У п’ятницю, 26 жовтня, ФІФА оголосить господаря чемпіонату світу 2020 року. Це відбудеться під час наради головного світового футбольного органу у Руанді. Питання про визначення країни-господарки ЧС стоїть пунктом 3.4.9. у програмі проведення наради ФІФА. Наразі є чотири претенденти на проведення футзального «мундіалю». Це Іран, Японія, Литва та Нова Зеландія.

«5х5» вирішив розглянути шанси всіх чотирьох претендентів на отримання «мундіалю».

Іран – 35 %. Футзал в Ірані є дуже популярним видом спорту. Збірна цієї країни є гегемоном чемпіонату Азії, в якому іранці перемагали вже близько десяти разів. Окрім того, іранський футзал високо котується у світі. Не будемо забувати, що збірна Ірану на чемпіонаті світу в Колумбії здобула бронзові медалі, обігравши перед тим збірну Бразилії на чолі з легендарним Фалькао. Також неможливо не відзначити, що один з найкращих футзалістів Ірану, Хосеїн Тайєбі, захищає кольори казахстанського «Кайрату» – далеко не останньої команди у футзальній Європі. До того ж, в Ірані у розвиток футзалу вкладаються серйозні кошти, і наразі цей вид спорту цілком реально змагається за звання спорту № 1 з великим футболом. А проведення чемпіонату світу тільки підсилить позиції футзалу в Ірані.

Японія – 35 %. Мабуть, головний конкурент Ірану і, мабуть, головний фаворит у гонитві за правом приймати у себе чемпіонат світу. Про те, що саме Японія може прийняти наступний «мундіаль», говорили ще у 2016 році. Але тоді ця інформація так і не знайшла свого офіційного підтвердження. Футзал у Японії є одним з популярних видів спорту, а ще більшу популярність він здобув тоді, коли у 2009 році в цю країну приїхав легендарний Рікардіньо, який пограв за команду «Нагоя Оушенз». На міжнародному рівні японський футзал високо котується. Окрім того, немає сумнівів у тому, що японці зможуть якісно підготуватись до проведення «мундіалю», і там буде все на найвищому рівні – від інфраструктури до атмосфери на трибунах. Однак, є одне «але» – у 2020 році Токіо прийматиме Літні Олімпійські Ігри. А два таких великих форуми віддавати одній країні в один рік – це, погодьтесь, не зовсім зрозумілий хід. І це, мабуть, єдиний мінус для Японії. Хоча якщо в рамках ОІ-2020 дебютує футзал, то японські вболівальники все-таки не залишаться без свята. А футзальний «мундіаль» тоді можна віддати іншій країні, чи не так? Проте, з іншого боку – якщо Японія, окрім Олімпійських Ігор, прийматиме ще і футзальний чемпіонат світу, то чомусь не виникає сумнівів, що ця країна зможе якісно організувати обидва форуми.  

Литва – 25 %. Єдиний представник Європи серед чотирьох претендентів. І для більшості країн (не тільки європейських) Литва була би ідеальним варіантом. Ця країна знаходиться практично в центрі Європи, до неї можна легко дістатися. Окрім того, там дуже непогана розв’язка між трьома містами, які теоретично зможуть прийняти матчі «мундіалю» – Вільнюсом, Каунасом та Шауляєм. І в кожному з цих міст є арена на 10000 глядачів. А враховуючи той факт, що наразі у Литві поступово починають приділяти футзал та розвивати його (недарма ж вони запросити очолити національну збірну відомого українського тренера Євгена Ривкіна), маємо багато плюсів на користь саме Литви, яка поки що не є такою футзальною країною, як ті ж самі Іран та Японія. Однак, литовці прагнуть прогресувати та вивести футзал у своїй країні на високий рівень. І проведення «мундіалю» дало би ще більш серйозний поштовх для цього.

Нова Зеландія – 5 %. Ця країна виглядає явним аутсайдером серед претендентів. І цьому є кілька пояснень. По-перше – Нова Зеландія, за великим рахунком, поки що не може похвалитись чимось серйозним у футзалі. По-друге – незручність для команд. Навіть до Японії, мабуть, зручніше буде долетіти, ніж до Нової Зеландії. І це, в принципі, основні фактори, які вплинуть на негативний для новозеландської футзальної спільноти результат. Тому, навряд чи можна чекати на перемогу Нової Зеландії. Хоча від ФІФА можна всього чекати.

Отже, такий наш розклад шансів кожного з претендентів на здобуття права приймати у себе чемпіонат світу з футзалу 2020 року. Але остаточне рішення ФІФА ми дізнаємось 26 жовтня.   

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: ФІФА

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.