Збірні України та Анголи підходять до очного протистояння у рамках другого туру групового етапу чемпіонату світу не у найкращому настрої, адже обидві команди програли про стартові матчі. Але якщо ми говоримо про збірну Анголи, то другий тайм протистояння з Афганістаном подарував ангольським уболівальникам надію на те, що їх улюбленці можуть зіграти краще у наступних матчах.
Що стосується збірної України, то у неї був хороший перший тайм, але потім усі здобутки «синьо-жовтих» у грі з чинними віцечемпіонами світу перетворились на провал та підсумкові 1:7. І це – найбільша поразка збірної України за час виступів на чемпіонатах світу з футзалу. Тому, Олександрові Косенку та гравцям збірної України потрібно зробити правильні висновки з цього результату. Чи зроблені вони? Подивимось вже під час матчу з Анголою. Але якщо комусь цікава думка автора цього матеріалу, то я її скажу. Я не здивуюсь, якщо будуть зміни як у стартовій четвірці, так і на «посту № 1».
Історично склалося так, що збірна України жодного разу не програвала представникам Африки на футзальних «мундіалях». Більше того – навіть не грала жодного разу з командами з цього континенту внічию. Але варто враховувати, що доля тричі зводила «синьо-жовтих» зі збірною Єгипту. А на своєму останньому «мундіалі», тобто – на ЧС-2016 у Колумбії, збірна України обіграла команду Мозамбіку. Теоретично збірну Анголи можна десь порівнювати за стилем саме з цією командою. Отже, давайте знайомитися зі збірною Анголи, з якою «синьо-жовті» зіграють вперше.
Заявка збірної Анголи на чемпіонат світу – 2024.
Воротарі:
1. Гоміто («Жувентуде де Крішту де Єшуа»)
12. Нелсіньйо («Групо Депортіво Макулуссо»)
14. Деніш («РНТ»)
Польові гравці:
2. Арроз Досе («Групо Депортіво Макулуссо»)
3. Веду («4 Де Жуньйо Хуамбо»)
4. Песаду («Жувентуде де Крішту де Єшуа»)
5. Брауліо Фонтоура («РНТ»)
6. Андерсон Фортеш («Лейшоеш», Португалія)
7. Елбер («Групо Депортіво Макулуссо»)
8. Чіку («Саргада Есперанса»)
9. Калуанда («Жувентуде де Крішту де Єшуа»)
10. Жо («Феррейра ду Зезере»)
11. Адеріту («Жувентуде де Крішту де Єшуа»)
13. Паулу («Групо Депортіво Макулуссо»)
Головний тренер:
Маркос Антунеш (Португалія)
Для збірної Анголи це другий чемпіонат світу в історії. Дебютувала ця команда на минулому «мундіалі», який проходив у Литві. Туди ангольці потрапили у якості бронзових призерів Кубку Африканських Націй – 2020. І дебют на чемпіонатах світу вийшов для збірної Анголи невдалим – вона програла Іспанії, Парагваю та Японії (звіти про ці матчі є на футзальному порталі «5х5». – А. Т.). Тепер же збірна Анголи пробилась на ЧС-2024 у якості віцечемпіона Африки, поступившись у фіналі марокканцям. У півфіналі підопічні Маркоса Антунеша здолали 3-разових чемпіонів континенту – збірну Єгипту (насправді протистояння між збірними Марокко та Єгипту – це класика футзального КАН, але цьогоріч вона не сталася. – А. Т.)
А вже на цьому чемпіонаті світу збірна Анголи встигла поступитися збірній Афганістану – рахунком 4:6. Автор цього матеріалу подивився у запису матч Афганістан – Ангола. І варто сказати, що там було два різних тайми. У першому таймі збірна Анголи багато помилялась. Усі голи, які Афганістан забив у першому таймі – наслідки грубих помилок віцечемпіонів Африки у захисті та при переході від оборони до атаки. Але при цьому обидва своїх голи у першій 20-хвилинці Ангола забила після розіграшів кутових. І на цьому теж треба зробити акцент, як і на тому, що за ударами (якщо вірити статистиці) Ангола переважала Афганістан у першому таймі. А от за голами…
А ось у другому таймі Ангола була більш заряджена на атаку. І це теж своєрідний сигнал, що у середу підопічні Маркоса Антунеша, в разі чого, зможуть перебудуватися таким чином, щоб спробувати чинити тиск на ворота суперника. До цього теж потрібно бути готовими.
І ще один момент. Так, у збірної Анголи відсутній Мано Селе, який запам’ятався на ЧС-2021, де він був одним з лідерів команди. Але залишився Жо – ще один лідер команди. Також треба звернути увагу на Адеріто. Він не тільки став автором дубля у ворота афганців – після його удару стався автогол Мораді. Також потрібно приділити увагу Брауліо Фонтурі, який теж багато моментів створював. І ще важливо не дати піймати кураж воротареві збірної Анголи Гоміто. Можна його спробувати піймати на підключенні у якості «літаючого воротаря» – одного разу його помилка призвела до голу.
Хочеться вірити, що тренерський штаб збірної України проаналізує програний матч з Аргентиною та матч між Анголою та Афганістаном і зробить правильні висновки. Чекаємо на гру.
Україна – Ангола
18 вересня. Ташкент. «Хумо Арена». – 15.30.
Пряма трансляція – «Суспільне: Спорт».