Стартовий поєдинок для віце-чемпіонів України серед ЗВО мав дати відповідь на те, наскільки харків’яни готові до поєдинків на новому для себе рівні. І не сказати, що у складі «каразінців» немає недосвідчених хлопців – можливості кожного з них, в принципі, відомі українським вболівальникам, особливо тим, які слідкують за вітчизняним студентським футзалом. Але тут вже інший рівень. І підопічним Віталія Чернишова, безумовно, треба було зробити все для того, щоб команда з університету Лейрія не змогла знайти якихось аргументів проти гри харків’ян.

Стартова четвірка харків’ян, в принципі, була прогнозованою. З перших хвилин вийшли Лебідь, Васильєв, Моспан та Абакшин. Тобто, можна було би сказати, що у «каразінців» вийшла «ураганівська» трійка, підсилена Васильєвим, але ж ми пам’ятаємо, що Моспан вже залишив «Ураган». Розрахунок на цю четвірку був пов’яханий з її вмінням створювати тиск на чужі ворота. Що стосується воротарської позиції, то вона була віддана Панішеву.

Старт гри був за португальцями, які мали кілька небезпечних моментів і могли цілком реально змусити Панішева капітулювати. Але щастя було на боці підопічних Віталія Чернишова. Харків’яни все-таки з відповіддю не забарились, і скоро проявили себе Лебідь та Абакшин, але їх удари лише призвели до кутових. Зрештою, це дозволило трохи вирівняти гру. Але згодом португальці стали більше володіти м’ячем, і в одному з епізодів могли відкривати рахунок, якби не Панішев. Піренейці продовжували і надалі більше бути на м’ячі. По такій грі харків’янам залишалося сподіватись на контратаки. І одна з них могла стати результативною: Лебідь віддав гостру передачу, але Моспану дещиці не вистачило, щоб її замкнути. Такий же темп тримала і друга четвірка,яка мала свій момент, проте удару Терентьєва не вистачило точності. А найбільш небезпечним моментом «каразінців» протягом цього відрізку часу був удар у виконанні Масленнікова, після якого м’яч поцілив у поперечину. Цей епізод позитивно вплинув на українську команду, яка почала грати більш активно. Відповідно, біля воріт команди з Лейрії стало більш гаряче. Це змусило тренерський штаб португальців брати тайм-аут, але згаданий тактичний хід не вплинув на активність «каразінців».

За такої гри єдиний мінус у грі підопічних Віталія Чернишова був у плані набору командних фолів. За п’ять з половиною хвилин до кінця першого тайму у харків’ян було чотири порушення, а у португальців – жодного. Таку ситуацію міг розрядити гол, але Васильєв, який вийшов на ударну позицію після пасу Абакшина, влучив у стійку. Щоправда, гол все-таки стався, але він був забитий у ворота ХНУ. Португальці змогли розіграти кутовий та довели справу до удару. І якщо Панішев з першим ударом впорався, то з добиванням від Тьяго Сімоеша – ні. Це сталося на 17-й хвилині. Харків’яни спробували відповісти. Зокрема, Лебідь пробивав здалеку, але не влучив у ворота. У відповідь на це португальці забили м’яч після стрімкої контратаки. Більше того – вони це зробили з відкладеним фолом, і це для «каразінців» було вже п’яте порушення. Тому, їм треба було грати обережніше, аби не привезти собі дабл-пенальті. На це Віталій Чернишов відреагував тайм-аутом, після якого Панасенко замінив Васильєва у першій четвірці. Незадовго до кінця першого тайму Абакшин міг відквитати один м’яч, але з його ударом впорався голкіпер португальців.

Васильєв повернувся у першу четвірку харківської команди на початку другого тайму. Можливо, це і деталь, однак, після поновлення гри «каразінці» встигли створити небезпечний момент біля чужих воріт. Щоправда, забити швидкий гол не вдалося. Тим не менш, підопічні Віталія Чернишова продовжували шукати щастя біля чужих воріт. Щоправда, при цьому в деяких епізодах, намагаючись не дати суперникам відповісти, привозили фоли. Але все-таки українці проводили більшу частину першої половини другого тайму в атаці та мали моменти для того, щоб бодай би для початку відквитати один м’яч. Однак, португальці гравці буквально лягали під кожний удар, щоб зберегти свої ворота у недоторканості.

Та все ж таки на 28-й хвилині харків’янам вдалося забити. Абакшин вийшов на побачення з голкіпером університету Лейрія Пауло Феррейрою та забив. За кілька миттєвостей той же Абакшин мав дві реальні нагоди для того, щоб ще раз відзначитись, але переграти Феррейру не зміг. Надія у харків’ян з’явилась тоді, коли у піренейці здобули до свого пасиву п’ятий фол. За це підопічні Віталія Чернишова покарали своїх візаві голом. Спочатку здавалось, що слобожанці невдало розіграли штрафний, однак Лебідь взяв ініціативу на себе і не прогадав – 2:2. Такий розвиток подій теоретично був на руку «каразінцям». Тепер треба було лише скористатися цією психологічною перевагою. Але португальці показали, що не збираються миритися з таким розвитком подій. Наочно це показали удари, після яких Панішеву доводилося вступати у гру. По такій грі будь-яка помилка мала стати фатальною. В одному з моментів харків’янам пощастило, коли Рафаель Рамос з вбивчої позиції не влучив у вже порожні ворота (Панішев тут вже був відіграний). Але потім підопічні Віталія Чернишова почали чинити серйозний тиск на ворота своїх португальських візаві. Однак, піренейці не тільки вистояли, а і змогли перевести гру ближче до чужих воріт. Як результат – знову Панішеву довелося виручати свою команду.

Але за півтори хвилини до кінця другого тайму «каразінцям» вдалось вийти вперед. Лебідь зробив прострільну передачу на «п’ятачок», а там Панасенко зміг замкнути цей пас – 3:2. Португальці тут же пішли з п’ятим, і перший же розіграш зайвого приніс результат – Рубен Ріту оформив гол у ворота Панішева, який не встиг належним чином прикрити ближній кут. На це харків’яни відреагували спокійно. Вони організували позиційну атаку, яку все-таки зміг втілити у гол Абакшин, оформивши, таким чином, дубль. Португальці знову пішли з п’ятим, однак цього разу їм не вдалося змусити Панішева капітулювати. Отже, 4:3 – перемога ХНУ ім. Каразіна.

Зазначимо, що у іншому матчі групи «D, в якій грає ХНУ ім. Каразіна, університет Осієка переміг опонентів з Ізраїлю з рахунком 5:1.

ХНУ ім. Каразіна (Україна) – Університет Лейрія (Португалія) – 4:3
Голи ХНУ ім. Каразіна:
Абакшин (2), Лебідь, Панесенко

Склад команди ХНУ ім. Каразіна: Панішев – Абакшин, Лебідь, Васильєв, Моспан – Пансенко, Терентьєв, Пугач, Масленніков.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.