Для того, щоб вийти з першого місця у групі «С», команді Українського Державного Університету ім. М. Драгоманова було достатньо зіграти внічию з представницями Університету Коімбри. Але з іншого боку – якщо футзалісткам Загребського Університету вдалося обіграти португальську команду, то чому б це не зробити українкам?
Варто відзначити, що у порівнянні з грою проти Загребського Університету, Олександр Ратіч зробив заміну на «посту № 1» – ворота зі стартових хвилин захищала Митрофанська. Але якщо казати про початок самого матчу проти команди Університету Коімбри, то він був за українками. Тим більше, що вже на 2-1 хвилині Шульга відкрила рахунок. Трохи згодом Шульга пробила з льоту після розіграшу кутового, але м’яч влучив у руку португальській гравчині. Проте, пенальті у ворота португальської команди арбітри не призначили. Втім, це не заважало «драгоманівкам» надалі диктувати умови гри. До того ж, на 6-й хвилині Коваленко могла подвоювати перевагу в рахунку, проте її удару забракло точності.
У португальської команди на старті гри мало що виходило. Хіба що можна згадати один епізод біля воріт Митрофанської, але він не став надто небезпечним. У цілому ж, гра проходила здебільшого на половині португальської команди. І скоро українкам завдяки голу Кузнєцової вдалося наочно підтвердити свій статус абсолютного першого номера в цьому поєдинку. А трохи пізніше Васковець могла закріпити успіх киянок, проте вона не замкнула простріл Степаненко. Розуміючи, що потрібно щось міняти, Бруна Діаш узяла тайм-аут. Однак, картина гри після цього не змінилась. Більше того – скоро Кузнєцова дальнім ударом зробила рахунок 3:0.
Однак, практично одразу українки пропустили у відповідь. І після цього забитого голу португальські футзалістки завелись та почали більш активно шукати ключі до воріт Митрофанської, сподіваючись швидко скоротити своє відставання до мінімуму. Щоправда, при цьому піренейська команда ледь не пропустила вчетверте, але Кузнєцова, після виходу віч’на-віч з Жоаною Дініш, не змогла переграти воротаря команди Університету Коімбри. Трохи пізніше Степаненко не переправила м’яч у португальські ворота з вбивчої позиції. Звісно, якби українки реалізували ці моменти, то їм би гралося більш спокійно. Зрештою, дальній точний удар Шульги на 18-й хвилині повернув українській команді перевагу в три м’ячі. Але було видно, що «драгоманівки» прагнули більшого, тому вони не скидали обертів до перерви, при цьому не даючи португальським опоненткам щось створити біля воріт Митрофанської.
Практично на початку другого тайму відбулось дуже неприємне зіткнення Сари Олівейри з Митрофанською, яка зрештою була змушена поступитись місцем у воротах Кисловій. За таких обставин португалки намагались одразу перевірити готовність Кислової до гри, і голкіперка «Торребланки» вже за кілька миттєвостей записала на свій рахунок кілька «сейвів». Зрештою, після кількох епізодів біля українських воріт, гра знову поступово почала переходити ближче до воріт Жоани Дініш. Однак, якщо порівнювати з першим таймом, то варто зазначити, що у завершальній стадії атак не завжди вистачало потрібної гостроти. Вочевидь, це помітив і Олександр Ратіч, який на 26-й хвилині взяв тайм-аут, аби пояснити своїм підопічним, як надалі треба грати у другому таймі. Одразу після цієї «хвилини» могла забивати Степаненко, проте Жоана Дініш впоралася з її ударом. У відповідь Сара Олівейра після класного навісу з ауту могла забити головою, проте м’яч пройшлв поруч з воротами Кислової.
Загалом же було помітно бажання португальської команди скоротити відставання в рахунку. Однак, моментів для цього створювалось мало. Причиною тому була дисциплінована гра «драгоманівок» у захисті, які намагалися знизити рівень небезпеки біля своїх воріт ще у зародку піренейських атак. Окрім того, підопічні Олександра Ратіча непогано працювали й у високому пресингу, що теж зменшувало шанси на швидкі атаки піренейської команди. У свою чергу, киянки на 30-й хвилині організували непогану контратаку, яка закінчилась не точним ударом Сергієвої. За такої гри саме контратаки могли стати головною зброєю української команди.
Однак, забили українки не після контратаки, а після того, як партнерки Кузнєцова отримала можливість для дальнього удару, і вона не схибила. Після цього гра пожвавішала, і в обох команд були моменти, щоб змінити цифри на табло спорткомплексу «Гріпе 2». Спочатку свій момент змарнувала Скибіна, яка не переграла Жоану Дініш. І одразу в атаці у відповідь Кислова врятувала ворота «драгоманівок». А вже після цього українкам вдалося організувати контрвипад, який завершився голом від Степаненко.
По суті, гру було зроблено. При всій повазі до португальської команди, навряд чи їм вдалося відіграти п’ять голів за той проміжок часу, який залишався до кінця гри. Тим більше, що у захисті піренейської команди почали з’являтися нові прогалини, якими українські футзалістки могли скористатися. Зрештою, рахунок 6:1 вже дозволяв українській команді грати спокійніше. Тим не менш, Олександр Ратіч вирішив потренувати у бойових умовах гру вп’ятьох. Реалізувати «штучну» більшість у форматі «5х4» українкам вдалося за п’ять секунд до фінальної сирени – Степаненко оформила дубль та підбила підсумок усього матчу. 7:1 на користь жіночої команди Українського Державного Університету ім. М. Драгоманова, яка здобула перше місце у групі «С», і саме з нього вийшла до чвертьфіналу.
Університет Коімбри (Португалія) – УДУ ім. М. Драгоманова (Україна) – 1:7
Голи: Кароліна Сілва (13) – Шульга (2, 18), Кузнєцова (9, 13, 34), Степаненко (36, 40)
Університет Коімбри: Жоана Дініш (Ріта Сімоеш, 38) – Алешандра Коельйо, Кароліна Сілва, Сара Олівейра, Інеш Гомеш – Даніела Кошта, Беатріс Рошу, Інеш Гаррельяш, Марія Луіш –
УДУ ім. М. Драгоманова: Митрофанська (Кислова, 21) – Шульга, Степаненко, Васковець, Скибіна – С. Ковшик, Сергієва, Коваленко, Кузнєцова – Мокбель
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»