Як-то кажуть, переможний склад не змінюють. Мабуть, цим правилом і керувався Лукаш Жебровскі, який не змінив стартовий склад збірної Польщі на вирішальний матч проти французів. У свою чергу, головний тренер юніорської збірної Франції Клеман Леребур повністю поміняв стартову четвірку, але при цьому залишив у «старті» воротаря Тібо Гарроса, який, на нашу думку, однозначно був одним з кращих гравців збірної Франції під час попередніх поєдинків групового етапу (можна було би його назвати і найкращим, якби не результативна помилка у матчі з Португалією. – А. Т.).

Для обох команд цей поєдинок був дуже важливим. Французи, які до цього ще не перемагали на юніорському Євро, хотілося би нарешті порадувати своїх вболівальників заповітними трьома очками. Заодно теоретичний виграш французів у цій грі міг би серйозно вдарити по планах поляків вийти у свій другий поспіль півфінал юніорського чемпіонату Європи. А враховуючи те, що прямі конкуренти (італійці) мали би грати після цього поєдинку, то ставало зрозуміло, що підопічним Лукаша Жебровскі потрібно було грати так, щоб позбавити себе зайвих проблем.

Французам, аби мати шанси на півфінал, потрібно було забивати у ворота збірної Польщі чотири голи (або більше) і не пропускати. Погодьтесь, завдання складне, але підопічні Клемана Леребура вирішили, що їм воно до снаги. Це підтвердив і той факт, що «трикольорові» практично зі старту гри почали шукати ключі до воріт Лаха, сподіваючись забити швидкий гол. І це номінальним гостям таки вдалося зробити вже на 3-й хвилині, коли Дембеле, випередивши Ролла, замкнув на «п’ятачку» передачу з лівого флангу. Щоправда, через кілька хвилин після цього Сендлевскі міг зрівняти рахунок, проте його удар зі штрафного прийшовся у стійку. Але це не вплинуло на настрій французів, які продовжували робити все для того, щоб збільшити свою перевагу. За традицією, французи переважали своїх візаві за кількістю ударів. Однак, захопившись атаками, підопічні Клемана Леребура почали забувати про оборону, і вони якось не помітили того факту, що поляки не тільки вирівняли гру, а й поступово почали володіти ініціативою. Яскравим підтвердженням тому стали ті моменти, які почали з’являтися біля воріт Гарроса, а також ті фоли, які французькі футзалісти почали собі привозити.

І саме командні фоли зіграли злий жарт з «трикольоровими». Все почалося з того, що спочатку Бенслама протягом кількох хвилин порушив правила, і один з цих фолів виявився п’ятим командним. Більше того – надмірна негативна активність Бенслама призвела до того, що він отримав дві жовті картки, друга з яких автоматично перетворилася на червону. І поляки практично одразу реалізували більшість завдяки голу, який забив Лічнерскі. На цьому проблеми для французів не закінчились. Наступний фол виявився шостим, і, відповідно, «пробивним». Сендлевскі реалізував дабл-пенальті, схиливши шальки терезів на користь збірної Польщі, яка зробила важливий крок до півфіналу. Саме з таким настроєм «Кадра» пішла на перерву, ведучи в рахунку.

Рахунок гри після першого тайму явно не налаштовував французів на хороший лад. Вилучення Бенслама сплутало «трикольоровим» усі плану на гру. До того ж, тепер, аби мати шанси на півфінал, їм потрібно було знову забивати дуже багато. І, звичайно, не пропускати. Тому, було передбачувано, що французи йтимуть вперед, або спробувади перевернути ситуацію в матчі догори дригом. Проте, гравці збірної Польщі бути готові до такого розвитку подій. Щоправда, подекуди Лах таки був змушений вступати у гру, коли це було необхідно.

По ходу другої 20-хвилинки напруга зростала навіть більше, ніж у першому таймі. Було зрозуміло, що один забитий гол цілком реально може змінити ситуацію на майданчику. Інша справа – хто цей гол мав би забити. З кожною хвилиною шанси французів на якусь інтригу в контексті боротьби за півфінал танули. Тому, підопічним Клемана Леребура залишалося лише зробити все, щоб здобути свої перші та останні очки на цьому Євро, і, можливо, трохи допомогти збірній Італії.

І вже після екватору другого тайму французам вдалося зрівняти рахунок у зустрічі. Однозначно це могло би подарувати надію «трикольоровим» бодай би на позитивне завершення турніру для себе. І далі Франція могла ще й вийти вперед у рахунку, якби Дембеле зміг замкнути простріл з лівого флангу. Однак, зробити дубль «двадцятці» французької збірної не судилося. Більше того – Дембеле став ще одним антигероєм поєдинку, привізши своїй команді п’ятий фол. Окрім того, Дембеле отримав ще і жовту картку, яка стала для нього другою, і він пішов достроково відпочивати слідом за Бенслама. І знову поляки отримали можливість пограти в більшості у форматі 4х3. І знову, як і у першому таймі, Лічнерскі зміг реалізувати свій шанс, пробивши у дальній кут воріт Гарроса. Так рахунок став 3:2, і тепер французам залишалося лише пограти за свій престиж. Тому, практично одразу, як тільки склади обох команд стали рівними, Алла вийшов у «трикольорових» у якості п’ятого польового. І саме він міг зрівняти рахунок, проте з його ударом впорався Лах. І це, по суті, був останній шанс юніорської збірної Франції здобути бодай би одне очки на Євро-2022 (U-19). Але цього не сталося. Натомість, Лах своїм «сейвом» подарував польській збірній другий поспіль півфінал чемпіонату Європи з футзалу серед 19-річних юнаків.   

Польща (U-19) – Франція (U-19) – 3:2
Голи:
Лічнерскі (17, 39), Сендлевскі (18 – з 10-метрового) – Дембеле (3), Алла (32)

Польща (U-19): Лах – Лічнерскі, Ролл, Сендлевскі, Опатовскі – Бетовскі, Формела, Кшемпек, Здунек – Мазур, Ясржембскі
Франція (U-19): Гаррос – Файтре, Алле, Кандуссі, Діабіра – Бенслама, Дембеле, Ньякате, Газенгель – Діоп, Обаргі, Гедурра, Куяте
Попередження: Мазур (17), Лічнерскі (32) – Бенслама (8), Газенгель (18), Дембеле (24)  
Вилучення: Бенслама (16 – повторне попередження), Дембеле (38 – повторне попередження)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: УЄФА

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.