Теоретично перед фінальним поєдинком за Кубок України «Будстар-НПУ» був фаворитом. Однак, обставини говорили про інше. По-перше – у киянок був переповнений лазарет. По-друге – через дискваліфікацію не змогла взяти участь у грі капітан «будстарівок» – Форсюк. І це, мабуть, була головна втрата столичної команди. У підсумку Костянтин Власенко був змушений у цій грі задіяти дуже обмежений склад. У «Ладомира», натомість, таких кадрових проблем не було. Однак, навряд чи хтось чекав на те, що команда з Володмира-Волинського зможе здобути другий за значимістю трофей в українському жіночому футзалі.

Проте, вже на старті гри «Ладомир» показав, що готовий чинити опір «будстарівкам». Принаймні, вони абсолютно не знітились після того, як киянки одразу пішли у наступ. Хоча, можливо, десь спортивне щастя було на стороні волинянок, адже у їх опоненток були непогані моменти, які, щоправда, змарнували Козаченко та Шульга. Більше того – «ладомирівки» не знітились навіть після того, як «Будстар-НПУ» повів у рахунку на 4-й хвилині завдяки голу Соломахи, яка, до речі, вивела свою команду з капітанською пов’язкою. Підтвердженням того, що футзалістки «Ладомира» непогано підготувались до фінального поєдинку став гол у виконанні Перевізник, який був забитий за кілька миттєвостей після цього.

Також варто зазначити, що «ладомирівки» по ходу першого тайму часто застосовували високий пресинг, і складалось враження, що футзалістки «Будстар-НПУ» не були готовими до цього. Але якщо дивитись на це з тактичної точки зору, то враховуючи те, що «будстарівки» фактично грали однією четвіркою, то такий хід мав право на життя. Але водночас досвід столичних футзалісток допомагав їм не тільки виходити з цього високого пресингу, а і подекуди створювати непогані моменти біля воріт Вальчук. І треба зазначити, що по ходу першого тайму підопічні Костянтина Власенка неодноразово могли знову вийт вперед, але м’яч у ворота «Ладомиру» не йшов. Зате волинянки наприкінці першої 20-хвилинки змогли ще двічі забити у ворота Митрофанської. Спочатку Гирин на 18-й хвилині пробила у дальній кут воріт «Будстар-НПУ», і м’яч від стійки влетів у ворота. А незадовго до сирени на перерви у воротах Митрофанської «розписалась» Кузьмич, яка зробила рахунок 3:1 на користь «Ладомира».

Таке становище змушувало киянок більше атакувати у другому таймі. Підопічні Костянтина Власенка здебільшого робили ставку на дальні удари, які виконували зазвичай або Соломаха, або Матвійчук. Однак, або ці удари були неточними, або ж з ними знаходила собі раду Вальчук. Розуміючи, що щось треба змінювати, киянки вже на 25-й хвилині почали грати вп’ятьох. Але розіграш зайвого також не приносив дивідендів. До того ж, іноді «ладомирівки», аби їх суперниці не мали можливості грати з п’ятим, знову почали застосовувати високий пресинг.

А на 31-й хвилині рахунок став 4:1 на користь «Ладомиру». Це Гирин оформила дубль, змусивши капітулювати Ковальчук, яка у другому таймі захищала ворота «Будстар-НПУ». І тепер шанси «будстарівок» на те, щоб відігратись, стали практично мінімальними. Після цього підопічні Костянтина Власенка знову пішли вп’ятьох, але «ладомирівки» грамотно перекривали всі можливі зони для вдалого розіграшу зайвого. А коли на 36-й хвилині Кузьмич зробила рахунок 5:1, то стало зрозуміло, що навряд чи «Ладомир» вже випустить перемогу зі своїх рук. І хоча Козаченко наприкінці гри змогла двічі вразити ворота Вальчук, та цього виявилось замало для того, щоб врятувати матч.

На жаль, у цього поєдинку була неприємна кінцівка, адже в одному з епізодів Перевізник отримала травму після того, як проти неї сфолила Шульга. Представниця «Будстар-НПУ» отримала жовту картку, а авторка першого голу «Ладомира» в цій зустрічі не змогла дограти матч до кінця та порадіти перемозі разом з партнерками по команді. Тим не менш, фінальна сирена зафіксувала перемогу «Ладомира», який вперше у своїй історії завоював Кубок України.   

«Ладомир» (Володимир-Волинський) – «Будстар-НПУ» (Київ) – 5:3
Голи:
Перевізник (5), Гирин (18, 31), Кузьмич (20, 36) – Соломаха (4), Козаченко (37, 40)

«Ладомир»: Вальчук – Шайнюк, Перевізник, Гірин, Кревська – Кузьмич, Каверзіна, Аполоніна
«Будстар-НПУ»: Митрофанська (Ковальчук, 21) – Матвійчук, Шульга, Гриценко, Козаченко – Соломаха.
Попередження: Перевізник (38) – Гриценко (24), Шульга (40)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Павло КУБАНОВ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.