Так сталося що матч, який відкривав третій тур чемпіонату України з футзалу серед команд VBET Екстра-ліги, окрім підсумкового рахунку, запам’ятався ще й тим, що після екватору першого тайму надійшло повідомлення про повітряну тривогу в Черкасах, де відбувалася сама гра, а також у кількох регіонах України. Це було пов’язано з активністю російської авіації біля українських східних кордонів. На щастя, повітряна тривога у Черкасах тривала близько п’яти хвилин, після чого настав відбій (в інших регіонах він був трохи пізніше. – А. Т.). Але сам факт: цей поєдинок став першим у вітчизняному чемпіонаті, який був перерваний через повітряну тривогу. У футболі вже такий інцидент мав місце бути. А ось у футзалі (принаймні, на пам’яті автора цього матеріалу. – А. Т.) – так точно. Однак, зробимо все-таки акцент на інших подіях матчу.

«Рятувальник» розпочав гру моментом у виконанні Виставного, проте гравцеві роменської команди не вдалося «розмочити» Чабанова. Цей момент показав, що представники Сумщини готові чинити опір лідеру групи «Центр». Однак, ставка на швидкий гол у підоопічних Ігоря Салівона не зіграла. А ось харків’яни змогли зробити свій перший же випад на ворота Сіріцького результативним. Це сталося на 5-й хвилині, коли Овсянніков класно втік від суперника та підсік м’яч над Сіріцьким. У результаті м’яч опинився у дальньому куті воріт «Рятувальника». Щопправда, номінальні господарі майданчику могли одразу відповісти своїм голом, проте Завгородньому не вдалося скористатися своїм моментом на всі сто відсотків. І після того гра поступово перейшла під контроль «Харкова». Особливо це стало помітно після відбою повітряної тривоги, коли поновилась гра. Тоді ж практично одразу міг забивати Калашник, а трохи пізніше – Федосюк. Лише ближче до кінцівки першого тайму «рятувальники» змогли проявити ініціативу, пожвавили гру, але зрівняти рахунок так і не змогли.

Харків’яни дуже активно розпочали другу 20-хвилинку. І ця активність вилилась у швидкий гол від Дмитра Бондаря, який був забитий після розіграшу кутового. Цей гол тільки зміцнив позиції підопічних Дениса Овсяннікова, які не думали про те, щоб збавити оберти. Як раз навпаки – «зелені» продовжували контролювати хід гри. Щоправда, трохи згодом цю гармонію у грі харківської команди міг порушити Кончаков, який мав два непоганих моменти, проте двічі не зміг «прошити» Чабанова. Але ці моменти «Рятувальника», при всій повазі до роменської команди, навряд чи збили «Харків» з пантелику. Більше того – вже після середини другого тайму Нагорний, отримавши пас від Сагайдачного, вийшов на побачення з Сірицьким та пробив у дальній кут його воріт – так рахунок став 3:0 на користь номінальних господарів майданчику.

Такий перебіг подій змушував наставника «Рятувальника» Ігоря Салівона до змін у грі. Після взятого тренером роменчан тайм-ауту Завгородній вийшов п’ятим польовим, але досвідчені футзалісти з Харкова виявились готовими до такого тактичного ходу, що вони яскраво продемонстрували, використовуючи високий пресинг на чужій половині та не даючи «рятувальникам» зручно розташуватися для гри вп’ятьох. Тим не менш, трохи згодом роменчани таки почали цілеспрямовано грати вп’ятьох. Два непоганих моменти мав Завгородній, але відзначитись йому не вдалося. Натомість, Денисові вдалося стати асистентом, оскільки саме він став автором гольової передачі на Катериніна на 34-й хвилині. І тоді у «Рятувальника» з’явилась бодай би якась надія на те, що за решту часу до фінальної сирени ще можна буде щось змінити. Проте, з плином часу команді Ігоря Салівона так і не вдавалося змусити вдруге капітулювати Чабанова, який надійно грав у «рамці». А ось «Харкову» на останній хвилині вдалося розставити всі крапки над «і» після того, як Нагорний влучив у порожні ворота і встановив рахунок 4:1, який і став підсумковим. А це означає лише одне: «Харків» продовжить очолювати турнірну таблицю групи «Центр».    

«Рятувальник» (Ромни) – МСК «Харків» (Харків) – 1:4
Голи:
Катеринін (34) – Овсянніков (5), Д. Бондар (22), Нагорний (31, 40)

«Рятувальник»: Сіріцький – Виставной, Завгородній, Прокопчук, Катеринін – Кончаков, Віт. Радченко, Колесник, Баранyик – Дрога
МСК «Харків»: Чабанов – Сагайдачний, Д. Бондар, Нагорний, Калашник – Овсянніков, Рибак, Іванов, Федосюк – Топчій
Попередження: Д. Бондар (26), Рибак (28)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.