Головний тренер національної чоловічої збірної України Олександр Косенко підбив підсумки матчів з Румунією та поділився подальшими планами команди.

–​ Олександре Петровичу, як оціните матчі з румунами. Чим зустрічі відрізнялися одна від одної?
– Перед стартовим поєдинком умови нам не дозволили провести передігрове тренування. Зал мав свою специфіку. Ноги просто липнули до паркету. Також досить незвичними були і м’ячі. Це трохи відобразилося і на першому таймі стартового матчу. У другій половині ми хоч і поступилися, але грали краще. Передивлялися різні поєднання гравців, адже для цього і потрібні товариські матчі. Всі мають отримувати ігрові хвилини.

Напередодні другого поєдинку ми зуміли розібрати перший матч. Було більше візуалізації того, як суперник діє без великої кількості натуралізованих бразильців. Друга зустріч з нашого боку вийшла більш цілісною та якісною. Команді вдалося покращити реалізацію. Однак, могли забивати й більше. Відзначу й той факт, що команда не пропустила.

–​ За підсумками другого матчу Назарія Войтовича було визнано найкращим гравцем. Наскільки важливо, що він спільно з Савенком зуміли втримати ворота на замку?
– Відзначу, що це швидше загальнокомандна нагорода від хлопців. Думаю, Назарію приємно, що його роботу і зусилля відзначили ті, з ким він грав на паркеті. 

Щодо гри «на нуль», то це додає впевненості не лише голкіперам, а й усій команді. Це плоди роботи всіх гравців. Біля наших володінь не було створено великої кількості моментів, але коли було потрібно – воротарі проявляли себе. 

–​ Чи здивував склад суперника відсутністю бразильців?
– Ми знали склад суперника. Коли готувалися до першого матчу – акцентували увагу на діях саме румунських гравців. До другого матчу вже мали відеоінформацію для аналізу. 

–​ Як оціните гру новачка Ігоря Чернявського та дії футзалістів, які повернулися після тривалої перерви у виступах за збірну: Андрія Цілика, Євгена Сірого та Віталія Радевича?
– Чернявський старався. Було видно, що у нього велике бажання. Думаю, для кожного гравця перший матч сповнений хвилюванням. Суворо судити не можна. Важливо, що він отримав ігрові хвилини, встиг побути у колективі, отримав досвід. Далі він самостійно має аналізувати власні дії й робити висновки. У нього великий потенціал. Ігор добре працює в єдиноборствах. Ще є куди рухатися і прогресувати. Такий момент є важливим для його кар’єри, адже це перший міжнародний досвід. Загалом, дебютом я лишився задоволений. 

Андрій Цілик мав досвід виступів за збірну. Як і минулого разу коли він грав за збірну – розрахунок, передусім йде на власні фізичні можливості. Швидкий  гравець, міцно стоїть на ногах. Йому потрібно більше аналізувати ігрові ситуації. Не можна діяти завдяки одним перевагам – потрібно дивитися за діями суперника й намагатися бути хитрішим у кожному епізоді. Очікую від Андрія більшої ігрової гнучкості. Він може грати краще. Я у цьому впевнений. 

Євген Сірий також після перерви повернувся до збірної. На моє переконання, він видав якісні матчі. Помилок майже не припускався. Міг забивати більше. Це б додало впевненості і команді, і йому. Однак, загалом його гра справила позитивне враження.

Сподобалися й дії Віталія Радевича. Його пауза була найменшою серед цих трьох виконавців. Досить гармонійно влився в колектив. Віталій непогано попрацював саме в ігровому плані: добре володів м’ячем, приймав правильні рішення. Склалося враження, що він і не мав перерви у виступах. 

–​ Які майбутні плани команди?
– Готуватися до Євро-2022 плануємо завдяки товариським матчам з Іспанією та Азербайджаном. Однак, точно зможу підтвердити поєдинки з останнім суперником за підсумками жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи.

За матеріалами офіційного сайту Асоціації футзалу України

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.