Обидві команди вже вирішили головне завдання – вийшли до півфіналу жіночого футзального турніру Європейських університетських ігор – 2022. Залишалось лише дізнатися, хто посяде підсумкове перше місце у групі «В».

Перед цією грою у команди ХНЕУ ім. С. Кузнеця виникли кадрові проблеми. Через перебір жовтих карток не змогла у цьому матчі зіграти Таїсія Бабенко. До того ж, у попередньому матчі проти Загребського університету ушкодження отримала Альона Кирильчук. У тому ж поєдинку також отримав червону картку головний тренер харків’янок Олександр Золотухін. Погодьтесь, що для матчу за перше місце у групі (навіть якщо задача-мінімум вже виконана) такі кадрові втрати – на вагу золота. Тому, було цікаво подивитись на те, як українська команда гратиме не зовсім оптимальним складом проти головного фаворита не тільки групи «В», а і всього турніру.

Перш за все, було цікаво дізнатись, хто замінить Кирильчук у стартовій четвірці, а Бабенко – у другій. Що стосується першої четвірки, то у ній знайшлося місце для Дарини Ткаченко. А ось щодо другого квартету, то тут були деякі моменти, пов’язані з тим, що тренерський штаб команди ХНЕУ ім. С. Кузнеця вирішив не переводити когось із резервісток до другого квартету. Відповідно, вимальовувалась гра у шість польових гравців, тобто – неповні дві четвірки. Забігаючи наперед, зазначимо, що резервістки почали отримувати свій ігровий час у другому таймі.  

Хоча іспанки спробували одразу піти вперед, але справжня гострота у дебюті зустрічі була від української команди. Непоганий момент на двох створили Ткаченко та Дубицька, а трохи згодом Дичко пробивала з льоту після розіграшу кутового, але Рамірес відбила цей удар. Варто сказати, що підопічні Олександра Золотухіна у дебюті гри мали кілька непоганих розіграшів «стандартів», але для того, щоб вони мали шанси на успіх, не вистачало останнього точного пасу. А якщо казати про контрвипади, то від них реально було більше небезпеки. Після одного з них ледь не забила та ж таки Дичко, проте Рамірес і тут була готова до удару. Іспанки ж відповіли нереалізованим моментом від Ролдан і… голом від Мольдес, яка на 5-й хвилині вийшла на побачення з Кузубовою та холоднокровно вразила ціль. І на цьому проблеми української команди тільки почались. Вже незабаром Гутьєррес показала свої вміння грати на «стовпа» та таранити захист суперників, унаслідок чого рахунок став 2:0 на користь іспанок. А ще за кілька миттєвостей Ролдан збільшила перевагу своєї команди на ще один гол.

Однак, одразу зазначимо, що коли на майданчику з’являлись представниці першої четвірки, то гра харків’янок одразу жвавішала, і, відповідно, з’являлись непогані атаки, які, щоправда, не ставали результативними. Вочевидь, це було пов’язано і з тим, що піренейки не тільки самі грали, а і давали грати своїм візаві. Тим більше, підопічні Маліки Лосано могли собі дозволити грати за рахунком. Але на 15-й хвилині Дичко змогла-таки забити у ворота Рамірес, після чого гра знову пожвавішала, тим більше, що цей гол дозволив українкам повірити в себе. І дійсно – після цього голу футзалістки ХНЕУ ім. С. Кузнеця заграли впевненіше та активніше, і на 18-й хвилині Кліпаченко могла скоротити відставання української команди до мінімуму, але Рамірес обрала правильну позицію. Ще в одному епізоді Кліпаченко не дозволила забити Герра, яка підстрахувала Рамірес. Тим не менш, незважаючи на те, що за підсумками першого тайму був зафіксований рахунок 3:1 на користь команди з Іспанії, та зміст гри у виконанні футзалісток ХНЕУ ім. С. Кузнеця давав усі підстави вважати, що підопічні Олександра Золотухіна боротимуться до останнього.

А вже на 17-й секунды другого тайму Дичко вдалося скоротити відставання української команди до мінімуму. Іспанки явно не були готові до такого повороту подій, але трохи згодом вони спробували повернути ініціативу собі. Щоправда, на старті другого тайму гра у підопічних Маліки Лосано не зовсім йшла. І цим українки змогли скористатися, зрівнявши рахунок. Гол був забитий після розіграшу «стандарту» та дальнього удару Дичко, яка оформила хет-трик. І тепер обом командам довелося починати все спочатку, але був один нюанс: психологічна перевага була на боці футзалісток ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Відчуваючи це, іспанки спробували пересунути гру подалі від своїх воріт. І їм це не просто вдалося – вони почали тиснути на ворота Рябоввіл. І цей тиск таки дав свої плоди. На 24-й хвилині після розіграшу кутового зачепив Клімову і від неї влетів у ворота. Так рахунок став 4:3 на користь піренейських футзалісток. А трохи згодом ще один ідеально розіграний кутовий призвів до голу у виконанні Санс, яка вдало підставила ногу після удару Гутьєррес.

Так рахунок став 5:3, і картина гри повністю помінялась. Іспанки заграли впевненіше і намагались ще закріпити свій успіх. У той же час було помітно, що гра української команди трохи розладналась, і підопічним Олександра Золотухіна доводилося шукати те, що приносило результат. Але поки українки шукали свою гру, іспанки створювали моменти, змушуючи Рябовіл вступати у гру. І тут варто віддати належне голкіперу української команди, яка кілька разів реально рятувала від неминучого голу.

Зрештою, гра надалі продовжувалася саме у такому ключі. Іспанки більше контролювали гру, а українки чекали шанс на контратаку. І два моменти підопічні Олександра Золотухіна таки створили, однак дальній удар Дичко був неточним, а Куп’як не змогла реалізувати віч-на-віч з Ібаррою.

На 37-й хвилині українки почали йти на ризик – Мугурдінова почала виходити п’ятим польовим гравцем. І перший розіграш завершився голом у виконанні Кліпаченко. А незабаром українки могли зрівняти рахунок: Дубицька розігнала атаку, віддала пас на Кліпаченко, а та далі продовжила атаку передачкю на Ткаченко, яка не змогла замкнути дальню стійку. І одразу же до негативних моментів додався ще й п’ятий командний фол. Але українки не звертали на це уваги, що скоро дозволило Кліпаченко зробити ударом у дальній кут зробити рахунок знову нічийним. Тепер вже Маліка Лосано була змушена брати тайм-аут, після якого команда університету Короля Хуана Карлоса перейшла на гру вп’ятьох. Але ця гра з зайвим гравцем ледь не обернулась проблемами для іспанок, оскільки Дубицька могла двічі організувати випад на порожні ворота піренейських студенток. Щоправда, іспанки під кінець гри знову стали тиснути на ворота Рябовіл, але саме вдала гра воротаря української команди не дозволила Санс та компанії вирвати перемогу.

Університет Короля Хуана Карлоса (Іспанія) – ХНЕУ ім. С. Кузнеця (Україна) – 5:5
Голи:
Мольдес (5), Гутьєррес (7), Ролдан (8), Клімова (24 – автогол), Санс (26) – Дичко (15, 21, 22), Кліпаченко (37, 39)

Університет Короля Хуана Карлоса: Рамірес (Вікторія Ібарра, 21) – Кармен Родрігес, Герреро, Мольдес, Ролдан – Гутьєррес, Санс, Кано, Герра – Моніка Перес
ХНЕУ ім. Кузнеця: Кузубова (Рябовіл, 21) – Дубицька, Ткаченко, Кліпаченко, Дичко – Мугурдінова, Клімова, Куп’як, Руденко – Пилипенко, Юрасова
Попередження: Мольдес (40) – Рябовіл (27), Куп’як (34)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»