У Києві стартував Всеукраїнський фінал п’ятого сезону Шкільної футзальної ліги України. У рамках першого ігрового дня були зіграні поєдинки групового раунду. Спочатку були зіграні поєдинки у Групі Пилипа Орлика, а після цього свої стосунки на паркеті спорткомплексу ЦСК ЗСУ з’ясовували колективи, які потрапили до Групи Петра Сагайдачного. Пропонуємо Вашій увазі результати матчів першого ігрового дня.
Група Пилипа Орлика
Чинні чемпіони ШФЛУ, школярі з Івано-Франківська, буквально одразу розпочали показувати своїм столичним опонентам, що саме вони є фаворитами першої гри Всеукраїнського фіналу. Принаймні, на старті гри прикарпатці мали дві більш-менш непогані нагоди для взяття воріт «Мілленіуму». Однак, столичні юні футзалісти скоро теж відповіли своїм випадом, який цілком реально міг призвести до голу. Та все-таки згодом ігрова перевага івано-франківців почала вимальовуватись все більше. І це призвело до того, що за три хвилини до перерви наставник киян Олександр Лупка взяв тайм-аут. Після нього гра пішла на зустрічних курсах. Але наприкінці першого тайму гравці ЗОШ № 10 все-таки були ближчими до «голу в роздягальню». Та перша половина гри не принесла голів.
У другому таймі складалось таке враження, що господарі майданчику грали трохи сумбурно. Цим івано-франківці могли би цілком реально скористатись. І це, зрештою, сталося на 15-й хвилині, коли після затяжної атаки Шестак все-таки відкрив рахунок. А вже за хвилину Романюк, опинившись на хорошій позиції для удару, зміг подвоїти перевагу прикарпатської команди. Трохи згодом рахунок міг би стати 3:0 на користь ЗОШ № 10, але перед цим був зафіксований фол з боку івано-франківців. Але наприкінці поєдинку Романюк все-таки зміг зробити перевагу своєї команди ще більшою, а заодно і оформив дубль. До честі киян, вони все-таки намагались на останній хвилині зустрічі забити «гол престижу», але зробити це «Міленіуму» не судилось. Отже, фаворити стартували з перемоги.
ЗОШ № 10 (Івано-Франківськ) – Гімназія «Міленіум» № 318 (Київ) – 3:0
Голи: Шестак (15), М. Романюк (16, 19)
Буквально перша атака чернігівської команди завершилась голом у ворота рівнян – відзначився Пінський. Хоча, заради справедливості, відзначимо, що тут не обійшлося без грубої помилки воротаря та капітана НВК № 19 Соботюка, яка і призвела до голу. Ясна річ, що після цього рівняни пішли відіграватись. Вони намагались створювати небезпеку біля чужих воріт, і треба сказати, що подекуди їм буквально не вистачало останнього точного удару для того, щоб забити. Але водночас відзначимо, що і чернігівські юні футзалісти не барилися з відповіддю. Більше того – на 7-й хвилині Гаврилей подвоїв перевагу сіверян. І тільки після цього рівнянам все-таки вдалося відквитати один гол завдяки зусиллям Пятайчука. Одразу ж гравці НВК № 19 намагались зрівняти рахунок. Однак, останнє слово у першому таймі було за чернігівцями, а конкретно – за Приступою, який зробив рахунок 3:1.
Другий тайм розпочався з того, що хороший момент мав Шевчук, але не зміг переграти голкіпера сіверян. Натомість, чернігівці відповіли своєю нагодою у виконанні Приступи. Тим не менш, було видно бажання рівнян грати першим номером. Однак, незважаючи на це, забити змогли все-таки представники Чернігова – це Приступа оформив дубль. До того ж, його удар вийшов трохи несподіваним та цікавим – це неможливо передати словами. Втім, як би там не було, а гра продовжилась за таким же сценарієм: рівняни намагались більше атакувати, бо в них вже не було вибору, а чернігівці непогано грали на контратаках. І ці випади здебільшого завершувались ударами по воротах Соботюка. Особливо старався Приступа, який явно хотів оформити хет-трик. Однак, до кінця гри йому це зробити так і не вдалося.
НВК № 19 (Рівне) – Чернігівський колегіум № 11 (Чернігів) – 1:4
Голи: Пятайчук (8) – Пінський (1), Гаврилей (7), Приступа (10, 16)
Враховуючи те, що і чернігівці, і івано-франківці виграли свої стартові поєдинки, то їх очна зустріч фактично була поєдинком за перше місце у Групі Пилипа Орлика. А саме воно могло би дати перепустку до півфіналу. Тому, на кону фактично був вихід з першого місця.
Активніше гру розпочали івано-франківські футзалісти. Вони мали забивати вже на початку поєдинку, але вигідний момент не використав Бугай. Втім, це не завадило прикарпатцям надалі більше грати першим номером, Тому, не дивно, що саме вони відзначились на 5-й хвилині. Це зробив Шестак. Після цього сіверяни активізувались та почали шукати ключі до воріт Єрмохіна. Перш за все, чернігівська команда шукала Приступу, який був активним попереду та намагався чіплятися за кожний м’яч. Але забити у першому таймі йому не вдалося. Натомість, це зробив Гаврилей, який і зрівняв рахунок. Однак, незадовго до перерви своє вагоме слово сказав ВладиславРоманюк, який своїми двома голами вивів ЗОШ № 10 знову вперед.
По такій грі чернігівцям після поновлення поєдинку нічого не залишалось, окрім як намагатись йти вперед, аби відігратись. Однак, гол Бугая, який зробив рахунок 4:1 на користь ЗОШ № 10, трохи переробив усі плани сіверян. Більше того – трохи згодом Бугай взяв участи у ще одній результативній атаці, ставши фактичним асистентом для Івасюка. А трохи згодом на авансцену вийшов Мирослав Романюк, який оформив дубль. І це вже – 7:1. По такому ходу подій сіверянам не допоміг навіть взятий тайм-аут. Хоча варто відзначити, що у кількох епізодах і для Єрмохіна знайшлась робота. Однак, голкіпер ЗОШ № 10 грав надійно. А його партнери по команді тим часом намагались збільшити перевагу в рахунку. Однак, до фінальної сирени, незважаючи на всі зусилля при карпатців, рахунок більше не змінювався.
ЗОШ № 10 (Івано-Франківськ) – Чернігівський колегіум № 11 (Чернігів) – 7:1
Голи: Шестак (5), В. Романюк (10, 10), Бугай (13), Івасюк (14), М. Романюк (16, 16) – Гаврилей (8)
Цікава деталь: поки у Києві гомоніли баталії першого ігрового дня Всеукраїнського фіналу ШФЛУ, у Рівному місцевий «Кардинал» грав поєдинок чергового туру Екстра-ліги проти київського «ХІТа». А поки на майданчику ЦСК ЗСУ, де зазвичай свої домашні матчі грає «ХІТ», грали інші представники Києва та Рівного, а саме – фіналісти ШФЛУ.
Господарі майданчику протягом першого тайму виглядали активнішими за своїх візаві. І для голкіпера рівнян Соботюка частенько знаходилась робота. Але воротар та капітан НВК № 19 неодноразово виручав своїх партнерів. За ці змарновані моменти рівняни могли покарати своїх суперників після екватору першого тайму. Вони створили кілька непоганих атак, але жодна з них так і не завершилась взяттям воріт киян. Натомість, столична команда все-таки змогла наприкінці першого тайму змусити капітулювати Соботюка. Гресько своїми двома голами змусив капітулювати голкіпера рівненської команди, чим забезпечив «Міленіуму» більш-менш комфортну перевагу.
Рівняни намагались на початку другого тайму більше грати на м’ячі. В одному з епізодів вони навіть могли забити, але Борисенко зміг в останній момент зреагувати на удар Лащука. Але трохи згодом «Міленіум» перехопив ініціативу та почав створювати свої небезпечні нагоди. Але Соботюк рятував свою команду та залишав її у грі. І по ходу другого тайму таких небезпечних моментів біля воріт Соботюка ставало більше. Але більше рівняни у цій грі не пропускали. Так само як і не забивали. Таким чином, кияни перемогли з рахунком 2:0.
НВК № 19 (Рівне) – Гімназія «Міленіум» № 318 (Київ) – 0:2
Голи: Гресько (8, 9)
І одразу ж після програного киянам поєдинку, рівнянам довелось грати проти лідера Групи Пилипа Орлика – івано-франківської ЗОШ № 10. Незважаючи на свій статус і фактично заброньовану путівку до півфіналу, івано-франківці не хотіли розслаблятись. Було видно, що вони хотіли здобути максимум очок у своїй групі. І ці плани прикарпатців вже на 3-й хвилині підтвердив Мирослав Романюк. Такий розвиток подій явно не входив у плани рівнян, але проблема в тому, що вони не могли на це відповісти своїм голом у ворота Єрмохіна. Натомість, івано-франківці продовжували тиснути на ворота Соботюка та створювати моменти. Дуже класну нагоду мав Бугай, але голкіпер рівнян врятував свою команду. Тим не менш, вже у наступному епізоді Соботюк був змушений витягати м’яч з сітки власних воріт після влучного удару Івасюка. А незадовго до перерви Мирослав Романюк забив свій черговий м’яч і заодно зробив рахунок 3:0 на користь ЗОШ № 10.
А вже на початку другого тайму той-таки Мирослав Романюк зробив хет-трик, чим, схоже, зняв усі питання щодо переможця матчу. І тільки після цього рівнянам таки вдалося створити атаку, яку точним ударом зміг завершити Шевчук. Однак, це був один з небагатьох позитивних епізодів у рівненської команди, оскільки здебільшого гра йшла здебільшого на половині майданчику НВК № 19. І якби не Саботюк, то рахунок міг би стати більшим. А в деяких епізодах самі рівненські футзалісти виносили м’яч вже з порожніх воріт. На останніх секундах матчу Соботюк міг скоротити рахунок в матчі, але його удар зі штрафного виявився неточним.
Отже, ЗОШ № 10 прогнозовано стала переможцем Групи Пилипа Орлика. Відповідно, рівненська НВК № 19 посіла останнє місце у цьому квартеті.
ЗОШ № 10 (Івано-Франківьк) – НВК № 19 (Рівне) – 4:1
Голи: М. Романюк (3, 9, 12), Івасюк (7) – Шевчук (14)
В останньому матчі Групи Пилипа Орлика вирішувалась доля другого та третього місць у цьому квартеті. Відповідно, мало стати зрозуміло, хто зіграє у поєдинках за підсумкові 5-8 місця, а хто отримає право поборотись за медалі. Господарі майданчику зробили перший крок до мети вже на 3-й хвилині, коли у ворота чернігівців був призначений 6-метровий. До м’яча підійшов Рибак, але переграти голкіпера сіверян з «точки» він не зміг. Натомість, Рибак опинився перший на м’ячі та добив «круглого» у ворота. Цей гол, безумовно, вплинув на подальший розвиток подій. Кияни трохи більше атакували та тримали у напрузі чернігівську оборону. До того ж, столичні футзалісти уважно грали в обороні, і дуже велику увагу вони приділяли тому, щоб «ліквідувати» Приступу. І це їм, в принципі, вдавалося. А на 9-й хвилині Дячок подвоїв перевагу «Міленіуму» , чим збільшив шанси своєї команди на підсумкове друге місце у групі.
Другий тайм проходив цілком та повністю під диктовку столичних футзалістів. Вони створювали дуже багато моментів біля воріт сіверян. Але всі ці нагоди не втілювались у голи. І тільки незадовго до фінальної сирени Дячок все-таки зробив рахунок 3:0 на користь киян. Цей гол забезпечив «Міленіуму» не тільки перемогу в матчі, а і вихід до півфіналу.
Чернігівський колегіум № 11 (Чернігів) – Гімназія «Міленіум» № 318 (Київ) – 0:3
Голи: Рибак (3, 18), Дячок (9)
На 3-й хвилині Рибак (гімназія «Міленіум» № 318) не реалізував 6-метровий (воротар)
Група Петра Сагайдачного
Груповий етап у Групі Петра Сагайдачного розпочався поєдинком між минулорічним фіналістом ШФЛУ, командою СЗОШ № 54, та кам’янець-подільським НВК № 14. Незважаючи на те, що команда з Дніпра вважалась фаворитом цієї зустрічі, гравці з Хмельниччини на старті гри мали кілька непоганих нагод біля воріт Столенка. Однак, ворота дніпровців залишались «сухими». Хоча іноді здавалось, що рахунок вже мав би бути відкритий. Команда з Дніпра почала відповідати своїми моментами ближче до середини першого тайму. І це дозволило їй вирівняти ситуацію на майданчику. Більше того – вже після екватору першої половини зустрічі дніпровці вже самі почали створювати більше моментів у чужих воріт. Але за підсумками першого тайму жодній з команд так і не вдалося відзначитись бодай би голом.
А вже на 13-й хвилині гри, тобто, практично на початку другого тайму, представники Хмельниччини змогли відкрити рахунок – відзначився Бондарчук. Фактично по такій грі у команди з Кам’янця-Подільського вже виникла певна психологічна перевага. Дніпровцям тепер нічого не залишалось, окрім як йти вперед та відіграватись. Однак, у СЗОШ № 54 атакувальні дії не доходили до логічного кінця. Натомість, у НВК № 14 в цьому плані все було трохи краще. Наприкінці другого тайму подоляни змогли ще двічі вразити ворота Столенка. Результат – перемога НВК № 14 з рахунком 3:0, яка теоретично могла би вважатись несподіванкою, але якщо згадати перебіг гри, то її підсумок виглядає цілком логічним.
НВК № 14 (Кам’янець-Подільський) – СЗОШ № 54 (Дніпро) – 3:0
Голи: Боднарчук (13), Федоров (17), Дудницький (18)
Поки краматорський «Авангард» у Слов’янську боровся за чемпіонство Першої ліги, школярі краматорської ЗОШ № 35 починали турувати собі шлях до півфіналу ШФЛУ. Щоправда, не варто забувати, що таку мету мали і вихованці первомайської ЗОШ № 4. Тому, можна було очікувати на те, що гра буде більш-менш рівною.
І дійсно – по ходу першого тайму обидві команди практично ні в чому не поступались одна одній. Вони майже порівну володіли м’ячем (принаймні, так виглядало візуально), створили майже однакову кількість моментів. Тому, в будь-який момент шальки терезів могли схилитись то в один, то в інший бік. Хоча здавалось, що більш небезпечні нагоди були у школярів з Первомайська. Але наприкінці першого тайму трохи більше пощастило краматорчанам, які змогли забити «гол у роздягальню».
На це ЗОШ № 4 відповіла «голом з роздягальні» у виконанні Кучеренка. Такий перебіг подій змушував обидві команди фактично розпочинати все спочатку. Але водночас було зрозуміло, що навряд чи хтось погодиться на нічию. Тому, тут вже на перший план виходили боротьба нервів та вміння не помилятись, адже кожна помилка могла стати фатальною. Зрештою, на 16-й хвилині це призвело до того, що Задорожний вивів команду з Первомайська вперед. І цей гол, як виявилось потім, став переможним.
ЗОШ № 35 (Краматорськ) – ЗОШ № 4 (Первомайськ) – 1:2
Голи: Христимський (10) – Кучеренко (12), Задорожний (16)
Після перемоги над краматорчанами на вихованців ЗОШ № 4 чекав ще один матч. Цього разу в якості суперника у «фіолетово-білих» був НВК № 14. І тут було цікаво подивитись на те, чи вистачить сил у команди з Первомайська на ще одну перемогу, чи все-таки подоляни здобудуть ще три очки. Перебіг першого тайму показав, що результат цілком реально може бути на користь НВК № 14. Принаймні, це було видно по двом голам, які подоляни забили ще до екватору першої половини зустрічі, а також по тим моментам, які були створені вже після того, як рахунок став 2:0. Але варто віддати належне команді з Первомайська, яка не знітилась. Незадовго до перерви гравці ЗОШ № 4 створили кілька дуже хороших моментів, але вони так і залишились нереалізованими.
«Фіолетово-білі» продовжили грати у тій же манері, що і наприкінці першого тайму. І це скоро принесло свої плоди – Вашлевський відквитав один гол. Це взяття воріт надихнуло первомайців на подальші спроби пошуку слабких місць в обороні НВК № 14. І це неодноразово могло призвести до зміни рахунку на табло спорткомплексу ЦСК ЗСУ. На 16-й хвилині так і сталося – той же Вашлевський оформив дубль. Здавалося, що після цього ЗОШ № 4 зможе навіть замахнутись на перемогу. Однак, іншої думки були гравці з Кам’янця-Подільського. Поки первомайці ще переварювали здобуту поточну нічию, Боднарчук зміг вивести НВК № 14 вперед. І це, мабуть, стало несподіванкою для первомайців. А за кілька миттєвостей Тюхтій встановив остаточний результат – 4:2 на користь НВК № 14.
НВК № 14 (Кам’янець-Подільський) – ЗОШ № 4 (Первомайськ) – 4:2
Голи: Ратавський (3), Боднарчук (4, 18), Тюхтій (17) – Вашлевський (13, 16)
Юні футзалісти з Дніпра з перших хвилин взяли ініціативу в свої руки, і це могло одразу відбитись на результаті. У СЗОШ № 54 було кілька хороших моментів для взяття воріт Орлова, однак, на щастя для представників Донеччини, рахунок не був відкритий. Краматорчанам знадобився деякий час для того, щоб перевести гру ближче до чужих воріт. Однак, якщо біля воріт Столенка і виникали якісь моменти, то не завжди вони були надто гострими. Так команди і грали надалі, тому не дивно, що перша половина зустрічі голів не принесла.
Початок другої 10-хвилинки краматорчани спробували залишити за собою. Однак, забити «гол з роздягальні» їм н вдалося. Це, в принципі, могло зіграти на руку дніпровцям. Але вони цим не скористались. І це призвело до того, що гра поступово ставала обопільно гострою. Тому, в будь-який момент рахунок міг відкритись. І це все-таки сталося. На 19-й хвилині краматорські школярі провели класну контратаку, яка завершилась точним ударом Судакова. Дніпровці тут же кинулись відіграватись, але за той час, який залишився до фінальної сирени, їм так і не вдалося врятувати гру.
ЗОШ № 35 (Краматорськ) – СЗОШ № 54 (Дніпро) – 1:0
Гол: Судаков (19)
Попередження: Скотаренко (14)
З хорошими емоціями виходили на гру проти лідера Групи Петра Сагайдачного вихованці ЗОШ № 35. Вони хотіли завершити свої виступи на груповому етапі Всеукраїнського фіналу перемогою. І по ходу першого тайму було видно, що представники Донеччини зовсім не проти підтвердити це бажання реальними справами. Однак, незважаючи на відносно непогані атаки, у «помаранчевих» не було завершення своїх дій біля чужих воріт. Щоправда, варто сказати, що і подоляни не відсиджувались у захисті. Більше того – їм вдалося відкрити рахунок на 7-й хвилині. І це, звісно, дало новий виток інтриги у даному матчі. Тепер краматорчанам треба було відіграватись, але до кінця першої половини зустрічі їм так і не вдалося зрівняти рахунок.
Гра суттєво загострилась у другій половині гри ситуація складалась таким чином, що крамататорчанам, якщо вони хотіли потрапити до півфіналу, то їм треба було вигравати. Це, мабуть, розуміли і самі представники Донеччини. Тому, вони намагались тиснути на своїх опонентів. І цей тиск приніс свої результати в середині другого тайму, коли «помаранчевим» вдалось вийти вперед. Рахунок 2:1 зализав команді з Краматорська непогані шанси на вихід у півфінал. Тепер їй треба було бодай би втримати цей результат. Але тут же гравці НВК № 14 почали шукати шляхи до воріт Орлова, щоб зрівняти рахунок. Тепер вже вони намагались тиснути. І за 44 секунди до кінця поєдинку подолянам таки вдалося зрівняти рахунок завдяки голу Федорова. А за 5 секунд до фінальної сирени у ворота ЗОШ № 35 був призначений пенальті, який реалізував той же Федоров. І цей гол фактично вибив краматорчан з боротьби за основний півфінал.
НВК № 14 (Кам’янець-Подільський) – ЗОШ № 35 (Краматорськ) – 3:2
Голи: Боднарчук (7), Федоров (20, 20 – з 6-метрового) – Матвієнко (15), Судаков (16)
Попередження: Федоров (10) – Ісаченко (5), Орлов (20)
Для того, щоб зберегти шанси бодай би на друге місце у своїй групи, команді СЗОШ № 54 треба було двічі забивати і, бажано, не пропускати. Але у первомайців теж були свої задачі. Тому, для обох команд ця гра була дуже важливою. Але її початок був далеко не на користь СЗОШ № 54, адже команда з Первомайська візуально виглядала трохи краще. Більше того – первомайці були трохи гострішими за суперників. І це мало би стати дзвіночком для дніпровців. Однак, «червоно-чорні» цей дзвіночок не почули, за що і були покарані голом Кучеренка наприкінці першого тайму. І це виглядало як мінімум логічно.
А на самому початку другого тайму Кучеренко зробив дубль. І цим він наближав не тільки перемогу своєї команди, а й остаточний крах команди СЗОШ № 54. Тепер дніпровцям довелось думати про те, як би спробувати бодай би зрівняти рахунок. Але спочатку їм треба було змиритися з думкою, що вони вже програють 0:2. А коли «червоно-чорні» це зрозуміли, то пішли відіграватись. І вже після екватору другого тайму Підюменко зміг відіграти один м’яч. Він же трохи згодом міг оформити дубль. Взагалі відчувалось, що після забитого голу дніпровці зможуть бодай би зрівняти рахунок. І це на 18-й хвилині зробив Сотніков. Такий хід гри був повністю на руку СЗОШ № 54, і Підюменку та компанії цілком до снаги було вирвати перемогу на останніх хвилинах гри. Однак, зробити це дніпровським школярам не вдалося. І фінальна сирена зафіксувала першу і єдину нічию за підсумками всього групового етапу.
ЗОШ № 4 (Первомайськ) – СЗОШ № 54 (Дніпро) – 2:2
Голи: Кучеренко (8, 11) – Підюменко (16), Сотніков (18)
Попередження: Кучеренко (9), Рибак (15), Задорожний (16) – Сотніков (8), Фішер (8)
Таким чином, стали відомі пари команд у плей-оф ШФЛУ.
12 травня
Плей-оф за 5-8 місця
10.00. НВК № 19 (Рівне) – ЗОШ № 35 (Краматорськ)
10.30. Чернігівський колегіум № 11 (Чернігів) – СЗОШ № 54 (Дніпро)
Плей-оф за 1-4 місця
11.00. Гімназія «Міленіум» № 318 (Київ) – НВК № 14 (Кам’янець-Подільський)
11.30. ЗОШ № 10 (Івано-Франківськ) – ЗОШ № 4 (Первомайськ)
Матчі за місця.
12.00. Матч за 7 місце.
12.30. Матч за 5 місце.
13.00. Матч за 3 місце.
13.40. Фінал.
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»