У Чернівцях був відкритий відреконструйований фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія», який наразі є головною критою ареною міста. Свого часу тут проводив свої матчі «Меркурій», який грав у чемпіоанті України з футзалу серед команд Першої ліги. Трохи згодом там же грав інший чернівецький представник Першої ліги – «Епіцентр».

З початку повномасштабної війни ФОК «Олімпія» використовувався як гуманітарний склад. Зараз же, за словами мера Чернівців Романа Клімчука, була замінена основа та підлога – тепер там сучасний паркет. Окрім того було встановлене сучасне освітлення, яке значно економніше за старе, «радянське». Також Роман Клімчук зазначає, що «утримувати заклад без його функціонального використання – нонсенс».

Звісно, для чернівецької футзальної спільноти відновлення роботи «Олімпії» – це подія. І, як ми бачимо, наразі цей спорткомплекс дійсно виглядає більш сучасно, і якби зараз Чернівці були представлені у VBET Екстра-лізі, то погодьтесь – грати на такому покритті (нехай і у звичайному фізкультурно-оздоровчому комплексі радянського зразка) було би одне задоволення. Тут, можливо, і картинка була би гарна, і глядацький інтерес був би. Однак, з іншого боку – враховуючи те, що в Україні наразі йде повномасштабна війна, то, звичайно, було би логічно перерахувати ті гроші, які були витрачені на реконструкцію «Олімпії», на потреби Збройних Сил України, щоб наблизити перемогу нашої країни в цій війні. А вже після закінчення війни та нашої перемоги в ній (а вона, віримо в це, неодмінно буде) можна було би і вкласти інвестиції у розбудову спортивної інфраструктури Чернівців. Тим більше, що про побудову в цьому місті сучасної мультиспортивної арени, яка могла би вмістити від 3000 до 5000 глядачів, розмови йдуть вже давно – ще у 2018 році навіть створювалась відповідна петиція. Насправді Чернівці є одним з тих обласних міст, де наявність великої критої спортивної арени дуже відчувається. І її побудова могла би посприяти, зокрема, і подальшому більш серйозному розвитку футзалу на Буковині. Однак, це якщо і станеться, то вже після закінчення повномасштабної війни з росією.

У той же час неможливо не згадати, що під час повномасштабного вторгнення росіян на територію України багато спортивних арен було зруйновано. Серед них – спорткомплекс «Каразінський» у Харкові та Льодовий палац у Сіверодонецьку. Ці арени навіть приймали у себе матчі чемпіонату України з футзалу. Тому, відновлення спортивної інфраструктури на території України займе багато часу. Також нагадаємо, що минулого року припинили функціонування спорткомплекс у ТРЦ «Адреналін-Сіті» (Луцьк) та ФОК на вулиці Кибальчича (Житомир).

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: «Голос України»

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»   

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.