Другий ігровий день ЧС-2024 відкривався поєдинком у Андіжані. У першому матчі, який приймав місцевий Універсальний спорткомплекс, зійшлися збірні Лівії та Нової Зеландії. Збірна Лівії востаннє брала участь у «мундіалі» у 2012 році, коли чемпіонат світу проходив у Таїланді. У свою чергу, для новозеландців це перший світовий форум. Звісно, фактор досвіду лівійської збірної був важливий, і він був одним з тих чинників, які робили команду Рікардо Інігеса фаворитом цієї зустрічі. Однак, разом з тим, було цікаво подивитись, чи зможе команда Нової Зеландії створити несподіванку.
Але для того, щоб ця несподіванка сталася, новозеландським футзалістам потрібно було з перших хвилин починати грати першим номером. Однак, сталося з точністю до навпаки. Лівійці взяли м’яч під свій контроль та почали шукати слабкі місця у захисті своїх опонентів. Як виявилося, слабких місць у обороні новозеландців вистачало. Проте, лише на 7-й хвилині «червоно-чорним» вдалося відкрити рахунок у матчі. Зріг пробив по воротах Антаманова, і м’яч наче перетнув лінію воріт, проте Хаміс вирішив «підстрахувати» свого партнера та переправив м’яч у сітку так, щоб у взятті воріт збірної Нової Зеландії не було жодних сумнівів.
Так рахунок став 1:0, і на цьому лівійці не зупинялась. Зв’язка Зріг – Хаміс знову створила перспективний момент, але цього разу до голу справа не дійшла. Взагалі треба сказати, що лівійці сповна користалися тим, шо саме вони контролювали хід гри. Вони не тільки тримали у себе м’яч та подекуди створювали моменти біля воріт суперників, а і не давали шансів підопічним Мартіна Ікінса створити щось небезпечне біля воріт Абукшіма. Тільки ближче до сирени на перерву новозеландці проявили реальну активність та спробували застати Абукшіма зненацька. Однак Манікуму, а потім Дітфорту, який непогано пробивав у дальній кут, не вдалося зрівняти рахунок ще до кінця першої 20-хвилинки.
На початку другого тайму картина гри практично не змінилась. Лівія продовжувала грати першим номером, і на 24-й хвилині ледь не подвоїла свою перевагу, проте Лемхаммель не втілив у гол передачу Хаміса. Тим не менш, на плани лівійців збільшити свою перевагу це не вплинуло. І на 29-й хвилині їм це вдалося зробити. Зріг обіграв Вішневського один в один та пробив під Антамоновим. Так рахунок став 2:0 на користь збірної Лівії, і це виглядало як мінімум справедливо. Після цього лівійці мали ще кілька нагод для того, щоб ще раз змусити Антаманова капітулювати. У деяких епізодах голкіпер збірної Нової Зеландії виручав свою команду. На це збірна Нової Зеландії відповіла виходом Мартіна у якості п’ятого польового гравця на 33-й хвилині. За це лівійці одразу ледь не покарали своїх візаві – Абукшім трохи не влучив у порожні ворота. За великим рахунком, розіграш зайвого польового гравця у новозеландців відверто не вдавався, оскільки під час гри у форматі «5х4» у представників Океанії були помилки. Трохи пізніше у якості «літаючого воротаря» вийшов Дітфорт. Це могло принести свої результати на 39-й хвилині, коли Дітфорт не зміг «розмочити» Абукшіма. Фактично кінцівка гри пройшла під знаком спроб новозеландців забити свій перший гол на чемпіонатах світу. Але за 40 секунд до кінця зустрічі Абукшім таки влучив у порожні ворота збірної Нової Зеландії. Однак, без голу новозеландці не залишились – за 28 секунд до фінальної сирени Дітфорт забив «гол престижу» для своєї команди, підсолодивши гірку пігулку поразки для підопічних Марвіна Ікінса.
Нова Зеландія – Лівія – 1:3
Голи: Дітфорт (40) – Хаміс (7), Зріг (29), Абукшім (40)
Нова Зеландія: Антаманов – Вішневскі, Алі, Манікум, Дітфорд – Малівук, Паульсен, Мартін, Шарплін – Ешбі-Пікхем, Твігг, Грей, Гокінс
Лівія: Абукшім – Абдейхафіде, Сухайб, Лемхаммель, Джазура – Алдвірш, Хаміс, Зріг, Баніна – Хакам
Попередження: Грей (15)