Футзальна спільнота «на низькому старті» в очікуванні початку нового сезону. Всім зрозуміло, що він не відбуватиметься у звичному форматі, адже в країні війна, та залишити фанатів та гравців без улюбленого спорту Асоціація футзалу України не могла. Ми поспілкувалися з віцепрезидентом АФУ Володимиром Гримайлом про футзал в умовах воєнного стану.

– Ваші враження від «Кубку Нескорених»?
– Ми, по-суті, цим турніром відкриваємо футзальний сезон 2022-2023 років. На відміну від тих турнірів, які передували відкриттю сезону, цей є офіційним, внесений у єдиний календарний план Міністерства, і на ньому діють усі правила офіційних змагань. Всі скучали за футзалом – це добре видно, проблем з набором команд у жодній групі не виникло, тому що команди, які носять звання професіональних та напівпрофесіональних, зацікавлені в такого роду змаганнях.

Все пройшло вдало, нам «ворог допоміг» відпрацювати, як діяти під час повітряної тривоги. Ми також напрацьовуємо моменти, як поводитися, коли це буде під час офіційних змагань в Екстра-лізі – як відновлювати матчі, догравати їх чи не догравати, це все в процесі розробки. Радий всіх бачити натхненними, здоровими, впевненими в собі. Ми вже оголосили і робимо все можливе, щоб з 3 вересня стартував чемпіонат Екстра-ліги, і традиційно, для того щоб команди могли набрати форму, втягнутися в цей ритм і набути готовності до гри, влаштовуються турніри на зразок «Кубку Нескорених».

– Яким буде чемпіонат Екстра-ліги, чи буде Перша ліга, чи будуть взимку регіональні змагання?
– По Екстра-лізі зараз не буду говорити, бо є рад напрацювань, але точно буде зональна система на регіональному етапі. 3 вересня хочемо стартувати, тому найближчим часом усе буде відомо і запущено в публічну мережу. Ми розіграли «Кубок Нескорених» у Західному дивізіоні і плануємо його мультиплікувати – можливо, влаштуємо таке ж на Півночі, Півдні України. Звичайно, все залежить від того, чи будуть бажаючі, і зрозуміло, що команди Екстра-ліги підуть у своє змагання а «Кубок Нескорених» буде мати більш аматорський характер.

Не вбачається можливим в цьому сезоні провести класичну Першу лігу, в тому числі через те, що дублі західних команд які в ній брали участь, розформувалися. «Любарт» і «Славута» в тому вигляді, в якому стартували в чемпіонаті, призупинили діяльність. «SkyUp» у силу економічних причин опустився на декілька позицій вниз, і роменський «Рятувальник» та черкаське «Черкасиобленерго» піднімаються в Екстра-лігу. Відповідно, з минулорічних учасників залишається одна команда – «ЗАПОРІЖПРОМГРУП», але і вона, в силу економічних причин та її розміщення (Запоріжжя), не вбачає можливості брати участь в Екстра-лізі. Зараз ми опрацьовуємо з керівниками регіональних асоціацій футзалу принцип проведення чемпіонатів областей, відбуватися це буде згідно стандартних правил «один гравець – одна команда». Плануємо зробити так, що команди грають до початку квітня, і тоді ми починаємо паралельно два змагання. Чемпіони областей будуть розігрувати Першу лігу, це буде короткотерміновий турнір. А всі другі місця, і рейтингові треті місця в деяких областях, будуть розігрувати Другу лігу.

До речі, по «Фіналу восьми» Кубку України – на поточний момент питання підвішене, не в останню чергу тому, що ряд команд, які туди пробилися, вже припинили своє існування.

– Як багато команд припинили своє існування, і як це впливає на турніри?
– Обставини змінюються мало не щодня, і ми як організатори турнірів намагаємося працювати в цих умовах. Ніхто цього не передбачав, і ніхто не знає як правильно – в кожному рішенні є плюси і мінуси, а ми повинні за допомогою команд узгоджувати це, шукати компроміси. Зі списку команд топ-рівня – це учасники Екстра-ліги та Першої ліги, близько двадцяти команд або призупинили свою діяльність. Хтось розпустив гравців на «творчу відпустку». Є клуби, які повністю припинили існування, це, в основному, стосується клубів зі Сходу України.

– Ваші враження від «Кубку Нескорених» хто сподобався, хто розчарував?
– Я би для себе виділив дві команди, які найбільше підсилили свої склади – це «Енергія» та «Ураган». Видно, що гравці індивідуально підтримували себе у формі, і підсилення відбулося за рахунок гравців рівня національної збірної, які суттєво виділяються на фоні інших команд. Я також здивований, що з «Галицька здоба» з такими відомими футзальними іменами показала такий результат (львів’яни посіли останнє місце у своїй групі. – А. Т.). Питання в тому, чи це через те, що ці імена хоч і відомі, але вже вікові, або команда не зіграна, оскільки донедавна ці гравці не грали як одна команда (швидше за все, другий варіант, тому що «пекарі» зазвичай збираються у посиленому складі перед якими-небудь представницькими турнірами. – А. Т.).

– Щоб Ви хотіли побажати фанатам футзалу в цей нелегкий час?
– Я, насамперед, бажаю миру, і, традиційно, бажаю перемог. До повномасштабної війни говорив «на всіх фронтах», а зараз – «на всіх напрямках». Всім миру, натхнення, я, як і всі українці, впевнений у нашій правоті та в нашій перемозі. Сподіваємося, що вона настане швидко, і тоді ми зможемо на широку ногу, з більшою впевненістю і гордістю, продовжувати свою справу.

За матеріалами сайту Vorobus.com

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні».

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.