Центральний матч групи С на чемпіонаті світу 2024 Аргентина – Україна стане восьмим в історії протистоянь цих національних збірних з футзалу. За статистикою – перевага на боці чемпіонів світу 2016 і віце-чемпіонів останнього мундіалю 2021 у Литві. В основний час “альбі-селестес” перемагали двічі, ще по разу – в овертаймі і за пенальті. Єдину свою перемогу “синьо-жовті” здобули у додатковий час, а ще два матчі завершилися внічию.

АРГЕНТИНА – УКРАЇНА: 7 матчів, +4, =2, -1; м’ячі 10-6

Познайомилися між собою суперники у жовтні 1997-го на міжнародному турнірі чотирьох збірних у Ріо-де-Жанейро. Після стартових поразок Аргентина була сильнішою за Україну в другому турі змагань – 2:0. Переможцем “Copa Rio” стала збірна Бразилії, яка на груповому етапі розгромила усіх трьох опонентів, а у фіналі не залишила шансів сильній Югославії – 7:2.

16.10.1997 АРГЕНТИНА – УКРАЇНА – 2:0
Україна: Зозуля (Кондратенко) – Вонярха, Ю.Усаковський, С.Усаковський, Безуглий – Мельников, Косенко, О.Москалюк, Москвичов – Обіход, Брунько.

Futsalplanet

Наступного матчу довелося чекати шість років, і знову у жовтні – тепер вже в Каїрі – “синьо-жовті” змогли реваншуватися. У півфіналі представницького турніру “Кубок пірамід-2003” завдяки дублю Федора Пилипіва українці дотисли суперника у додатковий час – 2:1, а наступного дня у фіналі у серії післяматчевих пенальті перемогли Єгипет (основний час 2:2, пен. 3:2) і повернулися додому з головним трофеєм змагань.

07.10.2003 УКРАЇНА – АРГЕНТИНА – 2:1 (1:1), дод.час 1:0
Україна: Попов (Власенко) – Мансуров, Ситін, Дейнега, Москвичов, Пилипів, Мірошник, Кравченко, Павленко, Брунько, М.Москалюк.
Голи в України: Пилипів (10, 47).

Futsal Pyramids Cup Overview

Наступні два поєдинки на чемпіонатах світу 2004 та 2008 переможця не виявили. На мундіалі у Тайвані матч 3-го туру групи F вирішував долю путівки до півфіналу. До цього обидва суперники обіграли збірну США і поступилися бразильцям, однак в аргентинців була краща різниця забитих-пропущених м’ячів.

Цікаво, що на чотирьох попередніх мундіалях не було зафіксовано жодної нульової нічиєї. Такого рахунку виявилося достатньо, щоб команда Аргентини вийшла до півфіналу (у підсумку фінішувала четвертою), а Україна була змушена пакувати валізи.

01.12.2004 УКРАЇНА – АРГЕНТИНА – 0:0 (0:0)
Україна: Попов – Мансуров, Москвичов, Брунько, Корідзе – Шайтанов, Пилипів, Ситін, Нестерук – Косенко.
Аргентина: Гусанде – Планас, Санчес, Гарсія, Гонсалес – Барбона, Вільхельм, Петільо, Хіменес.
Попередження: Мансуров (25), Шайтанов (32), Пилипів (37), Корідзе (39) – Санчес (36), Барбона (39).

Через чотири роки суперники знову зійшлися між собою на ЧС-2008 у Бразилії. У другому турі групи С була зафіксована бойова, але зовсім не мирна нічия 2:2. Це був справжній трилер з неймовірною кінцівкою, де все найцікавіше розпочалося з 32-ї хвилини, коли аргентинці зуміли пробити нашого Владислава Лисенка.

Наші зуміли гідно відповісти: спершу Дмитро Іванов зрівняв рахунок, а на 38-й хвилині Сергій Чепорнюк вивів “синьо-жовтих” вперед, забивши шедевральний гол, який увійшов у ТОП-10 кращих голів мундіалю. Однак за 13 секунд до фінальної сирени Гуїстоцці приніс таки Аргентині нічию. Варто ще раз пережити ці останні хвилині у тому незабутньому матчі…

05.10.2008 АРГЕНТИНА – УКРАЇНА – 2:2 (0:0)
Аргентина: Гуїсанде (Еліас, 34) – Гуїстоцці, Гарсіас, Люсіас, Гонсалес – Планас, Санчес, Вільхельм, Реск’я, Хіменес, Амас.
Україна: Лисенко – Д.Іванов, Хурсов, Замятін, Пилипів – Рогачов, Чепорнюк, Легчанов, Сільченко – Романов, Вахула.
Голи: Планас (31), Гуїстоцці (40) – Д.Іванов (37), Чепорнюк (38).
Попередження: Люсіас (40), Гуїстоцці (40) – Хурсов (30), Лисенко (40).

ФФУ/УАФ, Sport.ua

Наступного року Україна з Аргентиною зіграли двічі… за п’ять днів на традиційному міжнародному турнірі “Гран Прі V”, який з 2005 по 2013 рр. проходив у Бразилії щороку за участі найсильніших збірних світу. У 2008-му “синьо-жовті” стали третіми, а влітку 2009-го основу нашої експериментальної збірної склали гравці харківського “Локомотива” і два футзалісти зі Львова – Кардаш (“Енергія”) та Рогачов (ТВД).

У групі D українці перемогли Еквадор (4:0), зіграли внічию з Венесуелою (2:2), тож в завершальному матчі вирішували долю путівки до плей-офф. Аргентина вже на 5-й хвилині забила швидкий гол, а на початку другого тайму Дмитро Сорокін зрівняв рахунок. У заключній п’ятихвилинці наші пропустили ще двічі – 1:3. Не дивлячись на поразку, Україна з другого місця пройшла далі…

30.06.2009 УКРАЇНА – АРГЕНТИНА – 1:3 (0:1)
Україна: Литвиненко – Рогачов, Одегов, О.Сорокін, Зінченко – Ланко, Клочко, Кисельов, Д.Сорокін.
Аргентина: Мосенсон – Белсіто, Кавілья, Вільгельм, Таборда – Ломбарді, Фернандес, Басіле, Мауро Тафарел – Сантос.
Голи: Д.Сорокін (23) – Сантос (5), Басіле (35), Ломбарді (37).
Попередження: Ланко (26) – Ломбарді (14), Кавілья (17), Вільгельм (29).

… У чвертьфіналі “синьо-жовті” у серії післяматчевих пенальті (1:1, пен. 5:3) поступилися Ірану – майбутньому срібному призеру п’ятого Grand Prix. У наступній грі з Парагваєм основний час приніс нічию 2:2, а в овертаймі наші дотисли суперників – 4:2. У матчі за п’яте місце Україні знову протистояла Аргентина. Після “сухого” першого тайму по пернрві команди обмінялися забитими м’ячами: на гол Кисельова через 10 хвилин відповів Персек. 1:1 – і в підсумку для визначення переможця знову треба було пробивати післяматчеві пенальті, де удача, на жаль, була на боці опонентів нашої команди – 4:3.

04.07.2009 УКРАЇНА – АРГЕНТИНА – 1:1 (0:0), пен. 4:3
Аргентина: Мосенсон – Белсіто, Кавілья, Вільгельм, Трифоне – Ломбарді, Мауро Тафарел, Сантос, Фернандес – Дієго, Персек.
Україна: Кардаш – Рогачов, Одегов, О.Сорокін, Зінченко – Ланко, Клочко, Кисельов, Д.Сорокін.
Голи: Персек (32) – Кисельов (22).
Попередження: Дієго (22).

ФФУ/УАФ, Sport.ua

Сьоме побачення Аргентини з Україною стало третім офіційним на чемпіонатах світу, і на мундалі-2016 в Колумбії суперники виборювали путівку у чвертьфінал. “Cиньо-жовті” вийшли до 1/8 фіналу, ставши другими у групі D – поразка від Бразилії (1:3), перемоги над Мозамбіком (4:2) та Австралією (3:1). Натомість “альбі-селестес” виграли групу F, мінімально здолавши Казахстан (1:0), розгромили Соломонові Острови (7:3) і зіграли внічию з Коста-Рикою (2:2).

Основний час закінчився без забитих м’ячів, далі були овертайми. І коли все вже йшло до серії післяматчевих 6-метрових, на 49-й хвилині українці привезли собі непотрібний шостий фол. Куццоліно з дабл-пенальті забив переможний гол – 1:0…

22.09.2016 АРГЕНТИНА – УКРАЇНА – 1:0 (0:0), дод.час 1:0
Аргентина: Сармієнто – Стаццоне, Вільхельм, Борутто, Куццоліно – Базіле, К.Вапоракі, А.Вапоракі, Таборда – Алан Бранді.
Україна: Іваняк – Білоцерківець, Журба, Д.Сорокін, Д.Бондар – Мих.Грицина, Мик.Грицина, Валенко, Коваль – О.Сорокін.
Гол: Куццоліно (49, з 10-метрового)
Попередження: Борутто (33), А. Вапоракі (46) – Д.Сорокін (26).

UA-Футбол, Sport.ua, FIFA Highlights

АРГЕНТИНА – УКРАЇНА: 7 матчів, +4, =2, -1; м’ячі 10-6

Яким стане восьме протистояння футзальних збірних Аргентини та України – дізнаємося вже 15 вересня, коли ці команди зійдуться на “Хумо Арені” у Ташкенті – в очному поєдинку групи С на чемпіонаті світу з футзалу. Початок матчу о 18:00 за київським часом.

Підготував Олег Ланяк, спеціально для сайту 5×5.
Щира подяка Андрію Гулію за архівні матеріали.

 

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.