Вже стало традицією, що новий сезон в українському футзалі стартує в перший тиждень вересня. І так само традицією вже став поєдинок за Суперкубок України, який і відкриває новий сезон. Але цей поєдинок за згаданий почесний трофей вже точно увійде в історію. Адже цей матч вперше в історії українського футзалу матиме свого титульного спонсора. Тому, і не дивно, що тепер поєдинок за перший трофей нового сезону називається «FAVBET-Суперкубок України». Сподіваємось, що це стане вагомим кроком для подальшого розвитку футзалу в Україні.

Що стосується самої першої офіційної гри сезону, то тут неможливо не згадати стосунки між «Продексімом» та «Ураганом» протягом сезону минулого. Тоді обидві команди поділили між собою два головних трофея. «Урагану» дістався Кубок України, а «Продексім» виграв чемпіонство. І, що цікаво, обидві команди стали володарями цих трофеїв за результатами очних домашніх поєдинків. Пам’ятаєте, як «Ураган» у рідному Івано-Франківську переміг «Продексім»? А пам’ятаєте реванш «мельників» на рідному паркеті, коли перемога або херсонців, або івано-франківців фактично дарувала комусь з них золоті медалі чемпіонату України? Можна, звичайно, згадати ще і фінал Кубку ліги, але в пам’яті більше закарбувались саме два вище згаданих матчі. І поєдинок за FAVBET-Суперкубок України теоретично має стати їх продовженням. Тому, сподіваємось, що це продовження буде цікавим, а сам матч стане шикарним початком нового сезону.

Що стосується обох команд, то обидві команди ніби-то підходять до очної зустрічі у гарному настрої. Щоправда, це, мабуть, більше стосується «мельників», які перемогли у передсезонному турнірі у Львові. «Ураган» же, вочевидь, розраховував на щось більше, ніж на третє місце за підсумками турніру в Польщі. Тим не менш, згадуючи попередній досвід, тобто – передсезонну підготовку підопічних Максима Павленка минулого року, можна сказати, що десь польський турнір і допоміг «драконам» майже одразу набрати потужний хід. Як буде цього разу? Подивимось, адже весь сезон ще попереду. Проте, якщо згадати, яке підсилення з’явилось у «драконів» протягом літнього міжсезоння, то можна стверджувати одне: «Ураган» явно має намір не дати «Продексіму» стати чемпіоном України вчетверте поспіль. А у херсонців цей намір, безумовно, є. Тому що вони теж дуже добре підсилились. І, виходячи з цього, буде цікаво подивитись на те, чиє підсилення на даний момент виглядає краще.

З одного боку – Максим Павленко привів в «Ураган» Радевича та Кузя, яких він добре знає по роботі в «Енергії». Плюс додайте сюди Мануйленка з «Кардинала». І тут цікаво буде подивитись на те, як Максим Михайлович буде робити четвірки своєї команди. У минулому сезоні тон задавав перший квартет, де були Федюк, Фаренюк, Когут та Кордоба. Так, друга четвірка у «драконів» теж була непогана, і там теж було, від кого чекати біди, зокрема від Лебедя та Абакшина. Тепер же прихід трьох далеко не останніх в українському футзалі гравців дасть наставнику «Урагану» можливість мати кілька варіантів бойових квартетів. Однак, щось автору цих строк підказує, що основна ставка все-таки робитиметься на першу «ланку», яка тепер, можливо, буде фактично «енергетичною». Чи буде так насправді – подивимось вже під час гри.

А з іншого боку – «Продексім», який має широку лавку запасних, і в цій команді кожний з гравців може вирішити долю гри. Додайте сюди і кадрове підсилення. Дмитро Сорокін – це досвідчений гравець, який з деякими гравцями «Продексіма» грав ще у харківському «Локомотиві». І якщо Сорокін та інші екс-«залізничники» згадають, як вони грали у «Локо», то це буде зайвим козирем у рукаві Хаві Родрігеса. Інший новачок команди з Херсона, Річард Давід, свого часу грав за угорську команду «Раба ЕТО Дьйор», яку тоді очолював Родрігес. Тобто, можна сказати, що іспанський спеціаліст знає можливості гравця збірної Угорщини, а також він знає, що Давід може дати «Продексіму». Що стосується ще одного новачка, іспанця Даніеля, то цей вихованець «Барселони» ще не має такого серйозного досвіду, як згадані Сорокін і Давід. Але ми знаємо, що іспанські футзалісти – технічні, можуть грати нестандартно. І у них хороша школа. Тому, для «Продексіма» це теж непогане підсилення. Сподіваємось, що Даніель зможе заграти у нашому чемпіонаті, і тоді ми зможемо оцінити його ігрові якості сповна.

Що стосується результату, то тут теж є кілька думок. З одного боку – команда, яка заб’є першою, безумовно, матиме перевагу над суперником. Особливо якщо це буде «Ураган». Адже ми пам’ятаємо, як у матчах минулого сезону «дракони» робили ставку на швидкий гол, щоб потім надалі збільшувати свою перевагу та грати за рахунком. Але «Продексім», вочевидь, буде до цього готовий. Якщо ж першими заб’ють підопічні Хаві Родрігеса, то ризикну висловити такий прогноз: «Ураган» піде відіграватись, але водночас це буде чудова нагода для «мельників» тікати у контратаки. А тікати там є, кому. Інша справа – чи зможуть херсонці реалізувати свій саме контратакувальний потенціал? Відповідь на це питання, вочевидь, мають дати представники воротарської бригади «Урагану». Хоча з іншого боку – у «Продексіма» також непогана бригада воротарів. Тому, в принципі, тут шанси в обох команд – 50/50.

Підсумовуючи все, що було сказано вище, хочеться зробити наступний висновок. Так, це буде перший офіційний матч сезону. І команди у цей самий сезон тільки входять. Однак, «літнього» футзалу від «драконів» та «мельників» не варто чекати – одразу піде суто кубкова «рубка» за перемогу. І переможе та команда, яка буде менше помилятись, а не та, яка заб’є першою.  

FAVBET-Суперкубок України
«Продексім» (Херсон) – «Ураган» (Івано-Франківськ)
7 вересня 2019 року. Черкаси. Палац спорту «Будівельник» – 13.00.

Арбітри: М. Подраний (Житомир), Л. Жиронкін (Київ), О. Гопка (Черкаси)
Хронометрист: М. Нечипуренко (Черкаси)
Спостерігач арбітражу: С. Кравцов (Київ)
ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ
Прогноз «5х5» – 3:2

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.