Матч між «Сумами» та «Кардиналом-Рівнестандартом» замикав програму четвертого туру PARIMATCH Екстра-ліги. Цей поєдинок не був зіграний у базовий день, оскільки зал спорткомплексу СумДУ був зайнятий іншими заходами. Тому, за обопільною згодою було вирішено зіграти цю гру 21 вересня.

Але якщо говорити про сам матч, то його початок склався для господарів майданчику не найкращим чином, оскільки вже на 3-й хвилині Малиновський відкрив рахунок. Чи вплинуло це взяття на подальший перебіг гри? Скоріше за все так, особливо на те, як надалі грали сумчани, котрі були змушені відіграватися. У них в атаці мало що виходило, окрім того, було багато помилок при переході від оборони до атаки. Щоправда, рівняни не поспішали карати за ці помилки, хоча проблеми Петухову гості таки створювали. Але фактично рівненська команда свідомо віддавала ініціативу своїм візаві, щоб мати шанси для контратак. І ця тактика спрацювала, адже після того, як перший тайм вже пройшов свою середину, рівнянам вдалося організувати дві результативні контратаки, які вдало завершили Волянюк та Кравчук. Три контратаки – три голи. Вражаюча статистика від гостей. А на 15-й хвилині рахунок вже став 0:4 після того, як Кравчук скористався помилкою Волкова та видав гольову передачу на Кручка.

До честі сумчан, варто сказати, що у них теж були моменти, але їх було не так багато. Хіба що можна згадати спробу Ігумнова реалізувати штрафний та «сейв» Бакінського після цього удару. Але під кінець першого тайму сумчанам все-таки вжалося забити. Це Зеленський класно пробив з льоту, і Бакінський цього разу був безсилий щось зробити з цим ударом. Цей гол подарував підопічним Ярослава Пєсоцького надію на те, що вже у другому таймі можна буде спробувати ще скоротити своє відставання в рахунку.  

Але другий тайм теж не приніс сумчанам якихось позитивів. Навіть більше – негатив у грі лише посилювався. Підопічні Ярослава Пєсоцького знову пропустили швидкий гол. Цього разу знову зіграла зв’язка Кравчук – Кручок, яка дозволила Кручку оформити дубль у цьому матчі. Фактично цей гол зняв усю інтригу в матчі. Хоча наставник рівнян Олександр Бондар не поспішав давати ігровий час резервістам, довіряючи його переважно гравцям двох основних четвірок. При цьому, треба зазначити, що незважаючи на те, рахунок вже був 1:5, у господарів майданчику все-таки було кілька непоганих моментів для взяття воріт Бакінського. Проте, голкіпер «Кардинала-Рівнестандарта» не давав шансів ані Ігумнову, ані Зеленському, ані Ессаргіні. Щоправда, в одному з епізодів і Бакінський навряд чи виручив би свою команду, проте його підстрахував Басич.

Сумчани вже незадовго до екватору другого тайму почали підключати Кефу в якості п’ятого польового. Проте, всі сподівання підопічних Ярослава Пєсоцького скоротити своє відставання в рахунку завдяки розіграшу зайвого гравця зруйнував Волянюк, який на 31-й хвилині вразив порожні ворота сумської команди. На цьому можна було би вже і підсумовувати цей матч проте парад жахливих помилок з боку сумчан продовжився на 35-й хвилині, коли господарі майданчику, намагаючись розпочати свою чергову атаку вп’ятьох, помилились біля своїх спорожнілих воріт, і цим легко скористався Новак – 1:7.

Після цього Олександр Бондар поміняв воротаря, випустивши Дяченка, а трохи згодом дав можливість трохи пограти Тютюраю, Мартиненку та Панкратію. Зокрема, Мартиненко мав свій момент, проте відсутність досвіду серйозних поєдинків завадила йому скористатися своєю нагодою належним чином. Водночас сумські футзалісти незадовго до фінальної сирени могли залишити останнє слово за собою, проте тут вже свою воротарську майстерність показав Дяченко, який зберіг для своєї команди підсумкову фору в шість м’ячів.

АФФК «Суми» (Суми) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – 1:7
Голи:
Зеленський (20) – Малиновський (3), Волянюк (11, 31), Кравчук (12), Кручок (15, 23), Новак (35)

АФФК «Суми»: Балухта (Петухов, 35) – Зеленкевич, Пимоненко, Зеленський, Ессаргіні – Волков, Нагорний, Гурєєв, Кефа – Ігумнов, Острога, Расторгуєв
«Кардинал-Рівнестандарт»: Бакінський (Дяченко, 36) – Фетько, Горпинич, Скибчик, Волянюк – Малиновський, Басич, Кручок, Кравчук – Новак, Панкратій, Мартиненко, Тютюрай
Попередження: Ессаргіні (28) – Скибчик (22), Кравчук (28)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Ілона КУПАВКА