Офіційний сайт УЄФА повідомив рішення Виконавчого Комітету УЄФА у Гамбурзі щодо країни-господарки Євро-2026 з футзалу. Рішенням Виконкому УЄФА, чемпіонат Європи з футзалу у 2026 році вперше в історії прийматимуть одразу дві країни – Латвія та Литва. Повідомляється, що матчі Євро-2026 прийматимуть дві арени: «Арена Рига» у Ризі та «Жальгіріс Арена» у Каунасі.

«Арена Рига», яка вміщує 10300 глядачів, у 2019 році приймала матчі фінальної стадії першого в історії чемпіонату Європи з футзалу серед 19-річних гравців. А у 2022 році приймала «Фінал чотирьох» Ліги чемпіонів. 

«Арена Рига» перед стартом «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів у 2022 році. Фото: УЄФА
«Арена Рига» перед стартом «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів у 2022 році. Фото: УЄФА

«Жальгіріс Арена», яка вміщує 15442 глядачі, свого часу розглядалася серед претендентів на проведеня у себе одного з «Фіналів чотирьох» Ліги чемпіонів, а саме – у 2020 році, коли спочатку «Фінал чотирьох» був відданий Мінську, але потім був проведений у «Барселоні». Окрім того, «Жальгіріс Арена» була однією з трьох арен, які приймали у себе матчі чемпіонату світу – 2021, котрий проходив у Литві. І фінальний поєдинок «мундіалю» також проходив на майданчику «Жальгіріс Арени». 

«Жальгіріс Арена». Матч ЧС-2021 між збірними Литви та Коста-Рики. Фото: ФІФА
«Жальгіріс Арена». Матч ЧС-2021 між збірними Литви та Коста-Рики. Фото: ФІФА

Зазначимо, що спочатку, як стало відомо футзальному порталу «5х5», Латвія та Литва подавали окремі заявки на проведення Євро-2026. Однак, в останній момент вирішили об’єднатися. Це сталося вже після того, як Литва випустила свій презентаційний промо-ролик у якості кандидата на проведення у себе чемпіонату Європи. Хоча ще на початку листопада була висока ймовірність того, що рішення буде прийняте в бік Франції. Тим не менш, як ми бачимо, остаточне рішення виявилося трохи іншим.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: УЄФА, ФІФА

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.