Тренер Дитячо-юнацького напряму НФК «Ураган» Олександр Вонс підбив підсумки сезону для юних вихованців вікової категорії U-17.

– Олександре Зіновійовичу, в сезоні, що завершився, команда виборола срібло Юнацької Екстра-ліги та стала володарем Кубку України. Як можете оцінити сезон в цілому для своїх вихованців?
– Звісно, якби діти перемогли в обох турнірах оцінка була б «відмінно». Але, не зважаючи на всі обставини, у наших юних футзалістів помітний прогрес. Якщо порівнювати рівень, коли вони прийшли до нас у вересні, та станом на сьогодні, прогрес очевидний. Діти стараються, працюють, звісно, не все виходило, не все задумане виконувалось, але кожен футзаліст знає вимоги клубу «Ураган» і працює в цьому напрямку. В нашого тренерського штабу разом з Іваном Данилишиним є ціла система, спільне бачення, які ми напрацьовуємо протягом кількох років. Якщо по цій підготовці вихованці здобувають нагороди та отримують виклик до юніорської збірної (U-19), то вона має право на життя. І ми стараємось притримуватись її. Звісно, не все в хлопців вдавалось, але помітний той малюнок гри, який ми від них вимагаємо.

– Як відбувалось формування команди в умовах війни?
– Вторгнення росіян на нашу землю змінило сценарій формування команди напередодні сезону. Деякі гравці залишили наш клуб, серед яких і лідер команди Максим Березовський, що зараз непогано виступає у Німеччині (щоправда, грає не у футзал, а у футбол. – А. Т.). Тому, виходили із тих обставин, що склались. У нас залишилась основа – Олег Кривко, Іван Дроздов та інші – і походу прийшли хлопці, яких запросили у наш клуб, зокрема з Маневичів. Вони з радістю приїхали, працюють, прогресують і бачать себе саме в «Урагані».

– Як можете оцінити рівень змагань в поточному сезоні?
– Знову ж таки, якщо порівнювати з довоєнним сезоном, то рівень команд впав. Втім, було чотири боєздатні колективи, що на рівних боролись за звання чемпіонів. Щодо організації, то вважаю, що Івано-Франківськ повністю впорався з проведенням турів регулярного чемпіонату, і команди-учасниці були задоволені умовами в нашому місті. Тож, коли приймають рішення про перенесення фіналу ЮЕЛ кудись деінде, то це відверто дивує і розчаровує. Але рішення є рішенням, а ми працюємо далі та рухаємось у напрямку нових звершень.

– Окрім змагань під егідою АФУ, команда виступала ще й у чемпіонаті Івано-Франківщини. Чи став досвід виступів серед дорослих в нагоді в турнірах юнацького рівня?
– Основним завданням участі у чемпіонаті області й було набуття досвіду серед дорослих гравців. Згідно нашого бачення, команда U-17 вже повинна грати у дорослий футзал. І саме чемпіонат області, де грали досвідчені команди, укомплектовані колишніми професіональними гравцями різних клубів Екстра-ліги, став плацдармом для старту у дорослому футзалі. У багатьох матчах ми показали непогану гру, але не вдавалось досягти результату, та попри те, багато представників команд-суперниць відзначали прогрес юних гравців протягом сезону. Безсумнівно, цей досвід гравці перенесли у гру в Юнацькій Екстра-лізі і зрозуміли, для чого вони брали участь на обласному рівні.

– Чи можна очікувати на появу молодих гравців на НТЗ основної команди «драконів»?
– Звісно, тренерський штаб на чолі з Максимом Павленком пильно слідкує за вихованцями вікової категорії U-17. При можливості він відвідував наші матчі, тренування, а також вже залучав гравців до тренувань з «основою» та спарингів. Тож, безсумнівно, хлопці отримають шанс показати себе та спробувати закріпитись в основній команді.

– Які подальші плани команди?
– Після завершення сезону ми ще провели місяць тренувань. Наразі багато тренерів з інших клубів телефонують, хочуть показати своїх вихованців нашій команді. Будемо переглядати, адже деякі гравці вже завершують навчання, і потрібно буде поповнювати склад. З 23 червня команда пішла на канікули, і вже з 1 серпня приступить до роботи та підготовки до нового змагального сезону. Щодо турнірів, то плануємо участь у передсезонному турнірі «Перлина Карпат-2023», що відбудеться наприкінці серпня в Татарові. Окрім того, можливо, вийдемо на старт чемпіонату України (U-19), але це питання вирішуватиметься згодом.

За матеріалами офіційного сайту НФК «Ураган» (Івано-Франківськ)

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.