Головний тренер національної чоловічої збірної України Олександр Косенко дав характеристику майбутньому супернику нашої команди та розповів про зміни в її складі.

– Олександре Петровичу, вже цими вихідними збірна України проведе товариські матчі проти збірної Румунії. Як охарактеризуєте майбутнього суперника?
– Збірна Румунії – це команда якісного рівня з досить непоганим підбором гравців та бразильськими легіонерами у складі. Хоч, румуни не кваліфікувалися на чемпіонат світу, який зараз триває у Литві, та на Євро-2022, вони залишаються серйозною бойовою одиницею серед європейських збірних. Матчі з Румунією завжди складалися для нас досить непросто. Суперник пропагує технічний футзал. Очікую на цікаві поєдинки.

– Останні очні матчі складалися для нашої команди досить непростим чином. У рамках фінальної частини Євро-2018 збірна України завдяки камбеку перемогла з рахунком 3:2, а у товариському матчі в Івано-Франківську поступилася – 2:5.
– Якщо аналізувати загалом, то обидва матчі були нічийними. Під час чемпіонату Європи суперник пішов вперед з п’ятим польовим і пропустив, а в Івано-Франківську все відбулося навпаки. Це були протистояння рівних суперників. Як я вже зазначав, матчі з цією командою завжди даються непросто. Суперник як з бразильцями у своєму складі, так і без них завжди пропагує атакувальний футзал. На різних форумах у Румунії були як сенсаційні перемоги, так і неочікувані поразки.

– На Ваше переконання, те, що суперник не потрапив на Євро-2022 стане для нього додатковою мотивацією, щоб прагнути реабілітуватися перед власними вболівальниками?
– Звичайно, будь-яка невдача є додатковим фактором для реабілітації. Хочеться якомога швидше виправитися та довести, що це було випадковістю. Тож, безумовно, вони докладуть максимальну кількість зусиль, щоб здобути позитивний результат. Потрібно розуміти, що футзал не стоїть на місці й в Європі з’являється все більша кількість сильних збірних. Яскравим прикладом стала Боснія і Герцеговина. Думаю, збірні Румунії і Сербії точно не очікували, що саме боснійці посядуть у відбірковій групі першу сходинку. Вочевидь, румуни більше налаштовувалися саме на сербів. Підсумком цих протистоянь стали два нічийних результати. Натомість, збірна Боснії і Герцеговини завдали Румунії двох поразок. Тож, звичайно, суперник матиме додаткову мотивацію, але ми вирушаємо до Бистриці зі своїми завданнями.

– Декілька питань щодо складу нашої команди. Ви викликали одного дебютанта – Ігоря Чернявського. Окрім того, після тривалих перерв до збірної повертаються Євген Сірий, Віталій Радевич та Андрій Цілик. Чому зупинили свій вибір на цих виконавцях?
– Хочемо дати шанс хлопцям проявити себе на міжнародному рівні. Ми не знаємо, що буде ближче до чемпіонату Європи. Прагнемо переглянути тих гравців, на яких зможемо розраховувати у подальшому. Вважаю, що всі футзалісти заслужили на виклики. За Чернявським ми спостерігали ще впродовж минулого сезону. Можливо, Ігорю трохи не вистачає міжнародного досвіду. Тож, ці матчі мають піти йому на користь. Щодо інших, то відзначу, що ми спостерігаємо за усіма виконавцями. Сірий і Радевич добре провели попередній сезон і досить вдало розпочали нинішній. Водночас, у Цілика минулий сезон вийшов досить неоднозначним. Натомість, старт нинішнього чемпіонату Андрій провів напрочуд непогано. Можливо, він знайшов свою команду. Додатково відзначу, що Цілик є шульгою. Ми маємо певний дефіцит гравців з ударною лівою ногою. Цей момент також враховувався, адже у сучасному футзалі це має досить велике значення. Однак, наголошу, що це лише додатковий фактор. Свій виклик Андрій заробив власною грою. Тож, все в руках хлопців. Ми не припиняємо пошуки потенційних кандидатів до збірної.

– Чому не викликані на матчі зі збірною Румунії Білоцерківець та Єрьомін?
– Ми розмовляли з Миколою та Олегом. Білоцерківець – один з ключових гравців і завжди перебуває в обоймі збірної. Доки ми маємо змогу переглянути інших виконавців – вирішили нею скористатися. Щодо Олега, то ми розглядали можливість його виклику. Втім, чемпіонат Білорусі стартував минулих вихідних, а вже у рамках другого туру «Вітен» проведе один з ключових матчів першого кола, в якому протистоятиме «Столиці». Ми пішли назустріч клубу й прийняли рішення не викликати його на матчі з Румунією. Поки що Олег набиратиме форму через матчі чемпіонату. Звичайно, з його можливостями ми також добре знайомі.

– Петро Шотурма лише набирає кондиції і також пропустить майбутні матчі. Хто виведе збірну України з капітанською пов’язкою на поєдинки проти Румунії?
– Ми маємо двох віце-капітанів: Журбу та Ципуна. Сергій та Кирило є старожилами збірної та капітанами у своїх командах. Вважаю, що буде справедливо, якщо кожен виконуватиме цю функцію в одному з матчів.

За матеріалами офіційного сайту Асоціації футзалу України

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.