Хоч у Запоріжжі зустрічались аутсайдери нинішнього чемпіонату Екстра-ліги, та для обох команд – і для «АРПИ Запоріжжя», і для «ІнБев/НПУ» очна зустріч була принциповою. Річ у тім, що суперники по цій грі давно не радували своїх шанувальників хорошими результатами. І якщо у «АРПИ Запоріжжя» були бодай би чотири пункти, які дозволяли посідати дев’яту сходинку, то у «пивоварів» поки що були тільки поразки (якщо не враховувати поєдинок проти «ХІТа», в якому підопічні Валерія Директоренка перемогли, але той результат вже не мав якогось турнірного значення). До того ж, гості, мабуть, хотіли спробувати взяти реванш за принизливі 0:5 у рамках Кубку ліги. І вже на 1-й хвилині гри Карбула втілив плани гостей щодо реваншу в гол. Такий розвиток подій явно не входив у плани господарів майданчику. Це вони довели, швидко відігравшись завдяки голу свого капітана – Ессаргіні.

Такий обмін голами на старті поєдинку обіцяв інтригуючи продовження. Однак, якщо чесно, все вийшло не зовсім так, як це хотілося б бачити. Річ у тім, що у «АРПИ Запоріжжя» не зовсім «клеїлась» гра попереду. Хоча, звичайно, можна згадати два простріли від Моспана у напрямку Рижикова, які 17-й номер не зміг замкнути. Можна згадати небезпечні випади того ж Ессаргіні. Але візуально складалось враження, що «ІнБев/НПУ» виглядав трохи гостріше за суперників. Один тільки Карбула мав три реальні нагоди для того, щоб як мінімум оформити дубль. Окрім того, був активним в атаках «пивоварів» і Бакум. Але, незважаючи на всі намагання гостей, рахунок на табло Палацу спорту «Запоріжалюмінбуд» залишався нічийним.

Однак, через деякий час після поновлення гри «ІнБев/НПУ» вдруге вийшов уперед. Чеберяк «підкараулив» помилку гравців «АРПИ Запоріжжя» при переході від захисту до атаки і перехопив м’яч, після чого вивів Мороховця вже на порожні ворота – 1:2. І знову господарям майданчику довелось думати, як би швидше відігратись. Парадок полягав у тому, що і моментів для цього у підопічних Максима Павлюка практично не було. Однак, на 30-й хвилині стався епізод, який можна було би вважати одним з ключових у грі. Під час атаки запорожців м’яч влучив у руку «пивовару» Войтку. А оскільки справа була у штрафному майданчику «ІнБев/НПУ», то арбітри одразу призначили пенальті. Огністий чітко виконав 6-метровий та зрівняв рахунок у зустрічі. А за кілька миттєвостей «АРПИ» вже вийшов уперед. Класна комбінація, яку розпочав Йапарама та продовжив Огністий, завершилась голом Ессаргіні, який оформив дубль. Так рахунок став 3:2 на користь «АРПИ Запоріжжя» і тепер вже гостям довелось думати, як відігрались.

Забивши третій гол, підопічні Максима Павлюка вирішили віддати ініціативу суперникам, щоб мати можливість пограти на контратаках. Більше того – іноді самі «пивовари» робили своїм візаві «подарунки», після яких рахунок міг зрости у геометричній прогресії на користь «АРПИ». Однак, Есаргіні та компанія пробачали своїх опонентів. Натомість, підопічні Валерія Директоренка намагались знайти шпарину у володіннях Гурка, однак той не хотів пропускати втретє. Але коли вже часу ставало менше, і, мабуть, Директоренко вже подумки був готовий випускати п’ятого, рахунок таки став 3:3. Бакум застав Гурка зненацька своїм дальнім ударом, а голкіпер, який був закритий і своїми, і чужими гравцями, не зміг належним чином зреагувати.

На цьому неприємності для Гурка не закінчились. Скоро в одному з епізодів він зіткнувся зі своїм же гравцем (Будіним) і не зміг продовжити гру. У воротах «АРПИ Запоріжжя» з’явився Васильченко, якому судилося стати героєм останніх хвилин. Так, в одному з епізодів він вчасно зреагував на простріл з правого флангу, не давши його замкнути суперникам, які вже знаходились на «п’ятачку». А за 0,1 секунди Васильченко врятував «АРПИ Запоріжжя» від неприємностей, а конкретно – потягнув удар Чеберяка, після якого м’яч летів у ствір воріт запорожців Таким чином, можливо, голкіпер господарів зміг зберегти нічию для своєї команди.

Втім, є така думка, що нічия може влаштовувати обидві команди, які бодай би так змогли перервати свої серії поразок (а «ІнБев/НПУ», до того ж, записав до свого активу перший заліковий бал у сезоні). Хоча з іншого боку ми розуміємо, що і «АРПИ Запоріжжя», і «ІнБев/НПУ» прагнули більшого.

«АРПИ Запоріжжя» (Запоріжжя) – «ІнБев/НПУ» (Житомир/Київ) – 3:3
Голи:
Ессаргіні (5, 31), Огністий (30 – з 6-метрового) – Карбула (1), Мороховець (25), Бакум (37)

«АРПИ Запоріжжя»: Гурко (Васильченко, 38) – Ессаргіні, Йапарама, Оліщук, Огністий – Конлращенко, С. Моспан, Рижиков, Трубаров – Леміш, Бойченко, Будін
«ІнБев/НПУ»: Біров – Войток, Карбула, Литвиновський, Смоловик – М. Чеберяк, Мороховець, Бакум, Директоренко – Яблонько
Попередження:  Трубаров (24) – Карбула (23), Войток (30)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Сергій ЛЕВИЦЬКИЙ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.