Коли на паркеті зустрічаються чинні чемпіони Африки та Азії, то це завжди цікаво. Але більшої принциповості поєдинку між збірним Марокко та Ірану додавали спогади про матч групового етапу проти збірної Франції, який був дуже дивним як з боку іранців, так і з боку французів. Вже писалося про те, що свою думку про той матч висловив головний тренер збірної Таїланду Мігель Родріго, який заявив, що у матчі між Іраном та Францією футзал програв боротьбу за повагу. І в подібному ключі висловились відомі люди з футзального світу, зокрема – Рікардіньйо, Фалькао, Тайнан, Лео Ігіта, а також головний редактор сайту futsalplanet.com Лука Ранокк’ярі. Ал парадоксально те, що найбільше дісталося саме наставнику збірної Таїланду, на якого Федерація футболу Ірану поскаржилась в Азійську футбольну Конфедерацію (АФК) та ФІФА. Окрім того, на адресу іспанського тренера збірної Таїланду посипались образливі та дуже принизливі слова від уболівальників збірної Ірану. Чомусь подібних реакцій на слова тих же Фалькао чи Рікардіньйо не було видно. Ось таким був пролог до матчі між збірними Ірану та Марокко.

У збірної Ірану була перевага у лавці запасних, оскільки у марокканської команди двої гравців пропускали цей матч через дискваліфікацію. Однак, забігаючи наперед, скажемо, що марокканці вдало відпрацьовували «за себе та за тих хлопців». Також варто відзначити появу у стартовому складі персидського колективу досвідсеного Мохаммаді, який посів місце у воротах замість Момені.

Марокканці спробували одразу взяти м’яч під свій контроль, але, за великим рахунком, окрім того самого контролю м’яча підопічні Хішама Джуіга нічого не могли запропонувати своїм візаві. А ось іранській команді вдалося практично у першій своїй гострій атаці відкрити рахунок. Оладгобад знайшов класною передачею вільного Дарахшані, який змусив капітулювати Анбія. Однак, «Атлаські леви» майже швидко відігрались після триходівки, яку замкнув Бузід, відгукнувшись на простріл у штрафний майданчик від Бумезу.

І, як показав подальший розвиток подій, це був лише початок проблем для іранської команди. По-перше – вони почали трохи нервувати. По-друге – вже після екватору першого тайму марокканцям вдалося вийти вперед після того, як Рафіейпур зрізав м’яч у власні ворота, намагаючись перервати передачу Ель-Айяна з ауту. А кінцівку першого тайму підопічні Хішама Джуіга буквально залишили за собою, забивши у ворота Мохаммаді ще двічі. Спочатку свій «капітанський» гол забив Ель-Месрар, а вже на останніх секундах першого тайму Раісс Ель-Фенні зміг якимось дивом замкнути передачу з лівого флангу, і в підсумку після першого тайму чемпіони Африки вигравали у чемпіонів Азії з рахунком 4:1.

Але іранці не думали здаватись. На початку другого тайму вони змогли двічі забити у ворота Анбія. Спочатку Оладгобад асистував Тайєбі, а потім забив сам. І так рахунок дуже швидко став 4:3, і іранці почали кидати всі сили на те, щоб якомога швидше зрівняти рахунок та схилити на свій бік спочатку психоолгічну перевагу, а потім – ігрову. Проте, швидко зрівняти рахунок у грі іранцям не вдалося. Варто відзначити, що після того, як рахунок став 4:3, у воротах марокканців замість Анбія з’явився Бенселлам. Можливо, його поява стала одним з факторів того, що марокканцям вдалося трохи стабілізувати гру та не дати своїм візаві добитися бажаного результату. Щоправда, відзначимо також, що по ходу другого тайму Анбія та Бенселлам ще кілька разів мінялись на «посту № 1» своєї команди. І кожний з цих двох воротарів по-різному проявив себе. Зокрема, Бенселлам кілька разів допомагав атаці своєї команди, а Анбія записав на свій рахунок кілька «сейвів».

У свою чергу, іранці після перерви також поміняли голкіпера – Момені поміняв Мохаммаді. Якщо врахувати, що у другому таймі Іран не пропустив, то ця заміна фактично спрацювала. Однак, у той же час підопічним Вахіда Шамсаі не вдавалося схилити шальки терезів на свою користь. Але з іншого боку – чемпіона Азії не пропускали, хоча гравці збірної Марокко мали непогані гольові моменти. І такі «гойдалки» проходили практично протягом усієї гри. Гостроти додавало й те, що в обох команд накопичувались командні фоли. Причому, спочатку іранці в цьому компоненті гри мали більш негативний показник, ніж опоненти, що призводило і до «вручення» іранцям жовтих карток. Хоча в одному з епізодів Тайєбі міг навіть отримати червону картку, проте арбітри після перегляду епізоду вирішили, що гра лідера іранської команди у цьому моменті не тягнула на пряме вилучення. Однак, на останніх хвилинах основного часу в обох команд вже було по п’ять фолів, туму і Ірану, і Марокко важливо було не сфолити.   

Розв’язка цього матчу була драматичною. За кілька секунд до кінця основного часу марокканці заробили право на аут. Розігравши його, Ель-Месрар зробив усе для того, щоб вбити ці секунди, володіючи м’ячем. І здавалось, що марокканці вже могли святкувати. Але іранці взяли «челлендж» на предмет червоної картки Ель-Айяну за відмашку від суперника практично перед сиреною. Арбітри переглянули цей епізод і визначили, що на червону картку він не тягнув. Проте, до пасиву збірної Мапокко був записаний шостий фол, а у ворота «Атлаських левів» був призначений дабл-пенальті. Цей 10-метровий вирішив пробити Юссефхан, проте м’яч після його удару влучив у стійку. І цей промах гравця збірної Ірану фактично вивів марокканців у чвертьфінал, на протистояння зі збірною Бразилії.

Іран – Марокко – 3:4
Голи:
Дерахшані (4), Тайєбі (21), Оладгобад (22) – Бузід (7), Рафіейпур (11 – автогол), Ель-Месрар (17), Раісс Ель-Фенні (20)

Іран: Мохаммаді (Момені, 20) – Дерахшані, Оладгобад, Агапур, Тайєбі – Сангсефіді, Хассанзаде, Карімі, Ахмад Аббасі – Рафіейпур, Азімі, Давуді, Юссефхан
Марокко: Анбія (Бенселлам, 22;, Анбія, 27) – Боріт, Раісс Ель-Фенні, Ель-Айян, Ель-Месрар – Шаррауі, Бумезу, Бузід, Камаль
Попередження: Бузід (38), Джуіг (38 – головний тренер) – Сангсефіді (25), Ахмад Аббасі (26)
На 40-й хвилині Юссефхан (Іран) не реалізував 10-метровий (стійка).

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото:
ufa.uz 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.