27 вересня у Києві, у конференц-залі Будинку Футболу відбулось засідання комітету Дитячо-юнацького футзалу Асоціації футзалу України. На засіданні представники комітету окреслили контури майбутнього сезону.

За підсумком роботи комітету було обговорено питання щодо формату розіграшів офіційних чемпіонатів та Кубків України у вікових категоріях U-17, U-15, U-13, U-11. Окрім цього, були обговорені робочі питання щодо форматів Першостей України у вікових категоріях U-10 та U-9. Для найменших категорій (U-8, U7) було прийнято рішення провести Фестивалі футзалу замість офіційних першостей.

Окремим та найважливішим питанням роботи представників Комітету була організація формату у Юнацькій Екстра-лізі (U-16). На даному етапі участь в лізі підтвердили команди: Академія «Ураган» (Івано-Франківськ), СК «Енергія» (Львів), збірна Харківської області, МФК «Футзал-Дніпро» (Дніпро), «Іллічівець» (Чорноморськ). Шостим учасником ЮЕЛ буде колектив з Києва (поки офіційної назви ця команда не отримала у зв’язку із організаційними питаннями). Старт ліги передбачено на першу половину листопада. Найбільш прийнятним форматом, який був розглянутий на засіданні Комітету – це два кола із спареними матчами, після чого 4 команди потрапляють у плей-оф.

Окремо варто виділити той факт, що серед потенційних учасників ЮЕЛ немає кількох команд, які брали участь у минулому сезоні. Це «Енергія-Інтер» (Львів), «Темп-ЗАЕС-Продексім» (Енергодар), ДЮСШ-4 (Енергодар), «Сокіл» (Хмельницький). І тут одразу можна роз’яснити, що до чого.

«Енергія-Інтер», яка минулого сезону брала участь у ЮЕЛ як об’єднана команда, що утворилася з двох клубів – «Енергії» та «Інтер Футзалу» – цього сезону не братиме участі в Юнацькій Екстра-лізі через причини, які у найближчому інтерв’ю пообіцяв озвучити тренер львівського клубу Назар Станкевич. Ми же можемо припустити наступне. Судячи з того, що написано вище, ми бачимо серед учасників нового сезону ЮЕЛ львівську «Енергію», але вже без об’єднання з «Інтер Футзалом». Є припущення, що «Інтер Футзал» віднині входитиме до структури «енергетиків» (враховуючи той факт, що Станкевич наразі є асистентом головного тренера дорослої «Енергії», така версія має право на життя). У той же час Станкевич оголосив, що у новому сезоні «Інтер Футзал» не гратиме свої домашні матчі на майданчику спорткомплексу «Інтерспорт». Але те, що «Інтер» буде надалі існувати – це точно. Тому, чекаємо інформації від Назара Станкевича щодо подальших планів його команди, яка є одним з флагманів дитячо-юнацького футзалу на Львівщині.

Що стосується команди з Енергодару, то за тією інформацією, яка є у нас, «Темп-ЗАЕС-Продексім» наразі не має команди відповідної вікової категорії, щоб брати участь у цьогорічній Юнацькій Екстра-лізі. Хоча можна згадати, що у минулому сезоні енергодарська команда брала участь не тільки у ЮЕЛ, а й у чемпіонаті України (U-15), де грала у фінальній частині. Тому, факт можливої неучасті представників запорізької області у новому сезоні ЮЕЛ виглядає якось дивно. До того ж, ще більш дивним цей факт виглядає в контексті того, що дана команда 2003 р. н. є фактичним філіалом херсонського «Продексіму».

Ситуація з рівненською ДЮСШ-4 виглядає як 50/50. Тобто, можливо, рівняни і братимуть участь у новому сезоні Юнацької Екстра-ліги. Але з іншого боку – є такий варіант, що підопічні Андрія Мозерова, більшість з яких – 2004 р. н., не гратимуть у ЮЕЛ, тому що не хочуть грати другий сезон поспіль з суперниками, які є трохи старшими (а у дитячо-юнацькому футзалі це має велике значення). Тому, є такий варіант, що рівненська команда зробить ставку на ігри у чемпіонаті України (U-15), адже команда ДЮСШ-4 є однією з найкращих у своїй віковій категорії, і навіть завойовувала золоті медалі Змагань. Отже, такий вибір рівнян може бути виправданим та логічним.

Більш зрозуміла ситуація по хмельницькому «Соколу». Основу цієї команди складали юнаки 2002 р. н. Тому, тепер вони або гратимуть у чемпіонаті України (U-17), або залучатимуться до основного складу хмельницької команди – приклад Владислава Первєєва тут актуальний. Однак, разом з тим, враховуючи те, що у хмельницькій команді завжди вміють знаходити хороших гравців, то, можливо, вони за той час, який залишився до старту ЮЕЛ, встигнуть сформувати оновлену команду, але вже з гравців 2003 р. н. Якщо так станеться, то від цього виграють усі.

Як би там не було, а все стане більш зрозуміло незадовго до початку нового сезону. Можливо, за цей час у ЮЕЛ ще з’явиться кілька команд, і тоді кількість учасників змагань буде не меншою, ніж у минулому сезоні. Нагадаємо, що у дебютному сезоні Юнацької Екстра-ліги брали участь вісім команд.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.