Тренер, який шість разів вигравав чемпіонат України та стільки ж перемагав у Кубку України із трьома різними клубами: столичним «Інтеркасом», львівськими «Таймом» і «Енергією». У 2001-му спеціаліст у складі тренерського штабу збірної України завоював срібну медаль чемпіонату Європи. Станіслав Гончаренко дав перше інтерв’ю на посаді головного тренера «зелено-жовтих». Розповів про своє рішення переїхати до Рівного, підготовку до сезону та будівництво нового «Кардинала».

– Станіславе Олександровичу, після стількох титулів з «Інтеркасом», «Таймом» та «Енергією» – що спонукало Вас погодитися на пропозицію очолити «Кардинал-Рівне»?
– «Кардинал-Рівне» – це клуб, який поки що не може похвалитися якимись серйозними титулами. Але причиною мого вибору стало інше. Розумієте, тренеру завжди хочеться працювати. У мене був період роботи у Києві. Не скажу, що він не пішов мені на користь. Але настав той час, коли треба щось змінити.

Зізнаюся, коли до мене вперше звернувся президент МФК «Кардинал-Рівне» Володимир Валявка – я відмовив. А потім – обставини змінилися. Я міг опинитися у «ХІТі», «Урагані», були інші пропозиції, але у підсумку обрав «Кардинал-Рівне». Вважаю, що це виклик самому собі. Після п’яти років роботи у Києві із аматорськими та університетськими колективами – я хочу з простої симпатичної команди зробити конкурентноздатну та сильну.

– Яким було Ваше перше враження після переїзду до Рівного?
– Розчарування не було. Сюди я їхав, вже знаючи, що на мене чекає. Дуже важливо точно знати, що ти будеш робити і для чого. Тоді працювати комфортніше.

– Ви вже провели з командою ознайомчий збір, на який запросили також десять потенційних новачків. Які кадрові зміни чекають на «Кардинал-Рівне»?
– З-поміж гравців, яких ми запрошували на оглядини на перший ознайомчий збір – вже прийняли рішення підписати контракти із чотирма. Це Володимир Поночовний, Андрій Ардашніков, Ігор Салтанов та Ярослав Морикишка. Усіх їх я добре знаю особисто. Щодо гравців, які виступали за команду у минулому сезоні – то ми попрощалися із Михайлом Волянюком та Артемом Фаренюком. Пропустили збір також Богдан Новак (заліковує травму), Олександр Басич і Павло Концеба. Про їхню відсутність мене попередили заздалегідь і я розраховую на цих виконавців у майбутньому. Всі інші хлопці, з якими я вже познайомився особисто, мені сподобалися. Усі стараються. Працюють з максимальною самовіддачею.

Звісно, більш чітку картину ми зможемо побачити вже на наступному зборі, під час контрольних матчів. Зараз наше завдання будувати команду і докласти максимум зусиль, аби уникнути помилок у цьому процесі.

– Чи слідкували Ви за матчами «Кардинала-Рівне» у минулих сезонах? І як зміниться філософія гри команди із приходом Станіслава Гончаренка?
– Так, я бачив багато матчів «Кардинала-Рівне». Команда демонструвала змістовну гру. Хоча, чомусь не досягала результату. Розумний, хитрий, симпатичний футзал, але не продуктивний. Як на мене, не вистачало ігрової потужності, вміння терпіти і відстоювати результат. Хочу додати у нашу гру саме ці компоненти. Робитимемо акцент на рух, працелюбність. Намагатимемося контролювати гру і м’яч. Ну і звісно, багато залежить від виконання гравцями тактичних схем і задач на гру.

– Коли розпочнеться другий збір і в якому форматі він пройде?
– Після першого ознайомчого збору ми розпустили гравців по домівках. Всі отримали домашні завдання. Це кросова та аеробна підготовка. Я хочу довіряти хлопцям. Вони повинні відчувати певну свободу і відповідально ставитися до своїх обов’язків. Крім того, чим довше вони зараз будуть вдома, тим більшим буде їхнє бажання грати потім, упродовж сезону.

Вдома гравці готуватимуться до 1-го серпня. Потім зберемося всі разом на другий збір. Він включатиме посилену бігову і силову підготовку, перехід на роботу з м’ячем і контрольні матчі.

– Коли і з ким плануєте зіграти?
– Ряд контрольних матчів плануємо провести у проміжку з 16-го до 20-го серпня. Хотілося б поїхати до Польщі і зіграти з клубами Екстракляси. Якщо не вдасться домовитися – вирушимо на турнір, який пройде 15-17 серпня пройде в Одесі. Третій варіант, запасний, підготовка вдома. Тоді ми ініціюватимемо виїзди на контрольні матчі до Києва, Хмельницького, Львова. Пізніше, як і щороку – плануємо взяти участь у турнірі «Кубок Львівщини». 

– Чи плануєте запрошувати на другий збір інших потенційних новачків?
– Так. Ми вже ведемо перемовини. Запросимо двох-трьох гравців на оглядини.

За матеріалами офіційного сайту МФК «Кардинал-Рівне» (Рівне)
Фото: Федерація футзалу м. Києва

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.