Поєдинок між збірними Ірану та Узбекистану виглядав цікаво хоча б у тому контексті, що обидві команди дуже добре знають одна одну. І в цьому, мабуть, полягала основна інтрига цього поєдинку. Врешті-решт, не варто забувати, як збірна Узбекистану грала у рамках групового етапу, коли вона програвала з боями збірній Гватемали та команді РФС. Тому, можна було очікувати чогось подібного і в матчі зі збірною Ірану.

Але іранці вже на старті гри довели свій статус фаворита матчу. Спочатку Хассанзаде забив вже на 1-й хвилині матчу. Фактично це була перша атака іранців у цій грі, і капітан збірної Ірану змусив Елібаєва діставати м’яч з власних воріт. А на 5-й хвилині перевагу бронзових призерів ЧС-2016 подвоїв Джавід, який пробив з льоту після подачі з кутового. Такий перебіг подій, безумовно, влаштовував збірну Ірану. Але Джавід та компанія, мабуть, забули про характер зьірної Узбекистану, яка так просто нічого не віддасть. І це підопічні Баходира Ахмедова підтвердили ближче до середини першого тайму, коли Нішонов відквитав один м’яч. І після цього малюнок гри суттєво помінявся. Гравці збірної Узбекистану здобули впевненість у своїх силах, що почало відображатися на їх діях. Підопічні Баходира Ахмедова тисли на своїх опонентів, використовуючи високий пресинг. І це, мабуть, стало несподіванкою для іранців, які іноді не знали, як протидіяти цьому високому пресингу. Окрім того, багато роботи було й у Самімі, який повернувся у ворота збірної Ірану після дискваліфікації. Все це означало одне: легкої прогулянки у іранської команди не буде. Щоправда, коли на 16-й хвилині Ахмадаббассі повернув Ірану перевагу в два м’ячі, то надалі здавалося, що гра піде під контролем команди з Персії. Але замість цього гол іранської «дев’ятки» фактично спровокував гольову «перестрілку», наслідком якої стала нічия – 3:3. Але незадовго до перерви іранці змогли вирватися вперед завдяки сольному проходу Оладгобада та його передачі на Таваколі, якому залишалося не схибити. Так, перемогу в ній здобули іранці, які за підсумками першого тайму вигравали 4:3. Однак, збірна Узбекистану давала зрозуміти, що вона боротиметься до кінця.  

Однак, початок другого тайму збірна Узбекистану знову провалила, давши забити Ахмадабассі свій другий м’яч у грі. Більше того – за кілька хвилин ухбеки програвали вже 3:6 після того, як Джавід дальнім ударом влучив у ворота, які на той момент вже захищав Бельмуродов. І знову тільки-но іранці заспокоїлись, так у них знову почались проблеми, тому що футзалісти збірної Узбекистану показували своїми діями, що не мають наміру здаватися. Це і довів один з братів Рахматових, який скоротив відставання своєї командию. І після того, як рахунок став 4:6, узбеки почали ризикувати та йти вп’ятьох – у якості зайвого гравця почав підключатись Бельмуродов. Однак, помилки підопічних Баходира Ахмедова (в тому числі, і самого Бельмуродова) призводили до того, що м’яч влітав у порожні ворота узбеків, і, відповідно, їх відставання від іранців почало збільшуватись. Тому, тренерський штаб узбекської команди прийняв рішення вирустити іншого п’ятого польового, яким став Хамроєв. І це одразу принесло свої плоди – сам Хамроєв і забив. А далі узбеки почали наздоганяти своїх візаві, і це у них майже вийшло – наприкінці поєдинку рахунок був… 7:8 (!!!) на користь збірної Ірану. А на 37-й хвилині все той же Ахмадабассі зробив хет-трик та повернув своїй команді перевагу в два м’ячі. Але і це було ще не все. Точніше, «все» було від збірної Узбекистану. Той-таки Хамроєв скоротив відставання своєї команди до мінімуму, але до нічиєї підопічні Баходира Ахмедова все-таки не дотягнули. Тим не менш, потрібно подякувати, перш за все, саме збірній Узбекистану за характер та бажання битися до кінця. Цей чемпіонат світу підопічні Баходира Ахмедова залишили з високо піднятою головою.

А що стосується цього поєдинку, то він увійшов у історію чемпіонатів світу з футзалу як один з найбільш результативних.  

Узбекистан – Іран – 8:9
Голи:
Нішонов (9, 33), Д. Рахматов (17), Ропієв (18), А. Рахматов (28, 39), Хамроєв (31, 40) – Хассанзаде (1, 28), Джавід (5, 25), Ахмадабассі (16, 22, 37), Таваколі (18), Оладгобад (30)

Узбекистан: Елібаєв (Ельмуродов, 24) – Нішонов, Ропієв, Хамроєв, Чорієв – Д. Рахматов, Усмонов, А. Рахматов, Аділов – Джураєв
Іран: Самімі – Сангсефіді, Ахмаді, Хассанзаде, Ахмадабассі – Ісмаельпур, Таваколі, Фахім, Джавід – Шаджарі, Оладгобад
Попередження: А. Рахматов (24)

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: ФІФА

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.