Ми завершуємо знайомство з учасниками Суперкубку України (U-10, U-12, U-14). Наразі підійшла черга до старшої вікової категорії – U-14, де зіграють «Трилюкс-Гармонія», «ДЮСШ-Respect», «Олімпія-Дніпро» та «Темп-ЗАЕС».

«Трилюкс-Гармонія» (Одеса). 

У чемпіонаті України (U-14) команда посіла п’яте місце. У Кубку України (U-14) участі не брала.

Минулий сезон. Команда з Одеси у сезоні 2020/2021 р. р. зробила основну ставку на вікову категорію U-13, де стала чемпіоном та володарем Кубку України. Але «зелено-чорні» не змогли закріпити минулий сезон перемогою у Суперкубку України (U-13) у Львові, програвши «ДЮСШ-Respect». Тому, тепер одесити прагнутимуть взяти реванш у волинян. До того ж, у них є деякий «боржок» перед категорією U-14, де «Трилюкс» теж міг стати чемпіоном України, і навіть був серед фаворитів. Проте, чемпіоном у цій віковій категорії став «Гопри» з Голої Пристані, і цей титул став останнім для команди з Голої Пристані. Тому, у одеської команди буде подвійна мотивація.

На кого звернути увагу? Представляючи команду «Трилюкс-Гармонія» (U-13), ми згадували зокрема і Данила Фатьянова. І ми обіцяли, що згадаємо його саме у цьому матеріалі, тому виконуємо обіцянку. Фатьянов у віковій категорії U-13 був пізнім гравцем 2007 року народження, а тепер він гратиме серед своїх однолітків. Але це не означає, що серед своїх однолітків він гратиме гірше. Як раз навпаки – тут він має ще і додати. І, вочевидь, у нього буде ще особиста мотивація, тому що він прагнутиме підтвердити звання одного з кращих бомбардирів минулого сезону. Але окрім Фатьянова ми знову згадаємо про Яна Авраменка, який на рік молодший. Також звернемо увагу на Олега Кошеля, який був визнаний найкращим гравцем атакувального плану за підсумками суперкубку України (U-13), а також на Аміра Акбарі, який був визнаний найкращим гравцем своєї команди за підсумками чемпіонату України (U-14). І, звичайно, не забуваємо про Владислава Чимпоеша, який буде на цьому турнірі основним воротарем «зелено-чорних».

Прогноз на Суперкубок України (U-14). Як ми казали, у «Трилюкса» є певний «боржок» за невдалий виступ у чемпіонаті України (U-14) у минулому сезоні. До того ж, бажання взяти реванш у «ДЮСШ-Respect» ніхто не відміняв. До того ж, одесити гратимуть майже вдома. Всі ці чинники будуть явно на руку команді Івана Богданова, яка є фаворитом турніру, і, за нашими прогнозами, вона виправдає цей статус.

«Олімпія-Дніпро» (Дніпро). 

Фіналіст Кубку України (U-14). У чемпіонаті України (U-14) команда з Дніпра не грала.

Минулий сезон. Найстарша команда ФК «Олімпія-Дніпро», яка брала участь у минулому сезоні, змогла дістатись до фіналу Кубку України (U-14), де поступилась «Явору» зі Сміли, котрий, між іншим, грав без свого лідера – Антона Пруднікова, який дуже багато значить для команди зі Сміли. Однак, «Явір-Олімп» у Чорноморськ не поїхав, а от «Олімпія-Дніпро» має шанси поборотися за Суперкубок України (U-14).

На кого звернути увагу? У складі команди з Дніпра є кілька непоганих гравців, які непогано зарекомендували себе у минулому сезоні, і на яких потрібно звернути увагу. По-перше – це Данило Купа, який був стартовим воротарем «Олімпії» на турнірі у Білозір’ї. І він буде одним з претендентів на звання найкращого воротаря Суперкубку України (U-14). По-друге – це лідер атаки команди з Дніпра Артем Гаржа, який за останній рік дуже сильно додав, і недарма він був визнаний найкращим гравцем Кубку України (U-14). І по-третє – це Андрій Мельник, який був хорошим помічником для Гаржі під час поєдинків. На згаданому нами Кубку України (U-14) був визнаний найкращим гравцем у складі своєї команди.

Прогноз на Суперкубок України (U-14). Наразі складно сказати, чого можна чекати від «олімпійців». Одне зрозуміло: на відміну від них, «Трилюкс-Гармонія» та «ДЮСШ-Respect» вже вкочуються у сезон та перебувають у ігровому тонусі. Тому, команді з Дніпра буде складніше, і їй, скоріше за все, доведеться вести боротьбу з «Темпом» за третє місце. І не факт, що «бронза» поїде у Дніпро, тому пророкуємо цій команді четверте місце.

«ДЮСШ-Respect» (Маневичі). 

Бронзовий призер Кубку України (U-14). У чемпіонаті України (U-14) команда не грала.

Минулий сезон. Невгамовні маневичани відзначились у вікових категоріях U-12, U-13, U-15, а також U-14. Щоправда, підопічні Андрія Шевчука не грали у чемпіонаті України (U-14), а ось у Кубку України (U-14) зіграли та взяли «срібло». Щоправда, потрібно сказати, що у чемпіонаті України (U-14) зібралася солідна компанія, і маневичан там відверто не вистачало. Тим не менш, волиняни, які грали фактично тим же складом, що й у рамках чемпіонату України (U-15), завдяки своєму «бронзовому» успіху на Кубку України (U-14) здобули право поборотися за Суперкубок України (U-14).   

На кого звернути увагу? Ми вже казали і про Назара Кузьмича, і про Антона Романюка, і про Ярослава Романюка. Ми їх у Чорноморську побачимо, і вони будуть заграні у двох вікових категоріях – U-12 та U-14. Але у старшій віковій категорії у маневичан буде серйозне підсилення. По-перше – це Орест Савонік, який хоча і є «пізнім гравцем» 2006 року народження, та все-таки на цьому турнірі він буде основним воротарем своєї команди. Савонік – один з кращих воротарів чемпіонату України (U-15) минулого сезону. І він дуже стрімко увірвався до когорти найкращих воротарів у своїй віковій категорії (а там насправді дуже сильна конкуренція. – А. Т.). Окрім того, зможе допомогти своїй команді й Артем Клімчук, який також дуже потужно провів минулий чемпіонат України (U-15), особливо його запам’ятав харківський «Фенікс», якому Клімчук «відвантажив» чотири м’ячі. Ще один важливий гравець цієї команди – Тарас Воронюк, який однозначно підсилить атаку маневицької команди.  

Прогноз на Суперкубок України (U-14). Звичайно, якщо враховувати те підсилення, яке привезе з собою Андрій Шевчук, то «ДЮСШ-Respect» цілком реально може бути фаворитом у боротьбі за Суперкубок України (U-14). Але якщо врахувати те, що кістяк «ДЮСШ-Respect» гратиме на два фронти, то не факт, що у волинян вистачить сил. Тому, поки що прогнозуємо маневицькій команді «срібло».  

«Темп-ЗАЕС» (Енергодар). 

У Кубку України (U-14) сезону 2020/2021 р. р. посів п’яте місце. У чемпіонаті України (U-14) цей колектив не грав.

Минулий сезон. На жаль, у минулому сезоні «Темп-ЗАЕС», так само, як і «Олімпія-Дніпро», не грав у чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги. Хоча ми вважаємо, що зайва хороша команда у «вишці» серед 15-річних, яка минулого сезону була дуже сильною, не завадила би. Так само не побачили ми «енергетиків» і у матчах чемпіонату України (U-14). Однак, замість цього ми побачили команду Ігоря Черненка у Кубку України (U-14), де команда з Енергодару виступила непогано, хоча і не потрапила до трійки призерів. Наразі «Темп-ЗАЕС» готується до старту в новому сезоні чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги, де, окрім того, зіграють також і «Олімпія-Дніпро» та «ДЮСШ-Respect» (принаймні, наразі вони є серед учасників нового сезону, і тут не вистачає лише «Трилюкса». – А. Т.). Тому, для представників Запорізької області цей турнір, так само як і для дніпровців та маневичан, буде підготовчим перед новим сезоном.

На кого звернути увагу? Варто звернути увагу на воротаря цієї команди – Івана Іванова. Хоча він і 2009 року народження, та показав себе з дуже хорошого боку, і наразі він вважається одним з талановитих голкіперів у своїй віковій категорії. А враховуючи те, скільки «Темп-ЗАЕС» вже воротарів виховав відомих українським футзальним уболівальникам, то тут немає нічого дивного. Також відзначимо «стовпа» цієї команди Дениса Марініча, гра якого на турнірі у Білозір’ї стала приємною несподіванкою. А лідером цієї команди, звичайно, є Богдан Гуркінов, який виділяється нестандартними рішеннями. Щоправда, відзначимо, що Марініч та Гуркінов є «пізніми гравцями» 2006 року народження.

Прогноз на Суперкубок України (U-14). Скоріше за все, «Темп-ЗАЕС» боротиметься за третє місце у Суперкубку України (U-14). Але знаючи те, що «Темп» традиційно є «темною конячкою», то від команди з Запорізької області варто чекати сюрпризів.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: Комітет ДЮФ АФУ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.