Жіноча команда Українського Державного Університету ім. М. Драгоманова виходила на старт турніру на день пізніше, вже знаючи, як зіграли між собою колективи Загребського Університету та Університету Коімбри. Нагадаємо, що хорватки обіграли представниць Португалії з рахунком 4:0. Тобто, перемога над УДУ ім. М. Драгоманова виводила би команду з Загреба одразу до чвертьфіналу з першого місця. Але навряд чи українські футзалістки були згодні з таким розвитком подій.

Взагалі команда Загребського Університету знайома українським убоівальникам за минулорічними змаганнями у Лодзі. Тоді, у рамках жіночого футзального турніру Європейських Університетських Ігор, хорватська команда протистояла студенткам Харківського Національного економічного університету ім. С. Кузнеця. І тоді харків’янки перемогли завдяки «сейву» Ольги Рябовіл, яка на заключних секундах гри відбила дабл-пенальті. І це дозволило команді з Харкова здобути перемогу з рахунком 4:3. З того складу у загребської команди залишились Буга Славіца, Івона Пейїч, Марія Жагар, Габрієла Гайсер та Ніка Петаріч. Проте, не зможе на цьому турнірі допомогти своїй команді Ніколіна Северінскі, яка була 100-відсотковим першим номером своєї команди на Європейських Університетських Іграх. Її у воротах команди Загребського Університету замінила Іва Бачич, яка оформила свій дебют на нинішньому турнірі «шатаутом» у грі з Університетом Коімбри. Але у матчі з «драгоманівками» хорватські ворота зі стартових хвилин захищала Леа Белічев. 

Старт гри позначився позиційними атаками з боку хорватських футзалісток та швидкими відривами – з боку «драгоманівок». На 2-й хвилині киянки заробили кутовий, але спроба удару Шульги була невдалою. Трохи пізніше Шульга таки пробила у створ воріт, але Белічев була готова до цього удару. Найцікавіше почалось тоді, коли вийшли другі четвірки в обох команд, які намагались показувати швидкий футзал. Але при цьому візуально невеличка перевага була у другої четвірки українок, де тон атакам намагалася задавати Кузнєцова. Таким чином, можна зробити висновок, що саме за рахунок атакувальних дій обох своїх четвірок команда УДУ ім. М. Драгоманова взяла гру під свій контроль, але втілити його у забитий гол поки не вдавалося.

На 7-й хвилині загребські футзалістки спробували перехопили ініціативу, але дивідендів з цього не отримали. А ось проблеми у балканської команди виникали. Представниці Загребського Університету далеко не завжди встигали за переміщеннями своїх візаві з України, але, на їх щастя, рахунок залишався не відкритим, хоча роботи у Белічев з кожною хвилиною додавалося. Окрім того, підопічні Олександра Ратіча застосовували високий пресинг, з яким у балканської команди подекуди теж були проблеми. Але при цьому українська команда два рази пропустила випади на свої ворота, проте Кислова двічі вдало грала на виході. А найбільш реальний момент у балканської команди був тоді, коли Жагар перекинула Кислову, але не влучила у ворота. Тим не менш, незважаючи на такі поодинокі моменти у хорватської команди, українки продовжували грати першим номером та нагнітати обстановку біля воріт Белічев. Особливо проблеми команді з Загреба створювала Шульга, яка встигала практично всюди, поки перебувала на майданчику.

Варто віддати належне хорваткам, які зробили акцент переважно на захист своїх воріт, і цей план Якова Унгарова працював. До того ж, не забуваємо і про відмінну гру Белічев у воротах. Але у пасиві хорваток з’явився п’ятий фол, то у них план «захист» перетворився на план «вистояти». Цей план підопічні Якова Унгарова виконували, але за першої ліпшої нагоди намагались атакувати. Однак, по факту атак у балканок по ходу першої половини зустрічі було менше, ніж в українок. Проте, за підсумками першого тайму на табло спорткомплексу «Полюд» були нулі.

Рахунок міг змінитися на старті другого тайму, але Белічев змогла впоратися з ударом Шульги. Однак, вже у наступній атаці Скибина таки змогла «розмочити» ворота хорватської команди, пробивши у дальній кут. Однак, розвинути свій успіх одразу українкам не вдалося. Тим не менш, забитий гол однозначно змінив розстановку сил на майданчику. Хорваткам потрібно було відіграватися, у той час «драгоманівки» теоретично мали би за таких можливостей тікати у контратаки – благо, в української команди є, кому робити швидкі відриви. Проте, все було трохи інакше. Українки робили акцент на розіграші «стандартів» та дальні удари Шульги. Щоправда, в одному з епізодів підопічні Олександра Ратіча могли привезти собі проблеми, але Кислова розрядила ситуацію, після чого поступилася місцем у воротах Митрофанській. У той же час киянки наполегливо шукали шанси для того, щоб подвоїти свою перевагу в рахунку. Зокрема, в одній з атак на 27-й хвилині Шульга обігралася з Кузнєцовою та вийшла на ударну позицію, проте не змогла перекинути Белічев. Ще в одному епізоді Белічев не дала забити Скибіній. Але незадовго до екватору другого тайму шикарна розрізна передача Шульги знайшла ніким не прикриту Степаненко, яка в один дотик переправила м’яч у ворота. Неприємності цьому епізоду для хорватської команди додало ще й ушкодження Белічев, через що вона була змушена поступитись місцем у воротах Бачич. І за кілька миттєвостей Скибіна могла перевірити готовність Бачич до гри, проте не влучила у ворота з перспективної позиції.     

Хорватки на все це відповіли ударом Петаріч, але Митрофанська перевела м’яч на кутовий. Відбившись після цього стандартного положення, українки змогли знову перевести гру до чужих воріт, і у Бачич додалося роботи. Віддамо належне цій голкіперці Загребського Університету – вона одразу увійшла у гру, і додаткового часу на адаптацію їй не знадобилося. І, мабуть, натхненна гра Бачич допомогла її партнеркам створити кілька дуже хороших моментів але Митрофанська продемонструвала класну реакцію на удари з боку балканок. Це показувало лише одне: хорватки не мали наміру програвати цю зустріч. Однак, при цьому в них часто виникали вільні зони на флангах, чим українки раз по раз намагалися скористатись.

Зрештою, на 36-й хвилині Яков Унгаров випустив Брачевич в якості п’ятого польового гравця. І знову – повертаємось у 2022 рік. Тоді футзалістки з Загреба створювали серйозні проблеми команді ХНЕУ ім. С. Кузнеця, граючи вп’ятьох. Але цього разу гра вп’ятьох у балканської команди не клеїлась. І це, звісно, було на руку українкам. До того ж, українки шукали нагоду для того, щоб остаточно зняти всі питання щодо підсумкового результату. Однак, і двох голів вистачило для того, щоб здобути перемогу в цій грі.

Тепер на підопічних Олександра Ратіча чекає гра з Університетом Коімбри, яка відбудеться 22 липня.

УДУ ім. М. Драгоманова (Україна) – Загребський Університет (Хорватія) – 2:0
Голи:
Скибіна (22), Степаненко (29)

УДУ ім. М. Драгоманова: Кислова (Митрофанська, 25) – Васковець, Скибіна, Степаненко, Шульга – Кузнєцова, С. Ковгик, Сергієва, Коваленко – Мокбель
Загребський Університет: Белічев (Бачич, 29) – Славіца, Жагар, Гайсер, Брачевич – Пейіч, Петаріч, Кедеров, Валента – Біцаніч, Станчіч
Попередження: Брачевич (16)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.