Початок другого півфіналу жіночого Євро міг би бути схожим на старт матчу між збірними України та Іспанії. Однак, на відміну від першого півфіналу, швидкий гол цього разу не стався, незважаючи на всі зусилля португальських футзалісток, які були дуже активними. Особливо, мабуть, відзначимо Карлу Ванессу, яка проявляла найбільшу активність та кілька разів небезпечно пробивала по воротах збірної Угорщини, але забити так і не змогла. До того ж, вдало діяла Торма, яка неодноразово рятувала свою команду від проблем. Фактично можна сказати, що Торма грала на куражі, і багато в чому саме завдяки її зусиллям угорська збірна довгий час тримала свої ворота на замку, при цьому фактично жертвуючи атакувальними діями. Про це свідчить той факт, що підопічні Тамаша Франка у першому таймі не нанесли жодного удару в ствір воріт Ани Катаріни.

Зрештою, під кінець першого тайму піренейська команда змогла розвинути свою перевагу. На 17-й хвилині Кароліна Педрейра після розіграшу кутового класним дальнім ударом подвоїла рахунок на користь збірної Португалії, а ще за кілька миттєвостей розіграш ще одного «стандарту» (цього разу – ауту) призвів до голу у виконанні Фіфо, яка зробила рахунок 3:0, і завдяки цьому ситуація на майданчику стала більш-менш відповідною цифрам на табло «Павільяо Мультіусос де Гондомар».

Другий тайм знову ж таки розпочався з атак португальської збірної, яка прагнула закріпити та збільшити свою перевагу. І, на відміну від першого тайму, підопічним Луіша Консейсао таки вдалося забити відносно швидкий гол. На 23-й хвилині португальським футзалісткам вдалася класна атака, яку намагалася все-таки завершити Карла Ванесса, однак їй усіма правдами і неправдами намагалася завадити Фольк. Зрештою, саме від Фольк м’яч і залетів у ворота, і це вже 4:0 на користь господарок майданчику. Але на цьому португальські футзалістки не зупинялись, продовжуючи шукати ключі до воріт Торми та змушуючи її показувати всю свою воротарську майстерність.

У той же час угорки продовжували сподіватись на те, що їм вдасться організувати бодай би одну непогану контратаку, і, бажано, результативну. І на 28-й хвилині у підопічних Тамаша Франка з’явився такий шанс, проте Тот влучила у стійку. І на той момент це була найбільш реальна нагода угорської команди. Якби угорки в цьому епізоді забили, то, можливо, у психологічному плані їм стало би трохи легше. А так – історія з володінням ініціативою у виконанні збірної Португалії продовжилась. Господарки майданчику диктували свої умови гри, і навіть не соромились нестандартно бити по воротах Торми. Зрештою, на 35-й хвилині Катія Моргаду розрядила свою «гармату» та зробила рахунок 5:0 на користь своєї команди. Після того Торма залишила ворота збірної Угорщини, поступившись місцем у воротах Харгаш, але і вона недовго була «сузою» – скоро її «розмочила» Марія Перейра. Однак, віддамо належне угорським футзалісткам, які могли під кінець гри залишити останнє слово за собою, проте «гол престижу» вони так і не забили.

Отже, так само, як і на Євро-2019, за право називатися найкращою жіночою футзальною збірною Європи боротимуться команди Іспанії та Португалії. Відповідно, збірні України та Угорщини гратимуть у матчі за бронзові медалі.    

Португалія (ж) – Угорщина (ж) – 6:0
Голи:
Пішку (12), Кароліна Педрейра (17), Фіфо (17), Фольк (23 – автогол), Катія Моргаду (35), Марія Перейра (37)

Португалія (ж): Ана Катаріна (Одете Роша, 21) – Ана Азеведо, Карла Ванесса, Пішку, Катія Моргаду – Інеш Фернандеш, Марія Перрейра, Кароліна Педрейра, Сара Феррейра – Кароліна Роша, Жаніс Сілва, Фіфо, Ана Піреш
Угорщина (ж): Торма (Харгаш, 35) – Фюлеп, Крашеніч, Тот, Хорват – Фольк, Салькаі, Кота, Варга – Фабіан, Івегеш, Чепрегі
Попередження: Фольк (23)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: УЄФА
 

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.