Протистояння між діома представниками Азії у рамках 1/8 фіналу литовського чемпіонату світу ми вже бачили. Дуелі між двома командами з Південної Америки – також. Тепер настала черга зустрічей між двома командами, які представляють футзальну Європу. Більше того – на цій стадії плей-оф були дві такі зустрічі. Причому, вони йшли паралельно. В одному поєдинку Сербія чинила опір Португалії, а в іншому – Чехія намагалася зіграти на рівних з Іспанією. Саме про це протистояння ми зараз і поговоримо.

Зрозуміло, що у збірної Іспанії шансів на перемогу було більше. Так, це наполовину оновлена «Червона фурія», і тут у неї з чехами був паритет, оскільки чехи теж нещодавно пережили (а, можливо, і досі переживають) зміну поколінь. Але якщо говорити про структуру гри, то тут у іспанців була певна перевага. Так, піренейська команда подекуди показує прагматичний футзал, але навіть це не зменшує сили іспанської команди. І чехи відчули це на собі. Збірна Іспанії, звічно, немогла не взяти гру під свій контроль з перших хвилин. І тут було важливо, як зіграє на старті поєдинку Вахала, у якого за такого перебігу подій передбачалося багато роботи. І треба сказати, що Вахала був готовим до такого тиску на свої ворота. Принаймні, про це свідчили його «сейви» на початку гри. Зокрема, він не дав забити Раулю Кампосу, коли той пробивав з льоту. Але через деякий час Вахала таки не зміг завадити Раулю Кампосу, який отримав класну передачу від Адрі, переправити м’яч у ворота і відкрити рахунок у зустрічі. А вже за кілька миттєвостей відзначився інший Рауль – Гомес. Він показав своє вміння розбиратися у штрафному майданчику та забив другий м’яч у ворота Вахали. Щоправда, одразу знадобився перегляд на предмет «правильності» цього голу, тобто – чи був він забитий за правилами. Річ у тім, що як раз під час епізоду, коли Рауль Гомес забивав свій гол, Вахала, сам того не бажаючи, трохи зсунув ворота. Тим не менш, арбітри після перегляду епізоду вказали на центр майданчику, і рахунок став 2:0 на користь іспанців.

Але при цьому чеська команда, яка мала очевидні проблеми в обороні, намагалася компенсувати це створенням своїх моментів. Більше того – Коуделка та компанія були близькі до того, щоб забити у ворота Хесуса Ерреро ще у першому таймі. І, можливо, якби підопічні Томаша Нойманна забили, то це могло би якимось чином вплинути на подальший хід гри. І, можливо, чехам вдалося би уникнути розгрому, який «Червона фурія» оформила ще по ходу першої 20-хвилинки, коли спочатку Райя завершив непогану комбінацію своїх партнерів по команді, а потім Адольфо відзначив голом своє підключення до контратаки.

За такого результату та за такої гри чехи навряд чи могли на щось сподіватись. Проте, у другому таймі (практично після поновлення гри) підопічні Томаша Нойманна почали грати з п’ятим польовим, і вже на 23-й хвилині Сейдлер відіграв один м’яч. На цьому чеська команда намагалась не зупинятись, і воона продовжувала грати з зайвим гравцем. Подекуди це було сходе на тиск на ворота Хесуса Ерреро, і в таких умовах основний воротар збірної Іспанії далеко не завжди почував себе комфортно. Щоправда, на руку голкіперу «Мовістар Інтера» було те, що чехи не завершували свої атаки у штучній більшості результативними ударами. Тим не менш, після того, як другий тайм вже пройшов свій екватор, чехам вдалося скоротити своє відставання до двох м’ячів – відзначився Голи. І цей результативний епізод подарував надію підопічним Томаша Нойманна на те, що у цій грі ще можна буде зробити маленький спортивний подвиг. Але всі сподівання чехів наприкінці матчу розвіяв Ортіс, який майстерно влучив у порожні ворота збірної Чехії. А оскільки цей гол був забитий на передостанній хвилині гри, то у чехів вже не залишалось надій на те, щоб відіграти три м’ячі. Тому, якщо вислювитися тенісною термінологією, чехи були змушені «зачохлити ракетку» на стадії 1/8 фіналу.

Іспанія – Чехія – 5:2
Голи:
Рауль Кампос (4), Рауль Гомес (5), Райя (13), Адольфо (15), Ортіс (39) – Сейдлер (23), Голи (32)

Іспанія: Хесус Ерреро – Ортіс, Адольфо, Адрі, Рауль Кампос – Толра, Мельядо, Рауль Гомес, Чіно – Солано, Райя, Бебе, Борха
Чехія: Вахала – Заруба, Словачек, Коуделка, Д. Дрозд – Внук, Решетар, Сейдлер, Голи – П. Дрозд,
Попередження: Внук (14), Коуделка (35)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: ФІФА

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.