День українсько-португальських протистоянь продовжився у чвертьфіналі чоловічого футзального турніру Європейських університетських ігор. Команді ХНУ ім. В. Каразіна протистояли піренейці з університету Бейра Інтеріор.

Обидві команди не стали одразу розкривати свої сильні сторони, хоча показали свої наміри диктувати умови гри. Не на руку португальцям був той факт, що вони отримали на початку матчу два необов’язкових фоли. У той же час українці починали пристрілюватися до воріт Клаудіу Нунеша. Зокрема, два непоганих удари мав Лебідь. А на 4-й хвилині вдало спрацювала вже друга четвірка «каразінців»: Васильєв скористався передачею Пугача переправив м’яч у сітку португальських воріт. Цей гол змусив португальськук команду пришвидшувати темп гри та розкриватися, однак підопічні Віталія Чернишова та Юрія Петренка виявились готовими до цього. У той же час тренерський штаб команди Університету Бейра Інтеріор почав поступово вводити свіжі сили (до цього на майданчику були тільки гравці стартового квартету. – А. Т.). Також Клауіу Нунеш почав іноді йти п’ятим. І на 7-й хвилині піренейці таки створили момент, проте Дуарте Морейра не влучив у ворота Козлова. Зате удар у ствір вдався Серодіу, але Козлов ногами перевів м’яч на кутовий.

Разом з тим, португальцям доводилося серйозно працювати на захист, коли «каразінці» вмикали командні швидкості. Щоправда, ці ходи харків’ян далеко не завжди закінчувались ударами по воротах, але все одно захист піренейців був у тонусі. До того ж, слобожанці чудово розуміли, що їм потрібно збільшувати свою перевагу, аби почувати себе більш-менш комфортно. Що стосується португальців, то вони намагались розраховувати на контратаки, проте перехід з оборони ближче до володінь Козлова не вдавався. Перш за все, це було пов’язано з тим, що гравці команди ХНУ ім. В. Каразіна «читали» практично всі передачі, які були направлені у лінію атаки. Також варто відзначити, що харків’яни вдало зустрічали своїх візаві вже на центральному колі, практично не даючи їм пройти далі. Десь після 14-ї хвилини португальці трохи активізувались, і у Козлова додалося роботи. Однак, воротар «каразінців» відбивав усе, що летіло у ствір його воріт.  

Ближче до кінця першого тайму емоції почали трохи накалятися, і тут було важливо саме харків’янам грати з більш холодною головою, тому що Малишко вже кілька разів мав ризик отримати жовту картку. Але в цьому контексті варто зазначити, що і португальці були заведені, оскільки їх явно не влаштовував перебіг подій на майданчику та рахунок, який і надалі був на користь ХНУ ім. В. Каразіна. Більше того – «каразінці» на останній хвилині першого тайму могли подвоїти свою перевагу, але в одному з епізодів Пугач не замкнув дальню стійку після прострілу з кутового, а в іншому моменті удар Васильєва відбив Клаудіу Нунеш.

Другий тайм розпочався з активності від Лебедя. І якщо перший дальній удар Ярослава парирував Клаудіу Нунеш, то через кілька миттєвостей 13-й номер «каразінців» таки забив. Трохи згодом той же Лебідь міг оформити дубль, проте не зміг втілити у гол передачу Зміївського. Гра почала розкриватись, і харків’яни за рахунок швидких атак створювали проблеми своїм португальським візаві. Зокрема, міг забивати Васильєв, але він не пробив Клаудіу Нунеша. Фактично ці моменти свідчили одне: підопічні Віталія Чернишова та Юрія Петренка свідомо перейшли на гру другим номером. До того ж, португальці знову почали залучати Клаудіу Нунеша в якості п’ятого. Зрештою, одна з атак призвела до голу у ворота Козлова на 25-й хвилині, коли Гонсалу Помбо буквально заштовхав м’яч у сітку. А через дві хвилини м’яч опинився у воротах Козлова вдруге. Цього разу португальці розіграли штрафний, і Вінісіусу Перейрі вдалося добити м’яч другим темпом.

Тепер психологічна перевага була на боці португальців. Її підкріплював своїми вдалими діями у воротах Клаудіу Нунеш. Зрештою, ближче до середини другої 20-хвилинки гра пішла вже на зустрічних курсах, хоча поступово португальці намагались перебрати важелі гри до себе.

Гра фактично пішла до першої помилки. Але при цьому португальці іноді ризикували, переходячи на гру вп’ятьох. Разом з тим, обидві команди все-таки намагались не помилятись, аби потім не мати проблем. Але водночас вони «смикали» одна одну, аби знайти нові слабкі сторони у грі конкуруючої сторони. На 34-й хвилині брати Моспани організували класний вихід на ворота Клаудіу Нунеша, проте він не став результативним. Тим не менш, вже за хвилину Моспан-старший опинився на м’ячі першим після удару Малишка і зробив рахунок 3:2 на користь «каразінців». Португальці одразу пішли вп’ятьох, але змусити Козлова одразу втретє капітулювати їм не вдалося. У харків’ян же тон атакам задавали два Ярослави – Лебідь та Зміївський, які раз по раз тримали у напрузі португальських візаві. Однак, на 37-й хвилині чергове підключення до атаки Клаудіу Нунеша стало результативним, і обом командам довелося все починати спочатку.

Напруга зростала, і вже скоро «каразінці» заробили перспективний штрафний, проте Лебідь його не реалізував. За такого перебігу подій серія пенальті могла стати справедливим закінченням цього протистояння. Щоправда, на останній хвилині португальці спробували піти вп’ятьох, аби розіграти свою атаку до вірного, проте харків’яни розгадали цей намір суперників. І в результаті гра перейшла у серію пенальті.

Основна серія пенальті завершилася з рахунком 4:4 у португальців Вінісіус Перейра не зміг переграти Положія, а Скубченко пробив вище воріт. А вже коли серія пішла до першого промаху, то фатальним став удар капітана «каразінців» Антона Масленнікова, який не зміг переграти Клаудіу Нунеша. Таким чином, команда ХНУ ім. В. Каразіна не змогла пройти до півфіналу Європейських університетських ігор – 2022.  

ХНУ ім. В. Каразіна (Україна) – Університет Бейра Інтеріор (Португалія) – 3:3 (по пенальті – 5:6)
Голи:
Васильєв (4), Лебідь (21), С. Моспан (35) – Гонсалу Помбо (25), Вінісіус Перейра (27), Клаудіу Нунеш (37)

ХНУ ім. В. Каразіна: Козлов, Положій – Малишко, Лебідь, Терентьєв, Масленніков – С. Моспан, В. Моспан, Пугач, Васильєв – Скубченко, Зміївський, Калашник

Університет Бейра Інтеріор: Клаудіу Нунеш, Антоніо Діаш – Гонсалу Помбо, Бруно Серодіу, Вінісіус Перейра, Давід Гомеш – Антоніо Проенка, Дуарте Морейра, Гонсалу Фаріаш
Попередження: Малишко (22), Масленніков (32), С. Моспан (35) – Бруно Серодіу (24), Клаудіу Нунеш (37)
Серія пенальті:
Бруно Серодіу – 0:1
С. Моспан – 1:1
Вінісіус Перейра – 1:1 (воротар)
Скубченко – 1:1 (вище воріт)
Давіл Гомеш – 1:2
Калашник – 2:2
Гонсалу Фаріаш – 2:3
Пугач – 3:3
Гонсалу Помбо – 3:4
Лебідь – 4:4
Дуарте Морейра – 4:5
Васильєв – 5:5
Антоніо Проенка – 5:6
Масленніков – 5:6 (воротар)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.