Наставник команди «ДЮСШ-Respect» (смт. Маневичі) Андрій Шевчук підбив підсумки минулого сезону, поділився враженнями від нововведень в форматі змагань, інші вікові групи та роботу з гравцями під час карантину.

– Андріє Савичу, розкажіть, будь-ласка, про чемпіонат України (U-13). Що вдалося чи не вдалося зробити?
– Одразу хотів би відзначити, що ще під час заявкової компанії чемпіонату України 2019-2020 р. р. (U-13) розцінювали участь у ньому як перевірку власних сил та можливостей, а також чи в правильному напрямку ми рухаємося, адже наша команда сформована, в основному, з гравців 2008-2009 року народження. Першочергово, ми планували брати участь у віковій категорії U-12, але так як чемпіонат України в даній віковій категорії не проводився, тому було прийнято спільне рішення грати у категорії U-13.

Дуже важливо в даній ситуації було правильно розставити пріоритети, а також пояснити своїм вихованцям, що їм доведеться змагатися з хлопчиками, які старші за віком, а, відповідно, всі фізичні та психологічні переваги будуть у суперників. Внесли в програму підготовки ряд товариських ігор з командами 2005-2006 року народження, більше часу на тренуваннях відвели на фізичну та тактичну підготовку.

Відверто кажучи, у чемпіонаті України нам більше вдалося, ніж не вдалося. Хоча ми і новачки на змаганнях такого рівня, лише другий рік беремо участь у чемпіонаті, однак пройшли до фінальної частини, стали єдиною командою, яка перемогла чемпіона України, команду «Гопри» з Голої Пристані. Зіграли шість матчів, у п’яти отримали перемогу, при цьому демонструючи непогану комбінаційну гру з великою кількістю яскравих та гольових моментів. 

– Цьогоріч формат проведення фінальної частини Чемпіонату України (U-13) зазнав змін. Розкажіть про ці зміни, а також сподобався чи ні Вам цей формат?
– Розширення фінальної частини до шістнадцяти команд – дуже цікаве і правильне рішення Комітету ДЮФ АФУ. Добротні футзальні колективи з своїми традиціями, ігровою філософією та тактичними напрацюваннями дають можливість і самим повчитися, і себе показати. Не стали виключенням і футбольні колективи, які, щоб заповнити зимову паузу, представили свої регіони у чемпіонаті з футзалу. Окремо хотів би відзначити чудову організацію та проведення фінальної частини, прекрасне висвітлення матчів та всіх результатів, а спортивний комплекс «BLACK SEA PSV» – це щось неймовірне.

– Як загалом оцінюєте рівень чемпіонату?
– Особисто для мене, то рівень чемпіонату росте. Це стосується не тільки вікової категорії U-13, але і U-15 та Юнацької Екстра-ліги (U-17). Команди демонструють хороший рівень підготовки, цікаву та змістовну гру, оригінальні розіграші та певні напрацювання. Одразу кидається в очі робота тренерів даних команд. Постійно стараюся слідкувати за такими футзальними школами, як «Ураган», КІВС «Енергія», «Іллічівець», ДЮСШ N4, «ІнБев», «ХіТ» (тут вже я зроблю ремарку: команда «ХІТ» (U-13), на жаль, не брала участі у чемпіонаті України серед своїх однолітків, натомість грала у чемпіонаті Волині. – А. Т.). Можу з впевненістю стверджувати, що рівень та якість дитячого футзалу і надалі буде рости, адже люди, які прививають дітям любов до футзалу, насамперед люблять його самі.

– Які команди Вам особисто сподобались під час фінальної частини, і чим? З ким було складніше за всіх грати?
– Скажу відверто, що легких ігор у фінальній частині у нас не було. Ще до початку фінального розіграшу групу «D» охрестили «групою смерті». Кожен матч на такому рівні вимагає максимальної концентрації та психологічної стійкості. Одна перевага, що додатково мотивувати та налаштовувати гравців на матчі не було потреби, так як кожен розумів власну відповідальність, насамперед, перед собою. І навіть коли ми перемагали з рахунками 7:0 та 6:1, то це були лише цифри на табло, які не в повній мірі відображали події на майданчику. Навіть наша гра – з рівненською ДЮСШ № 4, яку в чвертьфіналі ми програли з рахунком 5:3 – вона показала, що в плані психологічної підготовки і мені, і моїм підопічним є ще, над чим працювати. У кожній грі і з кожним суперником було важко.

Багато колективів сподобались на турнірі, і кожна команда заслуговує на хороші відгуки. Але я хочу відзначити команди «Іллічівець», «Чорне Море», «Ураган», ДЮСШ №4. Та найбільше мені сподобалася команда «Флагман» (Одеса). Команда демонструє швидкий, комбінаційний футзал з великою кількістю яскравих комбінацій та гольових моментів. З такою командою цікаво було грати, і такий футзал подобається глядачам.

– Під час однієї розмови з майстром спорту міжнародного класу Федором Пилипівим стосовно кращого гравця чемпіонату України (U-13), він одразу виділив Вашого гравця Назара Кузьмича (який і став у підсумку найкращим футзалістам фінальної стадії чемпіонату України серед 13-річних), і сказав, що в подальшому майбутньому це буде зірка українського футзалу. Яка Ваша думка?
– Назар приєднався до нашої команди одним з останніх. Проживав у селі Люблинець Ковельського району і займався футболом у місцевій ДЮСШ (тренер – Юрій Мазур). Ми Назара залучали лише на офіційні ігри, а коли у вересні 2019 року у Маневичах ми перейшли на інтернатну форму навчання, тоді батьки прийняли відповідальне рішення, і тепер Назар проживає, навчається, тренується та прогресує разом з командою (принаймні, так було до карантину).

Приємно, що його гру так високо оцінюють, і я не проти, щоб Назар виправдав ці дивіденди та зміг пограти на такому рівні, як Федір Пилипів. Звичайно, треба щоб зійшлося дуже багато факторів проте задатки в нього точно є. Ну, і, звичайно, щоб ніколи не забував що футзал – це є командна гра, і коли тебе виділять з інших, ніколи не потрібно забувати, що твій успіх – це і успіх твоїх колег по команді.

Буду дуже радий, якщо у Назара складеться професіональна футзальна кар’єра. 

Назар Кузьмич і Федір Пилипів

– Розкажіть, будь-ласка, про інші вікові категорії, які у вас є в клубі?
– У Маневицькій ДЮСШ на даний час футзалом займаються юнаки 2005-2006 р. н., 2007-2008р. н., 2009-2010 р. н., 2011 – 2012 р. н., а також дівчатка 2006 -2008 р. н. і молодші, а в структурі ГО «Футзальний клуб «Respect» – хлопчики та дівчатка 2009-2013 р. н.

– Як розвивається дитячо-юнацький футзал у Вашому регіоні?
– В останні роки на Волині спостерігається футзальний бум, і в цьому, насамперед, основна заслуга Асоціації футзалу Волині в особі Руслана Корпоша. З кожним роком кількість дитячих команд зростає, а, відповідно, і зростає рівень. У сезоні 2019/2020 р. р. у всіх вікових категоріях взяли участь майже 70 команд, при цьому його учасниками є і команди з інших областей, а саме «Ураган» (Івано-Франківськ), ДЮСШ № 4 (Рівне) та «ХІТ» (Київ). Прикро, що чемпіонат призупинено через карантин, проте маємо сподівання, що він все ж таки буде завершений.

– Чи є у Вашої команди меценати, які надають допомогу?
– Фінансування офіційних змагань ми отримуємо з районного бюджету. Приємно, що місцева влада постійно переймається проблемами дітей і на всіх рівнях намагається їх вирішити. Приємно, що підтримує нашу команду місцевий підприємець Олександр Жданов, а також керівництво ГО «футзальний клуб «Respect» в особі Андрія Ткачука, Сергія Воєводи, Озера Бірава, Андрія Новосада. Ну, і, звичайно, частина неофіційних змагань та турнірів фінансується батьками.

– Окрім чемпіонату України з футзалу, Ваша команда ще десь бере участь?
– Ми є постійними учасниками всіх футзальних змагань, які проводяться під егідою Асоціації футзалу Волині. Крім того, систематично виїжджаємо на турніри по Україні, а також у Польщу та Білорусь, і два рази на рік проводимо свої традиційні футзальні турніри. 

– Розкажіть про плани та цілі на наступний сезон.
– Як показав нам COVID-19, що планувати щось на тривалу перспективу є дуже небезпечно. Звичайно, ми сподіваємося на краще, і пріоритетними для нас змаганнями у новому сезоні будуть чемпіонат України та Кубок України у віковій категорії U-13, а також Кубок України U-14 та U-15. І, звичайно, змагання під егідою Асоціації футзалу Волині.

– Поділіться думками, що би Ви покращили в наступному сезоні у чемпіонатах та Кубках України? Також скажіть кілька слів про сайт Комітету ДЮФ АФУ, чого ще не вистачає на ньому?
– Формат проведення змагань цілком прийнятний, і наразі щось змінювати в ньому не став би.

Хотілося б, щоб чемпіонат України проводився у всіх вікових категоріях, а ще щоб для тренерів дитячих команд організовували різного роду навчання, тренінги з залученням провідних футзальних спеціалістів. Можливо, робити такі зустрічі виїзними з прив’язкою до центральних матчів FAVBET Екстра-ліги чи матчів національної збірної України.

Існування сайту зайвий раз показує, що Ви правильно рухаєтеся в напрямку розвитку дитячого футзалу. Дуже багато корисного матеріалу та відео. Приємно, що сайт працює і в умовах карантину. Дякую Вам за це.

– Як Ви працюєте з вихованцями під час карантину?
– Як і більшість тренерів, працюємо з дітьми дистанційно. Кожен з дітей отримав тижневий розклад та зміст тренувань, та виконує завдання вдома. Багато дітей діляться своїми відеозвітами тренувань.

– Ваші побажання нашим юним футзалістам, батькам та тренерам.
– Гравцям, тренерам та батька бажаю міцного здоров’я, з гарним настроєм вийти з карантину та продовжувати займатися улюбленою справою.

За матеріалами офіційного сайту КДЮФ АФУ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.