Офіційний сайт Асоціації футзалу України оприлюднив заяву, пов’язану з останніми подіями в українському футзалі, зокрема – з ситуацією, яка виникла після матчу VBET Екстра-ліги між хмельницьким «Соколом» та івано-франківським «Ураганом», який був перерваний на 17-й хвилині через повітряну тривогу за рахунку 2:0 на користь команди з Івано-Франківська. Далі приводимо офіційну заяву НФК «Ураган» (Івано-Франківськ), яка з’явилася ввечері того ж дня, а саме – 4 листопада.

У зв’язку з тривалою повітряною тривогою, матч був зупинений на 17-й хвилині за рахунку 2:0 на користь івано-франківців. Рішення про відміну матчу та перенесення гри було прийнято делегатом АФУ за письмовою згодою представників клубів о 14 годині 55 хв.

Після виходу з роздягальні, на сходах спорткомплексу, один з гравців команди «Ураган» почув на свою адресу нецензурну лайку, яка продовжилась застосуванням фізичної сили з нанесенням тілесних ушкоджень. Ініціатором цього побиття був один з колишніх спонсорів команди «Сокіл». До побиття також долучився один з тренерів хмельничан, який в даний момент знаходився поруч. В масову бійку це не переросло завдяки усвідомленням гравцями «Урагану» наслідків необережних дій.

Факт цих ганебних дій занесено в протокол матчу. Також в травмпункті було проведено обстеження гравця для визначення тілесних ушкоджень. Заява від гравця для притягнення до відповідальності винних була зареєстрована в одному з відділень поліції м. Хмельницький. Представники НФК «Ураган» готують всі необхідні документи в КДК УАФ.

Віримо, що буде прийняте справедливе рішення щодо унеможливлення повторень подібних інцидентів в майбутньому, адже таким вчинкам не місце в спорті та житті.

Пресслужба НФК «Ураган»

Зазначимо, що після цього хмельницький «Сокіл» заявив, що якщо «Ураган» має докази, хто з представників хмельницького клубу був причетний до цих подій, то нехай команда з Івано-Франківська оприлюднить імена тих, хто був причетний до цього конфлікту.

Сьогодні ж свою офіційну заяву оприлюднив львівський «In.IT», який у одинадцятому турі чемпіонату України серед команд VBET Екстра-ліги мав би грати на виїзді саме проти «Сокола». Пропонуємо Вашій увазі текст цієї заяви.

Шановна футзальна спільното!

У зв’язку з нещодавнім інцидентом, що трапився 4 листопада 2023 року під час матчу між СК «Сокіл» та НФК «Ураган» у місті Хмельницький, в адміністрації футзального клубу «in.IT» було прийнято певне рішення стосовно виїзного матчу 11-го туру VBET Екстра-ліги, який запланований на 18 листопада 2023 року також у місті Хмельницький.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день ще не опубліковані офіційні висновки від органів правосуддя щодо вищезгаданого інциденту, а також за відсутністю належних дій від представників СК «Сокіл», ми, футзальний клуб «in.IT», прийняли наступне рішення.

Ми вважаємо, що безпека наших гравців, тренерського складу та всього персоналу повинна бути на першому місці.

Тому, з метою запобігання можливих подібних інцидентів та задля безпеки нашої команди, ми змушені заявити, що команда «in.IT» не здійснюватиме виїзд на матч 11-го туру VBET Екстра-ліги, який запланований на 18 листопада 2023 року з командою СК «Сокіл» у м. Хмельницький.

Також слід зазначити, що серед команд VBET Екстра-ліги сезону 2023/2024 р. р. – команда «in.IT» – єдина команда, яка на сьогоднішній день зіграла всі заплановані матчі без жодних перенесень. Проте, рішення про невиїзд на матч 11-го туру у м. Хмельницький – було прийняте з врахуванням усіх аспектів, розумінням важливості кожного матчу та відповідальності перед нашими вболівальниками і партнерами.

Водночас, ми звертаємося до органів правосуддя з проханням вжити всі необхідні заходи та провести ретельне розслідування вищезгаданого інциденту для забезпечення справедливості та безпеки усіх футзальних клубів та персоналу в українському футзалі.

Дякуємо за розуміння та підтримку.

Футзальний клуб «in.IT».

І, насамкінець, як вже було зазначено вище, сьогодні ж з’явилась офіційна заява АФУ, повний текст якої ми пропонуємо Вашій увазі.

Сьогодні відбулося засідання президії АФУ з єдиним питанням порядку денного: «Про інциденти, які мали місце під час проведення матчу 04.11.2023 року між СК «Сокіл» та НФК «Ураган».

Члени Президії розглянувши наявні матеріали щодо інцидентів, які мали місце під час проведення матчу 04.11.2023 року між СК «Сокіл» та НФК «Ураган», прийнявши до уваги:

 • підсумки наради 09.11.2023 року між керівниками 9 (дев’яти) клубів VBET Екстра-ліги з футзалу сезону 2023/2024 років та їх позиції,
 • відкриття проваджень КДК УАФ (щодо втручання та погроз на адресу офіційних осіб матчу, а також за заявою НФК «Ураган» про застосування фізичного насильства до гравця НФК «Ураган»),
 • 6 (шість) заяв команд-учасниць VBET Екстра-ліги з футзалу сезону 2023/2024 років про відмову клубів грати з СК «Сокіл» та вимогу про виключення СК «Сокіл» з розіграшу поточного чемпіонату,
 • звернення Комітету арбітражу АФУ про відсутність гарантій безпеки на матчах, за участі СК «Сокіл»,
 • піклуючись про безпеку офіційних осіб УАФ/АФУ та усіх учасників чемпіонату,
 • прагнучи зберегти цілісність змагального процесу для всіх учасників чемпіонату,
 • керуючись нормами Статуту Асоціації футзалу України та Дисциплінарних правил Української асоціації футболу, ст.46 Регламенту чемпіонату України серед команд Вищої ліги «VBET Екстра-ліга» з футзалу сезону 2023/2024 років,

ВИРІШИЛИ:

 1. Передати на розгляд КДК УАФ додаткові матеріали для надання правового висновку та прийняття відповідного рішення у відповідності до норм та вимог Дисциплінарних правил Української асоціації футболу:
 • 6 (шість) заяв команд-учасниць VBET Екстра-ліги сезону 2023/2024 року (НФК «Ураган», ФК «SkyUp Futsal», ФК «Кардинал-Рівне», ФК «Енергія», ФК «ХІТ», ФК «In.ІТ») про відмову клубів грати як домашні, так і виїзні матчі з СК «Сокіл» та вимогу про виключення СК «Сокіл» з поточного розіграшу чемпіонату України з футзалу (6 арк.);
 • звернення Комітету арбітражу АФУ від 07.11.2023 р. (вих. № 294) про відсутність гарантій безпеки на домашніх матчах СК «Сокіл» (1 арк.).
 1. До моменту винесення свого рішення КДК УАФ – перенести усі матчі (домашні та виїзні) за участю СК «Сокіл» в розіграші чемпіонату України серед команд Вищої ліги «VBET Екстра-Ліга» з футзалу сезону 2023/2024 років.
 2. Виконавчій дирекції АФУ передати до КДК УАФ усі матеріали, рішення та висновки щодо систематичності дисциплінарних та регламентних порушень за участі СК «Сокіл» та його представників, які розглядалися в органах футбольного правосуддя УАФ (КДК, АК, Комітет з етики та чесної гри, Палата з вирішення спорів).
 3. Довести дане рішення до відома усіх підрозділів АФУ та команд-учасниць розіграшу чемпіонату України серед команд Вищої ліги «VBET Екстра-Ліга» з футзалу сезону 2023/2024 року та усіх орган.
 4. Проінформовати у встановленому порядку УАФ про зміст даного рішення.

Зазначимо, що як стало відомо футзальному порталу «5х5» жертвою цього конфлікту став гравець національної збірної України з футзалу Артем Фаренюк.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.