Перед стартом збірної України на міжнародному турнірі у Йонаві головний тренер «синьо-жовтих» Олександр Косенко відповів на запитання від пресслужби Асоціації футзалу України.

– Як це – тренувати збірну, яка взагалі не проводить домашніх поєдинків?
– Чесно кажучи, навіть не задумувався над цим питанням. Звісно, важливо вдома чи на виїзді грати для вболівальників. В першу чергу, ми для них граємо, і я думаю хлопцям вдома набагато приємніше грати. Як кажуть: свої стіни допомагають. Але, дякуючи Збройним Силам України, ми граємо, займаємось своєю справою, тому, не дивлячись ні на що, кожну гру ми сприймаємо як можливість. Можливість порадувати наших близьких, вболівальників, нашу Україну. Тому? граємо в будь-якій країні з однією метою – виграти і порадувати людей!

– Ви очолили національну Збірну у 2014 році. Вже 10 років Ви – головний тренер. Як, на Ваш погляд, змінився український футзал? Прогресував чи залишився на тому ж рівні?
– Різне відбувалось за цей період, але в цілому, при порівнянні, рівень, звісно, зростає. Приходять молоді виконавці. Відкривається багато футзальних шкіл. Академія футзалу відкрилась. Рівень футзалу зростає в цілому, як у Європі, так і в світі. Україна – не виняток. Ми теж рухаємось вперед, розвиваємось, прогресуємо, незважаючи ні на що!

– Зараз, напередодні чемпіонату світу, маємо турнір у Литві, де зійдуться чотири країни. Як Вам ці команди у контексті підготовки до «мундіалю»? Що для Вас значить зіграти з п’ятикратним чемпіоном світу – Бразилією?
– І французи, і бразильці уже потрапили на чемпіонат світу, тому вони є учасниками. Вони, на мій погляд, одні з найсильніших збірних світу за рівнем виконавців, за індивідуальною та командною майстерністю і взаємодією. Збірна Литви прийматиме чемпіонат Європи, я думаю вони будуть ретельно готуватись до цього чемпіонату. Тому, я думаю, що вони будуть кожну гру проводити з максимальною користю для себе. Тому, це дуже гарні спаринги, перш за все, для нас: перевірити себе на фоні інших збірних. Все-таки, Литва нижче за рівнем французів і бразильців. Але ж, вони грають вдома зі своїми вболівальниками, готуються. І, хоча на папері вони нижче рівнем, та вважаю, що на майданчику вони викладатимуться на повну. Це добре, бо усі ігри будуть цікавими та конкурентними.

За матеріалами пресслужби Асоціації футзалу України 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.