Відбулось засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу Асоціації футзалу України. Зазначимо, що воно проводилося у режимі онлайн.

Одним з найбільш важливих питань, які були підняті, була участь так званих «пізніх» гравців у дитячо-юнацьких змаганнях під егідою Комітету ДЮФ АФУ у сезоні 2023/2024 р. р. Нагадаємо, що протягом трьох попередніх сезонів змагання проходили з присутністю «пізніх» гравців» у всіх вікових категоріях. Тепер же було прийнято рішення, що у новому сезоні чемпіонати України серед дитячо-юнацьких команд, а також кубкові турніри проходитимуть без залучення «пізніх» гравців, і гратимуться «чистим» роком. Тобто, наприклад, якщо у минулому сезоні у чемпіонаті України (U-17) серед команд Юнацької Екстра-ліги грали футзалісти, які народились після 1 серпня 2005 року (хоча по факту там мали би гратиюнаки, які народились після 1 січня 2006 року. – А. Т.), то у новому сезоні у ЮЕЛ гратимуть юні спортсмени, які народились після 1 січня 2007 року. Відповідно, у Молодіжній Екстра-лізі (U-19) гратимуть юнаки, які народились після 1 січня 2005 року. Пропонуємо Вашій увазі повне роз’яснення щодо вікових категорій, у яких планується проведення всеукраїнських змагань з футзалу у новому сезоні. 

Роз’яснення по віку

Зазначимо також, що проєкт змагань з «чистим» роком розрахований на найближчі три сезони. Перш за все, тут враховуються інтереси юнацької та юніорської збірних України. Нагадаємо, що вже восени запланований перший навчально-тренувальний збір для юнаків 2006-2007 років народження, які складатимуть кістяк оновленої юнацької збірної України, що готуватиметься до відбіркових матчів чемпіонату Європи (U-19), котрий проходитиме у 2025 році. Також не забуваємо і про юнаків 2008-2009 років народження – вони складатимуть основу юнацької збірної України, яка боротиметься за право зіграти у фінальній частині футзального турніру Юнацьких Олімпійських Ігор – 2026 у Сенегалі.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.