Головний тренер «Урагану» Максим Павленко в розмові з клубною пресслужбою розповів про початок тренувальних буднів після відпустки, участь у товариському турнірі ім. В. Водяна та кадрові зміни в команді.

– Максиме Михайловичу, як оціните стан хлопців після відпустки?
– Насамперед, дуже добре, що всі повернулися до роботи, без ушкоджень, всі здорові і сповнені бажання працювати. Приємно, що ми починаємо не з «нуля» – у гравців була домашня робота, і вони її виконали сповна.

– Підготовка складатиметься з трьох етапів, перший з яких пройде в Івано-Франківську. Розкажіть, над чим працюватимете під час першого етапу.
– На першому етапі, який триватиме до 5 серпня, будемо закладати фундамент функціональної підготовки на першу частину сезону. Для тренувань використовуватимемо всю наявну інфраструктуру на різному покритті – запланували роботу на піску, тренажерному залі, бігову роботу, тощо. Плануємо ще провести один спаринг, і наразі шукаємо команду, яка б погодилась зіграти, щоб нам обом було зручно в термінах.

– Другий етап підготовки передбачає участь у Міжнародному турнірі ім. В. Водяна. Як відомо, «Ураган» у ньому зіграє двома складами. Чим зумовлене таке рішення?
– Гра – це найкраще тренування, тому дуже дякуємо організатору цього турніру Ігореві Михайловичу Калініну, який дозволив нам приїхати двома командами. До початку турніру ми визначимось зі складами, але кожен з гравців отримає таку потрібну ігрову практику саме проти команди Екстра-ліги. Насамперед це стосується футзалістів «Урагану-2», які минулоріч виступали у Другій лізі. У них буде можливість показати себе, перевірити свої можливості. Безумовно провести чотири матчі на високому рівні піде їм на користь. В цілому, це хороший турнір, в якому братимуть участь топові команди України, а також планується участь команди з-за кордону, тому статус міжнародного зобов’язує поставитись до нього максимально серйозно.

Ми не ставимо за мету перемогти будь-якою ціною, а прагнемо перевірити нашу молодь в ігрових ситуаціях. Потім вже проаналізувати і думати далі, хто залишиться у першій команді, а хто буде в другій. На сьогоднішній момент ми ще не визначились зі складами, адже ще не зайшли в зал. Коли ми вже розпочнемо тактичну роботу у залі, тоді зможемо побачити хто як показує себе на конкретних позиціях, скомплектувати дві потужні команди для того, щоб гідно представити «Ураган» на цьому турнірі.

– Після повернення з Одеси розпочнеться заключний етап підготовки до нового сезону.
– 21-го серпня відбудеться матч за Суперкубок України, тому вже після турніру будемо готуватися безпосередньо до цієї гри, награвати склад. Хто буде у найкращому стані, найкраще проявить себе на тій чи іншій позиції, з тих хлопців будемо формувати склад. У кожній з четвірок буде новий гравець і потрібен час для того, щоб довести все до ладу, до автоматизму, знайти оптимальні зв’язки, які принесуть результат команді.

– Далі торкнемось теми кадрових змін. У міжсезоння команду залишили двоє гравців – Ярослав Лебідь та Микола Микитюк.
– Насамперед хочу від себе, гравців, керівництва клубу, від всіх подякувати Миколі та Ярославу, які, вже знаючи, що будуть змінювати клуб, до кінця залишилися професіоналами. Віддали всі сили заради перемоги команди в чемпіонаті, здобули звання чемпіона України і прийняли рішення йти іншим шляхом. Тому жодних претензій до них немає.

Перехід Микитюка в «Продексім» мав відбутись ще рік тому, але завдяки нашому президенту та розумінню Миколи, що потрібно ще на рік залишитись і допомогти команді, тоді вдалось домовитись про співпрацю. Стосовно Ярослава, то, мабуть, він шукав собі новий виклик, адже провівши три чудових сезони в Івано-Франківську, здобувши всі титули, які є в Україні, вирішив вибороти їх з іншою командою. Немає секрету в тому, що філософія розвитку «Урагану» та «ХІТа» і «Продексіма» дещо різняться. Ми створюємо умови в межах бюджету, розуміємо, що є друга команда, Академія, і не можемо виконати ті умови, які пропонують у цих клубах. Бажаємо гравцям здоров’я та втілення задумів в життя!

– Натомість угоди з «Ураганом» уклали троє новачків – Ілля Терентьєв, Микола ти Михайло Грицини. Чому зупинили свій вибір саме на них?
– Мені, як і гравцям, дуже приємно, що до нас приєднались такі потужні футзалісти як брати Грицини. Я знаю їх багато років – це сильні люди по життю, вони хочуть постійно вигравати, здобувати титули. Для них не існує важливих і неважливих тренувань, завжди віддаються на всі 100% та чудові люди в колективі. Ми з радістю їх приймаємо, з нетерпінням очікуємо на приїзд, адже надали їм трохи більше відпочинку – чемпіонат Білорусі завершився значно пізніше, ніж чемпіонат України. Дуже раді, що такі потужні гравці до нас приходять і приходять не на один рік. Впевнений, ми разом будемо здобувати нові трофеї та титули.

Щодо Іллі Терентьєва, то це молодий перспективний гравець, який зарекомендував себе у першості Екстра-ліги, як футзаліст з потужним ударом, хорошим баченням майданчика. Розуміємо, що йому до кінця не вдається бути стабільним і потрібен час для того, щоб він вийшов на новий для себе рівень. З Іллею ми поспішати не будемо, довіра до нього є, тож разом будемо працювати, виправляти помилки і рухатись далі, щоб з кожним днем ставати сильніше і покращувати свої індивідуальні та команді показники.

– Чи плануєте ще підписання нових виконавців?
– На сьогоднішній день ми завершили формування складу. В цілому, прагнемо, щоб кістяк залишився незмінним, і хочемо максимально долучити наших вихованців з «Урагану-2-КФВ», які будуть біля першої команди зростати, мужніти, ставати сильнішими і в найближчому майбутньому ставати повноцінними футзалістами «Урагану». Це наша мета, і ми прагнемо працювати так, щоб у нас в команді було якомога більше власних вихованців. Наразі до тренувального процесу долучили сімох футзалістів «дублю». Комусь не вдавалось раніше потрапити до «основи», і цього сезону разом з керівництвом вирішили, що їм потрібно довіряти і перевірити, як вони проявлять себе в тренувальному режимі саме першої команди.

За матеріалами офіційного сайту НФК «Ураган» (Івано-Франківськ)

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.