По завершенні матчів Основного раунду визначились усі 16 команд Елітного раунду Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу, серед яких – чинний володар трофею «Пальма Футзал», колишні переможці «Кайрат» і «Спортинг», а також три дебютанти – «Картахена», «Катанія» і «Семей». Пряма трансляція жеребкування еліт-раунду о 13:00 за київським часом у четвер, 31 жовтня.
На жаль, втретє в історії представник України не зумів подолати Основний раунд. У Кубку УЄФА 2016/17 львівській «Енергії» на домашньому паркеті Палацу спорту «Галичина» не вистачило всього одного м’яча, щоб зачепитися за путівку до еліт-раунду. А у дебютній Лізі чемпіонів 2018/19 херсонський «Продексім» зазнав трьох поразок і фінішував останнім у групі 2. І ось тепер київський «ХІТ» вже після другого туру достроково «забронював» за собою четверте місце…
Учасники елітного раунду
Шлях А
Переможці груп: Картахена (Іспанія, група 1), Брага (Португалія, 2), Пальма Футзал (Іспанія, володарі, 3), Кайрат (Казахстан, 4)
Друге місце в групі: Рекорд (Польща, 1), Олміссум (Хорватія, 2), Юнайтед Галац (Румунія, 3), Спортінг (Португалія, 4)
Третє місце в групі: Андерлехт (Бельгія, 1), Пльзень (Чехія, 2), Футзал Динамо (Хорватія, 3), Семей (Казахстан, 4)
Шлях Б
Переможці груп: Етуаль Лаваллуаз (Франція, господарі, 5), Рига (Латвія, 6), Лученець (Словаччина, господарі, 7), Катанія (Італія, господарі, 8)
Елітний раунд проходитиме у форматі міні-турнірів. Кожна група гратиме на майданчику одного з учасників, а матчі цієї стадії відбудуться з 26 листопада до 1 грудня. Переможці груп вийдуть у фінальну частину, яка пройде 1/2 та 3/4 травня. Господарі фінальної стадії будуть названі пізніше.
Факти про команди
- “Пальма” виграла турнір у дебютному сезоні та захистила трофей наступного. Подібне не вдавалося нікому окрім “Кастельона”, який виграв два дебютні розіграші 2001/02 та 2002/03. На сьогоднішній день команда не програла жодного з 19 єврокубкових матчів.
- З учасників останньої фінальної стадії у нинішньому розіграші також грають екс-переможці турніру “Кайрат” та “Спортінг”.
- “Кайрат” – перший клуб, який досяг позначки у 21 сезон. Клуб виходив 18 разів у елітний раунд у всіх турнірах такого формату.
- Під час основного раунду “Спортінг” став лише другим клубом, який зіграв 100 матчів у змаганнях УЄФА з футзалу після “Кайрата”. На рахунку “Спортінга” вже більше перемог (73) та забитих голів (449).
- “Андерлехт” грав у 1/2 фіналу у сезоні 2022/23.
- “Картахена”, “Катанія” та “Семей” вперше грають у єврокубках. “Динамо” та “Лученець” вперше вийшли до елітного раунду.
- “Катанія” – єдиний клуб, який пробився з попереднього раунду, і є 10 італійською командою, що вийшла в елітний раунд.
- Тренером “Юнайтед Галац” є Какау, який приводив “Кайрат” до перемог у сезонах 2012/13 та 2014/15.
- Жодна команда з Хорватії, Чехії, Латвії, Польщі, Румунії чи Словаччини раніше не виходила до фінальної частини за участю чотирьох команд після сезону 2006/07 (хоча Хорватія та Польща грали у фінальному турнірі за участю восьми команд у першому сезоні 2001/02, коли “Спліт” вийшов до півфіналу).