Головний тренер юнацької збірної України (U-19) Віталій Одегов підбив підсумки поєдинків проти Португалії та розповів про плани команди на майбутнє.

– Віталію, Олексійовичу, повертаємося з Португалії з перемогою та поразкою. Як охарактеризуєте ці два міжнародні товариські поєдинки?
– Нам вдалося перевірити свої сили у протистоянні з якісним суперником. Ми мали змогу спостерігати як за індивідуальними діями гравців, так і команди загалом. Обидва поєдинки дали змогу зробити висновки щодо складу на майбутнє. Тобто, визначити гравців на яких ми покладаємося, а кого більше розглядаємо в якості ротації.

– Як вважаєте, за рахунок чого після поразки у першому поєдинку з великим рахунком вдалося взяти переконливий реванш у повторній зустрічі?
– У першому матчі португальці були надзвичайно мотивованими. Натомість, ми на той момент недостатньо звикли до нового м’яча, який досить серйозно відрізняється від моделей «Select». Відчувався брак у технічній роботі з м’ячем. Окремо відзначу, що під час цих матчів хлопців переслідували недуги. Одразу декілька гравців отруїлися й мали підвищену температуру. Можливо, це пов’язано зі зміною клімату й харчування. Саме з цієї причини перший матч пропускав Давид Калашник, а у другому вийшов на нетривалий часовий відтинок, але провів його не надто вдало. Очевидно, що достатньо відновитися його організм не зумів. Дичуку з тієї самої причини довелося пропустити одне тренування й менше грати у першій зустрічі.

У другому поєдинку суперник подумав, що зможе обійтися малою кров’ю, а ми дуже хотіли взяти реванш. Вони не зуміли увімкнутися у гру одразу, а потім було складно перелаштуватися й щось змінити. У цьому й полягає цікавість спарених матчів. Якщо хтось перемагає в одному з них, то у другому інколи може знизити до себе вимоги, а суперник – навпаки. Також додам, що у першому матчі ми не заслуговували на поразку з рахунком 2:7.

– Чим відрізнялися ці поєдинки від тих, які ми проводили у січні 2020 з юнацькою збірною Португалії?
– Ті зустрічі проходили у двох напрочуд різних залах. Перший був досить просторим, інший – занадто вузьким. Було багато контактів й боротьби. Щодо якості гри, то вважаю, що за цей час як ми, так і суперник зуміли додали у цьому компоненті. У нещодавніх матчах обидві команди продемонстрували більш зрілий футзал.

– У матчах з Португалією у складі юнацької збірної на міжнародному рівні дебютували декілька новачків. Як оціните їхні дії?
– Безумовно, НТЗ і такі поєдинки – це велика різниця. Хомяк і Скибчик зіграли дуже гідно у протистоянні з сильним суперником. Щодо Щура, то провести ту кількість часу, яку ми йому планували надати завадила мікротравма.

– Які плани на майбутнє мають юнацькі збірні?
– На початку січня команда (U-19) планує провести навчально-тренувальний збір. Його формат ще обговорюється. Можливо, це буде спільний збір з командою (U-17) разом з товариськими матчами. У лютому ми в Україні зіграємо проти збірної Іспанії, а у березні також вдома проведемо поєдинки основного раунду Євро-2022. Окремо відзначу, що наприкінці цього місяця юнацька збірна України (U-17) проведе виїзні матчі проти португальських одноліток.

За матеріалами офіційного сайту Асоціації футзалу України

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.