На Ютуб-каналі «Сисоєвщина» вийшло інтерв’ю з колишнім капітаном збірної України Євгеном Іваняком. У ньому він розповів про перехід у чемпіонат Росії (країни-агресорки), а після 24 лютого – трансфер до бельгійського «Халле-Гооіка». Пропонуємо Вашій увазі неоднозначне цитати з цього інтерв’ю, яке виокремило видання «KampSport», а також повну версію розмови Дмитра Сисоєва з Євгеном Іваняком. А висновки вже робіть самі.

«Мій пост в «Інстанграмі» з’явився тоді, коли я уже був у Варшаві. З пошуком нового клубу допомогли друзі з Грузії та Росії».

«Окрім російського «Торпедо» у 2020 році у мене пропозицій не було. Увесь час хотів повернутися в російський чемпіонат. Я цього і не приховую. Мав контакт з великою кількістю російських клубів. Єдина проблема – моє легіонерство. Там зали незрівнянні з кількістю залів у інших чемпіонатах. Хотілося повернутися у сильний колектив, де я зможу з себе видавлювати максимум».

«Якщо б у нас була війна раніше (ніж 24 лютого 2022 року), вона повинна була бути оголошена війною. Як я розумію, повинно було бути відкликане посольство. Це називали АТО. Хай автор запитання поїде на кордон і подивиться скільки людей щодня перетинають кордон з Росією. Це чиста маніпуляція. Коли справді почалася війна, я свій вибір зробив».

«П’ятеро гравців їздили з України в Росію. Тоді це було з жертвами, з болем, але з болем іншим. У мене половина родичів в Росії: теща в ЛНР (взагалі-то, не ЛНР, а окупована Росією частина Луганської області України. – А. Т.), інші родичі – в Криму (анексованому Росією! – А. Т.). Я знаю як люди з ЛНР їздили в Україну і таких історій знаю багато. Я у Росію поїхав спокійно, тому що я туди поїхав грати».

«Два тижні після 24 лютого для мене було суцільним жахом. Я не знав що робити. Телефонував до людей і питав у них порад. Коли лягав спати 23 лютого, у мене було одне розуміння життя, а 24 лютого я зрозумів, що світ перевернувся. Я до цього був зовсім не готовий».

«У «Торпедо» я провів прекрасний час, і про це не шкодую. І буду про це говорити. Усі чекають від мене негативу. Але я не можу говорити того, чого нема».

«Чому ти так довго виїжджав з Росії? Різні причини. Перша причина – не знав куди їхати. Нікому б такого не хотів побажати коли ти сидиш вдома в квартирі, а твоя сім’я в той час в Харкові, який бомблять. Ходив, як зомбі, зовсім до цього не був готовим. Я зразу не міг поїхати. Я не розумів що відбувається».

«Чому відкрито не заявив про свою позицію з перших днів війни? Якби я це зробив, мав би велику проблему. І у мене, і у всіх, хто був біля мене і, можливо, у клубі. У мене була можливість написати. У мене були причини цього не робити. Я не хотів, щоб були проблеми у президента, який до мене по-людськи відносився з першого до останнього дня. Для мене не всі росіяни погані. Я знаю інших росіян. Знаю таких громадян, які до цього всього відносяться максимально негативно. Але мене вбиває той відсоток росіян, які підтримують те, що Росія творить в Україні». 

Нагадаємо, що 24 лютого Російська Федерація почала повномасштабне військове вторгнення на територію України.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.