох хвилин), то стало зрозуміло, що навряд чи ангольці претендуватимуть на хороший результат у цій зустрічі. Однак, незадовго до перерви збірна Анголи таки забила свій перший гол на чемпіонаті світу. Автором історичного м’яча став Гуга, який відгукнувся на передачу Маноселе. До речі, саме Маноселе варто виділити у цій гольовій атаці. Саме він виманив на себе не тільки одного з польових гравців збірної Японії, а і воротаря Секігучі. І тут питання: навіщо Секігучі вийшов підстраховувати свого партнера по команді? Невже він не бачив, що Гуга підтримував цю атаку, і його підключення могло бути результативним? Так чи інакше, а Гуга забив у вільний кут японських воріт. Щоправда, ангольці недовго раділи своєму успіху, і вже за кілька миттєвостей Олівейра оформив дубль та дозволив збірній Японії піти на перерву в якості переможця. Він влучим прямим ударом у ворота ангольської збірної – м’яч опинився у самісінькій «дев’ятці». Треба сказати, що цього голу, можливо, і не було би, якби не позиційна помилка Гумідо. Голкіпер збірної Анголи почав рухатись у бік гравця збірної Японії, який теоретично міг би замкнути комбінацію на дальній стійці, а Олівейра пробив фактично туди, де ще секунду тому знаходився Гомідо. І за цю помилку ангольський воротар одразу отримав порцію критики від головного тренера команди Руя Сампайо.
Але тільки-но розпочався другий тайм, як Гуга знову забив у ворота Секігучі, скоротивши відставання ангольської збірної до мінімуму. Саме на нього йшла передача від того ж таки Маноселе, і 15-й номер ангольців майсьерно замкнув дальню стійку. І знову відповідь від Японії організував Олівейра. Цього разу він забив після розіграшу кутового, пробивши з льоту по воротах Гомідо. І це вже був хет-трик у активі натуралізованого гравця збірної Японії. Проте, підопічні Руя Сампайо практично одразу організували у відповідь ще одну результативну атаку. І знову Маноселе віддавав передачу на дальню стійку, де вже чекав Гуга. Проте, цього разу пас перехопив Ріута Йоші, який став автором автоголу. Однак, цей гравець дуже швидко виправився, забивши за кілька миттєвостей гол вже у ворота збірної Анголи. І майже одразу Нішітані скористався помилками ангольців у обороні, внаслідок чого перевага представників Країни Висхідного Сонця становила вже три м’ячі.
І цей момент, мабуть, був ключовим у даній зустрічі. Ангольцям потрібно було ліквідувати цю фору в три голи, проте вони змогли відкитати лише один м’яч. Звісно, тут ангольцям не вистачало досвіду таких поєдинків, але навряд чи їм можна було відмовити у самовіддачі та бажанні змінити той результат, який був на той момент. Підопічні Руя Сампайо намагались наблизитись до своїх опонентів, проте Секігучі не мав бажання більше пропускати. Не допомогла ангольцям і гра з п’ятим польовим. І це було на руку японцям, які змогли під кінець гри забити ще двічі, а Олівейра оформив покер. У підсумку – 8:4 на користь збірної Японії. З одного боку – це перемога команди, яка була у цьому матчі фаворитом. А з іншого боку – збірна Анголи показала, що на цьому «мундіалі» вона реально може бути «темною конячкою», і тут, до речі, ніякого натяку на расизм по відношенню до африканської команди.
Ангола – Японія – 4:8
Голи: Гуга (19, 21), Р. Йоші (24 – автогол), Калуанда (29) – Олівейра (13, 20, 23, 37), Мурота (14), Р. Шоші (25), Нішітані (25), Ш. Йоші (40)
Ангола: Гомідо – Прадо, Маноселе, Жо, Осна – Гуга, Лео, Калуанда, Бранкіньо – Жоао, Кота
Японія: Секігучі – Йошикава, Шиміцу, Хенмі, Олівейра – Р. Йоші, Ш. Йоші, Мурота, Нішітані – Морі, Като, Мінамото
Попередження: Секігучі (33)