Новачок ФК «ХІТ» Дмитро Литвиненко добре знайомий українським вболівальникам футзалу, адже в його колекції багато трофеїв та нагород, виступи за збірну України та робота закордоном – і в якості гравця, і в якості тренера. Тож, перехід до нашого клубу можна вважати приємною несподіванкою. Пресслужба «ХІТа» поспілкувалися з Дмитром після сьогоднішнього тренування команди:

– Дмитре, вітаємо у «ХІТі»! Традиційне питання – з яким настроєм та цілями ти прийшов у наш клуб?
– З настроєм прийшов позитивним. Бойовим! Звісно, мої цілі співпадають із цілями клубу. Всі ці завдання знають. Найголовнішу, глобальну ціль ставить президент клубу, а ми вже кожного дня своєї працею будемо намагатися її досягти.

– Як пройшло твоє прощання із командою «Viva Cup»?
– Коли прощався, подякував хлопцям та особисто головному тренеру Романові Перадзе. Тож, користуючись нагодою хочу ще раз подякувати всій команді і сказати всім «велике дякую». Після закордонного етапу я повертався додому у Харків, і надійшла пропозиція від «Viva Cup», і я не міг не погодитися, адже це харківський клуб. І хоча я приєднався до команди пізніше, ніж стартував чемпіонат – у вересні, тим не менш, ми провели цей період дуже плідно. І сподіваюся, моє знаходження у цьому клубі відобразиться позитивно на тих хлопцях, які там продовжують працювати та розвиватися.

– Ми розуміємо, що твоє запрошення – це ініціатива Євгена Ривкіна, з яким ви багато працювали, і багато вигравали?
– Про це напевно краще Євген Семенович розповість, про всі нюанси. Якщо конкретно, то мені надійшла пропозиція безпосередньо від президента клубу «ХІТ» Володимира Анатолійовича Котляра. Ми це питання дуже швидко з ним вирішили, це було ще до того, як я приїхав. Звісно, з Євгеном Семеновичем ми були постійно на контакті – він у мене поцікавився, чи я готовий до такого кроку. І я не довго думав, розуміючи, які клуб переслідує цілі, і плюс у мене ще є свої амбіції. Тож, все склалося.

– Не бентежить, що будуть розмови – «Євген Семенович підтягнув по блату»?
– Ні, не бентежить. Адже у всьому футбольному світі такі речі відбуваються. Все покаже час. Я не можу зараз бити себе у груди, і волати «я сильніший за всіх». Це покажуть матчі та підсумковий результат – чи правий був головний тренер та президент клубу в своєму рішенні. Чи був правий я в своєму кроці – це також покаже час.

– А як би ти оцінив взагалі воротарську позицію у «ХІТі»?
– «ХІТ» входить до трійки найкращих футзальних клубів України, тож воротарська позиція входить до ТОП-3 в тому числі. В команді високоякісна обойма воротарів, зараз Сашко Сіріцький пішов в оренду у АФФК «Суми», тож у нас буде обойма з трьох голкіперів. Як ми себе покажемо – відповідь, знову ж таки, дасть час.

– Критерії, завдяки яким ти можеш допомогти команді прямо зараз?
– Якщо казати про футзальні методики, то це дуже довга розмова. Тим більше в команді є тренер воротарів Владислав Іванович Лисенко, він нам дає основний обсяг знань. Зі свого боку я можу своїм прикладом та своїми порадами допомогти партнерам. Це процес, який відбувається кожного дня. Парочкою слів тут не обійдешся.

– Думаю, ще досвід?
– Так, безумовно, це досвід, яким я можу поділитися та допомогти.

– Прийняли в команді, звісно, добре?
– Так, прийняли мене в команді просто чудово. З багатьма хлопцями я був знайомий особисто. Когось знав заочно, з кимось пересікалися на паркеті. Проблем з адаптацією у «ХІТі» взагалі не було. Тож, влився в колектив відносно швидко. Наразі не вистачає збірників, які захищають честь країни на ЄВРО-2022. Хочу, користуючись нагодою, побажати збірній України удачі та успіхів і в матчі проти Португалії, і, сподіваюся, у наступних матчах на турнірі. 

– І ще великий плюс, що в команді є хлопці, з якими ти пограв у харківському «Локомотиві»?
– Напевно, є плюси у цьому плані, що ми вже давно знайомі. І знаємо один одного, знаємо характери, розуміємо, що від кого очікувати, і що з кого питати.  Я сподіваюся, що цей фактор буде тільки в плюс команді, адже у нас амбітні цілі з «ХІТом» – чемпіонство та Кубок України.

За матеріалами офіційного сайту ФК «ХІТ» (Київ)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.