Збірна Казахстану розраховувала завершити груповий етап на мажорній ноті. Однак, не тільки перемога була головною метою для підопічних Кака у грі з Новою Зеландією. Казахстанцям потрібно було забивати більше голів, ніж збірна Іспанії, яка паралельно грала з Лівією. Тому, не дивно, що Ігіта та компанія з перших же секунд пішли великими силами на ворота Антаманова, щоб забити швидкий го та в подальшому контролювати хід поєдинку, а заодно – нарощувати різницю, при всій повазі до новозеландських футзалістів. Казахстанці, у стартовому складі яких відбулись невеличкі перестановки (зокрема, не вийшов з перших хвилин Оразов, який фактично не виходив у цій грі на паркет. – А. Т.), намагались атакувати як у рівних складах, так і з підключенням Ігіти, проте «розпечатати» ворота Антаманова їм не вдавалося. У свою чергу, новозеландці мали два епізоди, щоб покарати своїх візаві за нереалізацію моментів, а також підключення Ігіти. Проте, забити підопічні Марвіна Ікінса не змогли, а вже десь після 5-ї хвилини казахстанці заволоділи як ігровою, так і територіальною перевагою.

Але забити футзалістам збірної Казахстану вдалося лише ближче до перерви, коли відзначився Турегазін. А вже за кілька хвилин рахунок подвоїв Дарібай. На цьому Казахстан не зупинився, і вже скоро команда Кака заробила право на пенальті. Проте, Лео не вдалося переграти Антаманова з 6-метрової позначки – голкіпер збірної Нової Зеландії відбив удар «вісімки» казахстанської команди. Однак, вже незабаром новозеландці двічі пропустили після майже ідентичних комбінацій з розтягуванням захисту. І двічі у воротах Антаманова відзначився Кнауб. Так рахунок став 4:0. Що стосується збірної Нової Зеландії, то вже після середини першого тайму вона майже не переходила на чужу половину майданчику, тому результат за підсумками першого тайму був логічним, але водночас міг бути більш результативним.      

Казахстанці шокували своїх опонентів, забивши на першій же хвилині другого тайму два голи. Спочатку Кнауб ризикнув пробити з гострого кута з-за меж штрафного майданчику, і не прогадав – 5:0, а на рахунку Кнауба вже був хет-трик. За кілька миттєвостей Лео збільшив перевагу своєї команди до 6:0. А на 23-й хвилині Кнауб вже оформив покер, змусивши тренерський штаб новозеландців брати тайм-аут.

За такого розвитку подій збірна Казахстану вже могла налаштовувалася на те, щоб забивати ще та обходити іспанців за різницею голів. Тим більше, що у паралельному поєдинку між Іспанією та Лівією ситуація була сприятливою саме на користь підопічних Кака. Однак, разом з тим, казахстанці робили все, щоб якнайменше залежати від результату в паралельному матчі. Тому, вони постійно чинили тиск на ворота Антаманова, через що гравці збірної Нової Зеландії майже не переходили центральне коло, а підхід до володінь Ігіти взагалі був мрією – принаймні, у першій половині другої 20-хвилинки. А вже на екваторі другого тайму у ворота новозеландців влетів восьмий гол – Лео записав другий гол на свій рахунок. І це, зрештою, призвело до того, що після восьмого пропущеного голу Антаманов пішов відпочивати, а місце у воротах посів Стіл. Проте, він недовго залишався з «нулем» у графі «пропущені голи». На 31-й хвилині Кнауб вп’яте став автором голу, проте під час удару м’яч зачепив Вішневського, на якого в підсумку і записали автогол.

Так рахунок став 9:0, і казахстанці продовжували нагнітати обстановку біля воріт вже Стіла, аби збільшити свою перевагу до двозначної. У свою чергу, гравці збірної Нової Зеландії зробили спробу переходу на чужу половину, але це був фактично поодинокий випадок. А ось Казазстан таки досягнув свого – він зробив рахунок 10:0, а Кнауб зробив пента-трик. Проте, підопічним Кака потрібно було забивати ще, щоб у підсумку перегнати іспанців за додатковими показниками. Той-таки Кнауб міг забивати вшосте, проте влучив у стійку.        

Однак, на 39-й хвилині казахстанці самі собі привезли проблеми. Лео на передостанній хвилині сфолив проти Грея, який міг вийти фактично на порожні ворота. Як результат – червона картка, яка означала для гравця збірної Казахстану пропуск матчу 1/8 фіналу. Однак, новозеландцям не вдалося пограти у більшості у форматі «4х3». Натомість, казахстанські футзалісти йшли вперед навіть у меншості, але при цьому до атак підключались або Ігіта, або Акбаліков, який виходив «літаючим голкіпером». Зрештою, на останніх секундах матчу казахстанці пішли на штурм, проте забити не змогли, і, незважаючи на всі зусилля, фінішували у групі «D» на другому місці.  

Казахстан – Нова Зеландія – 10:0
Голи:
Турегазін (9), Дарібай (12), Кнауб (15, 16, 21, 23, 37), Лео (21, 30), Вішневскі (31 – автогол)

Казахстан: Ігіта – Дуглас, Лео, Рашіт, Кнауб – Єссенаманов, Акбаліков, Абдулманапули, Дарібай – Турегазін,   

Нова Зеландія: Антаманов (Стіл, 30) – Вішневскі, Алі, Манікум, Дітфорт – Твігг, Паульсен, Ешбі-Пекхем, Малівук – Шарплін, Мартін, Грей
Попередження: Єссенаманов (13), Акбаліков (39)
Вилучення: Лео (39)
На 13-й хвилині Лео (Казахстан) не реалізував 6-метровий (воротар)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото:
ufa.uz 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.